Sp VARUŠKA

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
urskab
Prispevkov: 1
Pridružen: 16 Sep 2014, 18:17

Sp VARUŠKA

OdgovorNapisal/-a urskab » 19 Sep 2014, 12:04

Pozdravljeni!

Obračam se na Vas, saj imam vprašanja glede ustanovitve sp. Ker mi bo meseca septembra potekel status in bi rada obdržala svoje delo v otroški igralnici, kjer delam kot animatrka se odločam za ustanovitev sp. Zanima me pod katero dejavnost spada varstvo in animacija otrok in kako je z obdavčitvijo teh storitev?

Hvala in lep pozdrav.
Urška
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Sp VARUŠKA

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 29 Sep 2014, 15:21

88.910 Dnevno varstvo otrok in 93.299 Druge nerazvrščene dejavnosti za prosti čas

Vaša obveznost do države je plačevanje prispevkov in davkov.

Prispevki se računajo glede na dosežen dobiček. Minimalni mesečni prispevki za s.p. so upoštevajoč delno oprostitev ob odprtju prvega podjetja cca. 220 €.

Davek od dejavnosti pa je odvisen za kakšno obdavčitev se odločite (določanje davčne osnove po dejanskih odhodkih ali t.i. normiranih odhodkih), od višine dobička, olajšav itd.

Predlagam, da si preberete na našem portalu še kakšen članek na to temo. Vsekakor pa se vabljeni tudi na MP svetovanje.

watson45
Prispevkov: 1
Pridružen: 01 Okt 2014, 10:29

Re: Sp VARUŠKA

OdgovorNapisal/-a watson45 » 01 Okt 2014, 10:31

Pozdravljeni!

Obračam se na Vas, saj imam vprašanja glede ustanovitve sp. Ker mi bo meseca septembra potekel status in bi rada obdržala svoje delo v otroški igralnici, kjer delam kot animatrka se odločam za ustanovitev sp. Zanima me pod katero dejavnost spada varstvo in animacija otrok in kako je z obdavčitvijo teh storitev? :bat: :drunk:
We offer guarantee 100% success with help of latest Testking HP2-B109 dumps and Miller College tutorials. Subscribe for IFPUG practice questions and pass real exam on first try.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 73 gostov