Ustanovitev d.o.o.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
customs
Prispevkov: 2
Pridružen: 14 Feb 2017, 00:30

Ustanovitev d.o.o.

OdgovorNapisal/-a customs » 14 Feb 2017, 00:41

Pozdravljeni,
Imam eno vprašanjege glede odprtja d.o.o.
Imam namen odpret d.o.o. in vem, da za odprtje potrebujem 7500eur. Ni problem teh 7500eur dat v podjetje ampak kupiti bi moral nekaj strojev in bi mi ta denar prišel zelo prav! Zato me zanima če še vedno lahko položiš denar in ga po odprtju dvigneš, da kupim stroje kot osnovno sredstvo?
Pogovarjal sem se z agencijo, ki zate odpre podjetje in ti oni založijo 7500eur. Gospa iz agencije je rekla da oni pol denar dvignejo iz računa jaz pa imam dve leti časa, da vrnem ali denar ali v strojih nazaj svoji firmi.
Kaj vi priporočate, da naredim?


Lp Uroš
 

MaBiz
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 07 Okt 2014, 13:53

Re: Ustanovitev d.o.o.

OdgovorNapisal/-a MaBiz » 14 Feb 2017, 01:07

Odpreš podjetje d.o.o.,
položiš 7500€ kapitala in podjetje ima teh 7500€ na računu.
Podjetje kupi stroje s tem denarjem, kje je problem?

customs
Prispevkov: 2
Pridružen: 14 Feb 2017, 00:30

Re: Ustanovitev d.o.o.

OdgovorNapisal/-a customs » 14 Feb 2017, 07:40

No tega nisem vedel če z tem zneskom lahko razpolagaš. Kaj pa v primeru da to dvigneš ven?

MaBiz
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 07 Okt 2014, 13:53

Re: Ustanovitev d.o.o.

OdgovorNapisal/-a MaBiz » 14 Feb 2017, 17:37

Zivjo,
ta znesek je od podjetja in je namenjen njeovem poslovanju (plačevanje, stroškov, nabava materialov, izdelkov itd) skratka za poslovanje.

Kar tako dvigniti na "lepe oci" ga ne moreš. To lahko s kakšno posojilno pogodbo - kot da ti podjetje to posodi (pozanimaj se pri kakem računovodji). Ali pa če ga kako drugače spraviš ven in do sebe(je nekaj načinov, ki pa niso nabolj za na javni forum ;) Itak pa to ve vsak malo bolj sposoben računovodja.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov