Popoldanski s.p

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Ales81
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 24 Nov 2018, 14:14

Popoldanski s.p

OdgovorNapisal/-a Ales81 » 24 Nov 2018, 14:27

Pozdravljeni. Po novem letu hočem ustanoviti poleg redne službe popoldanski s.p. zanimajo me pa sledeča vprašanja: ali potem izgubiva pravico do otroškega dodatka z ženo? Ona je zaposlena pri isti firmi kot jaz, za dohodnino ima ona nase pisana otroka, ker vsako leto dobiva nekaj nazaj, jaz pa plačam cca.100eur. -Kako je potem če greš po cca.pol leta na redni s.p ali te še pripada tisto znižano plačilo prispevkov 50% 12 mesecev? -za začetek nebi bil zaslužek velik,tolko da pridobim stranke in pokrijem stroške za najem in vzdrževanje, ostalo bi mi cca.50eur,vendar ker se mi gre bolj da lahko delam potem reklamo in se uveljavim drugod,me zanima ali moram imeti odprt še en račun na banki in tam nakazovat dobiček? -kako je z izdajo računov, je zadosti blok in izpolnim podatke,ter cena storitve pa je,ali moram kje kaj overit,ter kdaj. -in ali je potrebno imeti računovodkinjo ali gre da si sam urejaš. Kaj sploh treba? Hvala za odgovore. L.p
 

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov