Delo na črno in alternative

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Jaka84
Prispevkov: 1
Pridružen: 25 Jan 2017, 14:43

Delo na črno in alternative

OdgovorNapisal/-a Jaka84 » 25 Jan 2017, 15:01

Lep pozdrav,

rad bi odprl samostojno podjetje, z dejavnostjo prodaja rabljenih artiklov.
Sem čisti začetnik v podjetništvu.

Hodim na razna izobraževanja in osebno k svetovalcem za s.p. dejavnost.

Imam sledeči problem, kot najbrž večina začetnikov na svoji poslovni poti.

Rad bi stestiral svojo poslovno idejo. Večino stvari imam že realizirano, nimam pa še prijavljene dejavnosti.
Razlog je sledeč:
Neupam si še prijaviti dejavnosti, ker bi me prijava le te mesečno stala okoli 300eur za prispevke + 40 eur za vodenje računovodstva +40 eur za neko spletno storitev.
Neupam si prijaviti ker zelo dvomim da bom imel že tako kmalu dovolj prometa za kritje stroškov, sama ideja podjetja je že v osnovi mišljena
kot nek osnovni vir denarja za moje življenske potrebe in ne kot neko ciljanje k bogatenju. Tako da nekih visokih profitov tako ali tako ( tudi v kasnejši fazi dejavnosti ) ni za pričakovati.

Kot rečeno bi rad stestiral svojo idejo. Zanima me če obstaja kakšna alternativa za legalno početje take dejavnosti ( poleg registracije s.p. ).
Testiral bi samo kak mesec da vidim kako stvari potekajo, potem pa bi ob morebitnih pozitivnih rezultatih registriral S.P. ali pa opustil svojo idejo.

Kaj reskiram, če se "testiranja" za 1 mesec lotim na črno. Gre pa kot sem že povedal za nakup in prodajo rabljenih artiklov na spletnih oglasih in osebni spletni strani.

Upam na odgovor in najlepša hvala.

Jaka
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Delo na črno in alternative

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 25 Jan 2017, 21:16

Jaz nekaj veliko aktivnosti na črno ne priporočam.

Opcije so:
- zaposleni starši / bratje / sestre / punce / babice odprejo popoldanski s.p. 65 evrov prispevko / mesečno
- delaš prek podjetja kolega itd...

U bistvu rabis samo eno pravno obliko zadaj + ti neko pogodbo z njo (podjemna / napotnica...).


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov