Sp in poslovni prostor

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
EvaKEva
Prispevkov: 2
Pridružen: 25 Okt 2016, 22:36

Sp in poslovni prostor

OdgovorNapisal/-a EvaKEva » 25 Okt 2016, 22:53

Pozdravljeni,

ustanavljam sp. in me zanima slednje ... lahko imam sedež podjetja v taščini hiši (v oddaljenem kraju), naslov pa na naslovu svojega bivališča? Bojim se namreč, da mi ne bo uspelo zbrati podpisov vseh lastnikov stanovanj v bloku, kjer živim. Bi potem s taščo morala skleniti kakšno pogodbo, bi imela kakšne strošlke zaradi mene?

Hvala!
Eva
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Sp in poslovni prostor

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 28 Okt 2016, 07:54

Sedež je kraj, kjer opravljate dejavnost oziroma kjer se nahaja poslovodstvo (npr. Ljubljana, Kranj, Maribor ipd.), poslovni naslov je naslov (Mestna ulica 1, Davčna cesta 2 ipd.).

Sedež in poslovni naslov sta v tem smislu nezdružljiva, pošto boste vedno prejemali na vaš poslovni naslov (razen, če bi na pošti uredili preusmeritev ali pa najeli poštni predal).

SaLuTax
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 03 Dec 2016, 19:28

Re: Sp in poslovni prostor

OdgovorNapisal/-a SaLuTax » 13 Dec 2016, 16:27

brez soglasij - ne komplicirajte.

jaz sem imel d.o.o. registriran na svojem naslovu, v bloku. brez soglasij, ker sem opravljal dejavnost, ki nikogar ni motila. če bi imel pa proizvodno dejavnost - potem bi bil problem, a tudi poznam primer, ko je tip opravljal v stanovanju tiskarsko dejavnost s smrdljivo barvo, pa ni iskal soglasij...

sicer pa pozor! po Ustavi RS nihče, brez sodnega naloga, razen lastnikov in oseb, ki so prijavljeni na naslovu stanovanja, ne sme niti povohati vašega stanovanja. Če pa opravljate v njem dejavost, se lahko FURS brez težave giba po stanovanju kadarkoli želi oz. je omejen na področje stanovanja, kjer opravljate dejavnost.
Brezplačen nasvet je običajno najdražji. :dizzy:


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov