PDA

View Full Version : Open source ali brezplačni programi za enostavno s.p. (stranke, prihodki, odhodki...)

gogy
03-04-2009, 12:19 AM
Pozdravljeni,

prebral sem temo o programih za vodenje podjetja, vendar se govori le o Minimax-u, Phanteon-u, Birokrat-u itd... (se opravičujem če nisem pravilno napisal).

Ali obstajajo kaki brezplačni ali še bolje open source programi za vodenje enostavnega knjigovodstva za s.p.-je?

Zanima me izdajanje računov z možnostjo prilagajanja izgleda itd... vnos prejetih računov (stroškov).

Prav bi prišlo če ima tudi nekaj za izdelavo ponudb (ali vsaj za vnos poslanih ponudb kot priponka)...

Seveda je vsaka dodatna funkcija ali možnost uporabe na WEB-u prednost.

Zelo zanimivo bi bilo npr. če bi v programu lahko nastavil tudi, da te avtomatično obvesti za npr izdajo računa za določeno zadevo vsak mesec ali enkrat letno ali kakor nastaviš. Morda bi lahko kar poslalo e-račun stranki in podobno.

Dorjano
03-04-2009, 12:51 AM
In potem svizec zavije čokolado :) Malo šale!
Tudi sam sem kak mesec nazaj iskal in zožal izbiro na dva. Samo ne vem koliko so enostavni. Recimo OpenBravo (http://www.openbravo.com/) je močan paket tudi za velike firme. Potem pa je še nekoliko enostavnejši GNUCash (http://www.gnucash.org/), ki je pa tudi precej obširen. Fantje iz LUGOSa delajo nekaj na tem, da bi ta orodja prevedli. Je pa tako, da nobeno orodje nima točno tistega kar ti rabiš. Malo ga je potrebno dodelat. Če nimaš časa in znanja pa je bolje nekaj plačati, da ti naredi tisti, ki zna.

Hja sem pozabil! Pa tu je še SugarCRM (http://www.sugarcrm.com/crm/) pa vTiger (http://www.vtiger.com/) to so posebej paketi za Customer Relation Management, ki imajo precej dobrih funkcij. Nimajo pa računovodstva.

gogy
03-04-2009, 01:13 AM
Najprej se zahvaljujem za linke, odgovor itd...

Malo sem tudi sam pogooooooglal preden sem objavil prispevek in pogledal Top 10 CRM, kjer je SugarCRM omenjen kot najboljši... vendar se mi zdi, da tega ne rabim.

Sicer bi si lahko naredil excel tabelo, vendar bi rad skrbi o opominjanju, izdaji računov, prihodkih, odhodkih, strankah prepustil rajši programju in se posvetil drugim rečem.

Po prvih občutkih:
OpenBravo se mi zdi zelo prevelik :)
GNUCash je ravno tako velik ali pa vsaj izgleda, da gre v to smer :)
vTiger se mi zdi ravno tako kar velik, vendar me njegov izgled in preglednost privlači... to bo potrebno preizkusiti...

Sicer pa mislim, da bi lahko sami naredili kak enostaven programček... potrebovali bi le nekaj pomoči znalcev ekonomije tudi v praksi :) Seveda bi programček imel in moral ostati na enostavnem nivoju, ker sicer pridemo do takih velikih programov čez par let, česar si začetniki ne želimo :) :)

Grem rajši spat, ker je treba zjutraj v službo, potem pa zadevo preizkusimo kak drug dan.

Dejan Murko
03-04-2009, 12:18 PM
Jst se, kar se tiče knjigovodstva/računovodstva, ne bi upal zanašati na tuje programe, ker so računovodski standardi drugačni po državah, kaj šele kontinentih.

Torej ne - ni OS slovenske rešitve za računovodstvo. Lahko poiščeš kakšen tuj program za izdajo računov, vendar dlje od tega jaz ne bi šel.

Dorjano
03-04-2009, 12:35 PM
Tu se kar strinjam z El *efetom.
Sicer je OpenBravo odlična zasnova, ki bi jo morali prilagoditi slo zakonodaji. Zdaj sem se spomnil; Nekje imam v spominu, da so eni evropejci napisali računovodski SW, ki je v skladu z EU kar pomeni v skladu z SRS (slovenski računovodski standardi). ...če že hočeš Opensource :)

gogy
03-04-2009, 01:24 PM
V popolnosti se tudi sam strinjam z vama, vendar jaz ne bi vodil računovodstva v celoti s tem programom...

rad bi izdajanje računov, nek reminder (ki te opomni da moraš izdati račun in ga mogoče tudi avtomatično pošlje stranki v kolikor je podala email za e-račun - seveda bi bilo fajn, da lahko email tudi oblikuješ vendar kozmetika ni nujna, dovolj je zgolj npr priponka PDF), možnost vnosa za stroške in podobno.

Glede na to, da sem z zadevo šele začel si ne bi rad nakopaval začetnih stroškov in bi vodil čisto enostavno (prihodki-odhodki = osnova za davek), hkrati pa bi rad imel pregled nad stanjem (+/-), statistiko, računi...

Prevelik program za moje znanje z računovodstvom preveč zakomplicira zadevo in se več ne znajdem, kar mi naredi program neuporaben.

Upam, da sem vsaj malce skiciral kaj želim. Ne želim izdelavo bilance s programom.

Dejan Murko
03-04-2009, 01:51 PM
Potem iščeš program za izdajo računov (vnos stroškov/odhodkov je potem že preveč kompleksen). Išči "invoicing software, program" ipd.

gogy
03-04-2009, 01:55 PM
Sem sinoči našel kar nekaj zadev pod billing software... samo še nisem uspel pregledat, stestirat... bom pa verjetno nocoj.

atlet
04-08-2009, 02:15 PM
Poglej si še Quibi http://www.quibi.net

gogy
04-10-2009, 12:00 PM
Zelo zanimiva zadeva, vendar se mi zdi da daleč premalo ponuja za preveč denarja.

Za mesečno plačilo 30€/mesec lahko dobim računovodjo, tukaj pa je le izdajanje računov za ta denar.

Zaenkrat sem si naredil Excel kamor vpisujem zadeve in Excel za izdajo računov, ob koncu leta pa bom pregledal in dal nekem računovodji da mi uredi zadeve, ker nimam veliko izdanih računov... več je računov za stroške. Prijavil sem se tudi na Data d.o.o. za delavnico vodenje enostavnega knjigovodstva, da si malce razjasnim zadeve.

Andersen mi je poslal ponudbo za Birokrata kjer je 200 in nekaj evrov enkraten nakup in bi me updejti prišli 32€na mesec pa ponuja dosti več.

Vseeno hvala... lepo je videti kaj vse se ponuja in za kakšno ceno.

Ekonomist
04-10-2009, 12:17 PM
Za mesečno plačilo 30€/mesec lahko dobim računovodjo, tukaj pa je le izdajanje računov za ta denar.

Ja res drago izgleda za trenutno funkcionalnost.

Je pa zanimivo tole:
Vaši podatki in računi so povsem varni pred vsakršnimi vpogledi in krajo. Kot prvi s Sloveniji smo uvedli popolno zaščito (kriptiranje) vaših podatkov in računov, tako da niti mi kot programerji ne moremo do njih.

Torej če pozabiš geslo je konec s podatki, če prav razumem.

gogy
04-10-2009, 12:26 PM
Mislim da to nima nič z geslom... pomojem gre za kriptiranje podatkov v drugačnem smislu, vendar če ne obstaja možnost vpogleda programerjem, kako potem prikažejo te podatke stranki?

Če pa podatke prikažejo stranki, obstaja tudi možnost dekriptiranja in vpogleda programerjem :)

Dejan Murko
04-10-2009, 01:28 PM
Sicer nisem programer, sem pa 90% prepričan, da si lahko programerji zaprejo dostop do podatkov stranke, če tako želijo.

anny
04-10-2009, 04:07 PM
Čakamo junaka, ki bo naredil OS računovodski program, prirejen za SRS. Saj obstaja tudi komercialni OS: lahko zaračunate podporo, vsakoletno nadgradnjo, servis, tečaje, ipd.
Dejstvo, da bom morala samo zaradi računovodskega programa kupiti nov MS operacijski sistem, ne vpliva blagodejno na moje živce.

Borut Borštnik
04-10-2009, 05:08 PM
Kaj pa miniMAX?

http://www.minimax.si/Default.aspx

Sicer pa bo nekaj o osnovah računovodstva povedano tudi tukaj:
http://mladipodjetnik.si/novice-in-dogodki/dogodki/izobrazevanje-zavoda-mladi-podjetnik-osnove-racunovodstva-za-mlade-podjetnike-1

anny
04-10-2009, 07:23 PM
Minimax ima prav tako pod minimalno oz. priporočljivo opremo naveden Windows 2000/XP/Vista z nameščenimi najnovejšimi servisnimi popravki in posodobitvami. In IE 6.0 ali novejši z vsemi posodobitvami.

Kako Minimax dela v Mozilli, ne vem. Tudi državni portali, beri e-gov, delajo manj problemov pri Explorerju.:mad:

Ekonomist
04-10-2009, 07:50 PM
Sicer nisem programer, sem pa 90% prepričan, da si lahko programerji zaprejo dostop do podatkov stranke, če tako želijo.

Verjetno tako, da zakodirajo vsebino z geslom stranke? Čeprav za kaj takega še nisem slišal, kriptiranje baze bi bilo hudo nepraktično.

Po mojem mnenju: če ti kak zloben heker vdre v server bo lahko pridobil podatke od uporabnikov tako ali drugače.

Ekonomist
04-10-2009, 07:53 PM
Minimax ima prav tako pod minimalno oz. priporočljivo opremo naveden Windows 2000/XP/Vista z nameščenimi najnovejšimi servisnimi popravki in posodobitvami.

Poskusi tisti demo in mogoče ti bo delovalo tudi s starejšim softwarom.. Za te spletne aplikacije bi moral biti IE6 zadosti, res mi pa ni jasno kako jim je uspelo narediti stvar nezdružljivo s Firefoxom.

gogy
04-10-2009, 09:23 PM
Kaj pa miniMAX?

http://www.minimax.si/Default.aspx

Sicer pa bo nekaj o osnovah računovodstva povedano tudi tukaj:
http://mladipodjetnik.si/novice-in-dogodki/dogodki/izobrazevanje-zavoda-mladi-podjetnik-osnove-racunovodstva-za-mlade-podjetnike-1

sem se prijavil, vendar še nisem prejel odgovora...

Borut Borštnik
04-11-2009, 12:52 PM
Če še ni bo v kratkem..

gogy
04-14-2009, 01:06 PM
Seveda je sedaj že potrjeno :)

Borut Borštnik
04-14-2009, 04:08 PM
No super, potem se pa vidimo.

Kar pocukaj za rokav koga od ekipe, da se spoznamo..

gogy
04-14-2009, 10:44 PM
Je kje na spletu predstavitev ekipe? V mislih imam bolj kako sliko, da vem kdo je kdo, ker sicer ne poznam :)

Borut Borštnik
04-15-2009, 12:02 AM
Bomo imeli majice! Vsaj upam, da se nam tokrat izide! :)

borutz
04-20-2009, 04:54 PM
Zelo zanimiva zadeva, vendar se mi zdi da daleč premalo ponuja za preveč denarja.

Zaenkrat sem si naredil Excel kamor vpisujem zadeve in Excel za izdajo računov, ob koncu leta pa bom pregledal in dal nekem računovodji da mi uredi zadeve, ker nimam veliko izdanih računov... več je računov za stroške. Prijavil sem se tudi na Data d.o.o. za delavnico vodenje enostavnega knjigovodstva, da si malce razjasnim zadeve.

Andersen mi je poslal ponudbo za Birokrata kjer je 200 in nekaj evrov enkraten nakup in bi me updejti prišli 32€na mesec pa ponuja dosti več.

Vseeno hvala... lepo je videti kaj vse se ponuja in za kakšno ceno.
Smo upoštevali kritike tudi ostalih podjetnikov in priredili pakete, tako, da lahko dobiš najmanjši paket precej bolj poceni - je pa omejitev do 5 izdanih računov na mesec za omenjen paket.
Se pa strinjam! Pri Birokratu dobiš več za večjo ceno. In ti tudi priporočam ta program, če potrebuješ poleg fakturiranja tudi materialno poslovanje. Zaenkrat je program Quibi namenjen storitvenim podjetjem.

gogy
04-22-2009, 09:50 AM
Zelo lepo je slišati, da nekdo upošteva dobre kritike.

Cena je sedaj veliko bolj primerna. Storitvena podjetja večinoma potrebujejo tudi vodenje stroškov, tako da bi bilo morda smiselno razmisliti o tem.

Pri meni osebno so se potrebe nekoliko spremenile (po opravljenem tečaju enostavnega knjigovodstva), tako da razmišljam o uporabi programa za vodenje enostavnega knjgivodstva.

Bomo videli kako bo naneslo... vidim pa, da če se preveč ukvarjam s temi rečmi, nimam časa za osnovno zadevo in opravljanje svojih storitev oz. po domače povedano za služit denar :)

Naj še tukaj povem, da MiniMAX ne podpira enostavnega knjigovodstva, je pa zelo fajn za dvostavno.

anny
04-23-2009, 11:33 AM
gogy, če ima SAOP kakšen program za enostavno knjigovodstvo, podoben Minimaxu, mene tudi zanima...pls!

Borut Borštnik
04-23-2009, 01:47 PM
Bomo o tej temi obvestili SAOP, da sami povejo nekaj o tem.

gogy
04-23-2009, 02:52 PM
Iz SAOP-a me je klicala druga teta in mi sporočila, da mi bodo poslali ponudbo glede programa za enostavno knjigovodstvo.

No, če bodo brali, bodo sami lahko več povedali...

anny
04-23-2009, 05:19 PM
Na moj e-naslov so tudi poslali sporočilo. Odgovorila sem, da tudi mene zanima program za enostavno knjigovodstvo in naj mi pošljejo več informacij.

Upajmo, da bo kaj iz tega! :)

Borut Borštnik
04-23-2009, 06:03 PM
No me veseli, da je dober odziv. To pomeni še več podjetniških predavanj s podporo SAOP!

gogy
04-24-2009, 01:32 PM
Danes so mi iz SAOP-a preko oddaljenega namizja predstavili programček za enostavno knjigovodstvo in mi pokazali module, ki so na razpolago. Naslednji teden pričakujem ponudbo.

Halo007, glede teh predavanj imam morda majhen predlog.

Če bi si radi bolj profesionalno zastavili predavanja bi jih lahko peljali kot samostojen projekt znotraj organizacije. Tako bi bilo potrebno malce porazdeliti stvari saj kot smo videli, da v tisti dobri uri ne gre vsega stlačit pod naslov Osnove računovodstva :) kamor spada še predstavitev minimax-a, ki bi v bistvu sam po sebi potreboval eno uro.

Zakaj porazdelitev? Gre namreč za to, da je enostavno knjigovodstvo dokaj drugačno od drugih oblik vodenja knjig. Mene trenutno recimo ne zanima dvostavno, o katerem se ponavadi največ govori na predavanjih in ko bo potrebno bi to raje zaupal rač. servisu saj takrat naj bi že imel primerne prihodke. Raje bi izvedel kako podrobnost več o enostavnem :)

V naslednjem bi prosil brez NAPADALNIH komentarjev uporabnikov da NE GRE tako, rajši sprejmem obrazložitev kako GRE in da skupaj izpilimo zadeve do konca da bo vsem dobro :) saj iščemo nekaj kar bo dobro, kajne? Pripravljen sem tudi sodelovati in pomagati kolikor lahko.

Primer predavanja 1x na mesec ali celo 1x na 3 mesece:
Trajanje: 8ur (lahko tudi 2x po 4ure)

2uri - Osnove knjigovodstva (osnovni pojmi in predstavitev načinov vodenja knjig brez konkretnih primerov - bolj za splošno razumevanje)
2uri - Osnove knjigovodstva (s primeri)

Za naslednje 4 ure pa se potem poslušatelj odloči katere 4 ure bo poslušal:
1.opcija (4ure)
- dvostavno knjigovodstvo (3h)
- predstavitev programa MiniMax-a za dvostavno (do 40min)

ali pa vzporedno

2. opcija (4ure)
- enostavno knjigovodstvo
- predstavitev programa za enostavno knjigovodstvo (do 30min)

To je le en primer kako bi lahko naredili predavanja bolj kvalitetna in primernejša za vsakega posameznika. Tiste predloge glede predavanj pa se da še dokaj predelati.

Seveda mi ni znano kako poteka pridobitev predavalnic, predavateljev itd... to je lahko težja stvar kakor zgleda.

Borut Borštnik
04-24-2009, 01:47 PM
če mislis napade z moje strani jih gotovo ne bo. Konstruktivni predlogi in tudi pomoč pri sami izvedbi izobraževanj so vedno dobrodošli! :)

Seveda razmišljamo tudi v tej smeri, vendar brezplačno to gotovo ne bo šlo. Že sedaj s temi predavanji delamo precejšnjo izgubo (brez računanja dela ekipe seveda...), čeprav tudi SAOP in drugi partnerji nekaj prispevajo.

Dejstvo je, da so predavanja brezplačna. Razmišljamo tudi v smeri, da bi postala plačljiva, vendar to potem s sabo prinese plaz novih stroškov. Od tega, da bi se lahko poslovili od brezplačnih predavateljev (v nekaterih primerih sicer sedaj predavajo brezplačno, v drugih ne), pa tudi brezplačnih prostorov. Tako da bi se proračun za izvedbo izobraževanja iz nekaj 100 eur povečal na nekaj tisočakov. S tem da bi potem gotovo prišlo manj udeležencev (če je predavanje plačljivo namreč izgubimo ogromno promocijskih kanalov) kar pomeni da znsesek na udeleženca ne bi bil tako majhen.

Opcije so, da se ta izobraževanja financirajo s strani razpisov, države ali EU, to se mi zdi edino prav. Delamo tudi na tem, držite pesti, da nam bo uspelo :)

gogy
04-24-2009, 02:44 PM
To sem predvideval, da ne gre tako enostavno kakor zgleda, zato sem napisal da je lahko stvar malce težja.

Kar se napadanja tiče sem imel v mislih plaz kritik na moj post s strani drugih uporabnikov :)

Kar se tiče stroškov predavanj. Ko sem se prijavil pri Data d.o.o. za vodenje enostavnega knjigovodstva so imeli vedno zapolnjene termine (res da samo nekje 12 mest vendar vseeno). Cena 156€ se mi zdi dobra in verjamem, da je bolje to, kot vsak mesec plačevati 40+ eur mesečno, kar pomeni da prišparaš že v prvem polletju, če ne delaš kaj nalašč narobe :)

Prvotno se mi je zdelo fajn, da se vsaj nekoliko seznanim s temi rečmi. Tako predavanje priporočam tudi tistim, ki bodo knjigovodstvo zaupali servisom, saj je dobro vedeti osnovne pojme, zato sem še vedno mnenja, da bi take stvari sigurno šle skozi tudi če bi bilo plačljivo. Vprašanje je le koliko bi stalo... Konec koncev bi bil ob plačljivem predavanju tudi obisk manjši, vendar je zato tudi prostor manjši in posledično morda cenejši, res pa je, da mora ponujati nekaj več in nekaj kar je posameznikom ali podjetjem tudi v korist (da lahko prišparajo če že plačajo).

Borut Borštnik
04-29-2009, 08:36 PM
Zgornje predloge sem upošteval v razporedu dogodkov, ki ga delamo za daljše obdobje. Se strinjam, da gre za zelo zanimivo področje, že samo iz računovodstva se tako nabere kar nekaj zanimivih in koristnih tem.

Je pa treba vedeti naslednje. Data je VEM točka, kar pomeni, da so v precej boljšem položaju kot mi. Gre namreč zato, da dobijo finance za ustanovitve podjetja, hkrati pa tudi od računovodskih strank, kotizacij... Tako da je ta cena razmeroma nizka, za 8 ur gotovo.

gogy
04-29-2009, 10:16 PM
Verjetno... vendar vseeno ne obupat :) MP je super!

Mogoče bi se nas nekaj nabralo skupaj in napišemo kak SW tudi sami za svoje potrebe oz. potrebe uporabnikov... ravno enostavno knjigovodstvo je tisto, kar ni preveč težko in za začetnike odlično.

Lahko bi ga naredili kot opensource projekt :)

Jaz nekako vidim veliko možnosti, le dobra volja je treba.

anny
04-30-2009, 12:02 PM
Enostavno knjigovodstvo se da za silo voditi tudi v Excellu. Ni pa tako udobno kot računovodski program in dela je precej več. Tega se menda poslužuje precej espejevcev, sploh popoldancev, ki nimajo toliko prometa.
Davčna tega uradno ne dovoli, ker je možno vrivati prazne vrstice.

Apollo8
05-02-2009, 01:50 AM
Dej razlozi tole s praznimi vrsticami (?!)

A mislis da se ostalih programov ne da tako sporgramirat da ti celo po dolocenih kljucih vrivajo kar zelis kamor zelis?

Ce se ne motim davcno zanima kaj si ti pocel in bo preverjala z dejansko opravljenimi posli in racuni ki si jih izdal drugim. Tako d akarkoli kamorkoli vrines se pac ne bo ujemalo.

V glavnem ne razumem kaj si zelela povedati.

Dejan Murko
05-02-2009, 03:03 PM
Ostali programi ne smejo biti tako sprogramirani. V excelu lahko za preteklo leto praktično vse spremeniš s parimi kliki. Računovodski program ti v večini primerov ne bo pustil urejanja za nazaj in ti bo samo izpisal knjige.

anny
05-02-2009, 05:37 PM
Točno tako, kot pravi el šefe. :)
Naj še dodam, da bi mogoče 1% podjetnikov prišel na idejo, da bi šel reprogramirat računovodski program. Ko bi se heroji spravili v akcijo, bi ugotovili, da je zadeva nemogoča, ker imajo vsi računovodski programi zaprto kodo. Računovodskega rograma, ki bi bil odprtokoden ali pod licenco GNU pa, kot smo že ugotovili, v Sloveniji ni.

Borut Borštnik
05-02-2009, 05:53 PM
No, če pogledamo recimo programe za vodenje lokalov, tam vem, da obstajajo določeni triki, ki omogočajo storniranje računov. Je pa to malo drugače kot pri
računovodskih programih.

Dejan Murko
05-02-2009, 06:41 PM
Tisti "triki" niso stornacija računov (narediti to brez sledi je nemogoče), temveč brisanje posameznih artiklov iz preteklih računov (npr.: realno naročilo je bilo 5 kavic in sok, po preurejanju je 1 kavica in sok).

anny
06-20-2009, 04:38 PM
Knjiga prihodkov in odhodkov (KPO) za enostavno knjigovodstvo obstaja na spletu (http://www.mojdenar.com/alea/obrazci/obrazciPrikaz.asp?md_side_menu=0&md_top_menu=2&md_footer=0&koda=25O20982). Poleg je tudi primer z nekaj vpisi.

Lahko sedem? :P

gogy
06-24-2009, 05:53 PM
Sedi 4 :) za pet bi morala narediti svoje primere :)

anny
06-24-2009, 07:23 PM
Sedi 4 :) za pet bi morala narediti svoje primere :)

Kaj misliš z mojimi primeri? :) Dokument v Excellu/Calcu ali prav moje vpise? Če koga zanimajo sami oblikovani dokumenti, intenzivno delam na tem. Tega se menda ne sme početi...pšššt.

gogy
06-28-2009, 01:58 PM
Nikakor svojih pravih vnosov ni treba pisat na spletu :) le sama bi si jih morala zmislit in pravilno vpisat :)

anny
06-29-2009, 12:03 PM
Če te zanimajo primeri, si jih lahko ogledaš v knjigi Babič Matko, Lucija: Vodenje poslovnih knjig : praktični nasveti za vodenje poslovnih knjig zasebnikov po sistemu enostavnega knjigovodstva: Ljubljana : Contrade International, 2001.
Na koncu knjige je primer za samostojnega podjetnika z vpisanimi računi, vsemi poslovnimi knjigami, bilanco, letnim poročilom, amortizacijo osnovnih sredstev...
Ostalega ne glej, ker se je davčna zakonodaja v 8 letih tako spremenila, kot bi jih minilo 50. :)

gogy
06-29-2009, 12:09 PM
Trenutno jih zase ne potrebujem, bo pa tvoj nasvet prav prišel verjetno še komu drugemu ko bo bral :)

Oceno in komentar si dobila ker si jo iskala in vprašala če lahko sedeš :)

Lea Bevčič
07-08-2009, 05:23 PM
pozdravljeni,

pri programih za gostinstvo, frizerstvo... so tudi taki, kjer lahko izbrišeš račun ali zadevo celo preštevilčiš. to pa potem zgleda tako: inšpektorca pride, popije kavo, vzame račun številka 32 in čez dva dni pride in zahteva trak izpred dveh dni in zahteva, da pokažete to številko računa. dogaja se, da na trakih celo ni te številke ampak je računov za tisti dan manj kot 32 ali pa, da ima račun številka 32 drug znesek. Pa ti zaplenijo računalnik in ugotovijo kaj si počel. Ni programa, ki v ozadju ne bi bilo vidno, da je prišlo do popravkov. Tako, da se s temi rečmi ni za igrat.
Kar pa se tiče vodenja enostavnega računovodstva sam. Enostavno računovodstvo ne pomeni, da je enostavno v pravem pomenu besede ampak, da se knjiži samo na eno stran. Konte in zakonske zadeve pa moraš vseeno obvladat, tako, da bi bilo vseeno primerno imeti nekega računovodjo, ki bi zadeve pregledal vsake toliko.

lp