Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a novinec » 19 Feb 2013, 21:47

Očitno si ti v tej zgodbi oseba Y !
Ja, da se to narediti, torej prenesti vse na drugo podjetje ! Sploh ni velika umetnost, samo nekaj "paper work".
 

whitegold
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 26 Mar 2013, 18:38

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a whitegold » 26 Mar 2013, 19:29

Moja mami je upokojenka, stara 60 let in dobila je ponudbo od prijateljice, če bi občasno prodajala kreme v trgovskem centru na stojnici.
Plačana bo od provizije prodanega.
Zanima, me kakšne papirje mora mami urediti, da bo prodajala?
Njena izobrazba je frizerka, sedaj pa je že v penziji.
Hvala za nasvet

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 26 Mar 2013, 21:40

Podjemna pogodba je draga, a verjetno edina rešitev.

Pa ne sme zaslužiti več kot v višini 1 minimalne plače na leto, drugače to vpliva na pokojnino.

whitegold
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 26 Mar 2013, 18:38

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a whitegold » 26 Mar 2013, 21:49

Kje pa lahko uredi podjemno pogodbo-ali se gre na občino ali lahko kar preko spleta?

Hvala

marema
Rookie
Prispevkov: 14
Pridružen: 22 Feb 2009, 16:55

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a marema » 03 Apr 2013, 08:45

Imam eno vprašanje glede izstopa iz d.o.o.

Znanec ima precej specifičen primer, še precej let nazaj so trije družbeniki ustanovili d.o.o., zadeva je nekaj let delovala potem pa so se skregali in podjetje pustili "v mirovanju". Podjetje zdaj že nekaj let nima prometa, nima niti transakcijskega računa ker ne posluje in tudi naslov podjetja ni več aktualen.

Pred časom je DURS tega znanca našel, in ker drugih ne najdejo je moral za to podjetje plačati neke dajatve (cca. 260€).

Kakšen je najlažji način, da bi lahko izstopil iz tega podjetja? Ali je nujno, da potrebuje podpis ter posledično soglasje obeh družbenikov? Kako bi to rešili, ker v tem trenutku bo karkoli bo glede podjetja narobe plačeval samo on...
 

fuser
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 05 Sep 2009, 17:17

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a fuser » 26 Jul 2013, 12:30

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede odprtja podjetja d.o.o. in statusom študenta. Trenutno imam študentski s.p., prispevki znašajo pb. 130€/mesec. Od oktobra dalje se prispevki povišajo, na pb. 290€/mesec, saj je vlada ukinila študentski s.p.

Zanima me, kakšna bi bila možnost, če odprem d.o.o. in imam status študenta? Bil bi direktor, plačo bi si nakazoval preko študentske napotnice. Kakšni so v tem primeru prospevki sedaj, in ali se ve kakšni bojo po 1.10?

Hvala za odgovor,

Peter100
Prispevkov: 1
Pridružen: 22 Avg 2013, 17:24

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Peter100 » 22 Avg 2013, 17:27

Pozdravljeni,

Zanima me če podjetje d.o.o. lahko ustanovi novo podjetje d.o.o. in nanj prepiše določen delež denarja, blagovne znamke in poslovna razmerja s strankami?

Ali se lahko po prenosu določenih pravic, novoustanovljeno podjetje prepiše (oz. proda po simbolični ceni) na nove lastnike (fizične osebe) v % lastniškega deleža novega podjetja tako da ima npr ena oseba 60 druga pa 40% delež podjetja?

Vnaprej hvala za odgovor.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 23 Avg 2013, 17:32

Peter100 napisal/-a:Pozdravljeni,

Zanima me če podjetje d.o.o. lahko ustanovi novo podjetje d.o.o. in nanj prepiše določen delež denarja, blagovne znamke in poslovna razmerja s strankami?

Ali se lahko po prenosu določenih pravic, novoustanovljeno podjetje prepiše (oz. proda po simbolični ceni) na nove lastnike (fizične osebe) v % lastniškega deleža novega podjetja tako da ima npr ena oseba 60 druga pa 40% delež podjetja?

Vnaprej hvala za odgovor.


Vedno se morajo upoštevati transferne / realne cene.

Dusanj
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 14 Sep 2013, 12:39

vprasanje glede d.o.o.

OdgovorNapisal/-a Dusanj » 14 Sep 2013, 12:43

Pozdravljeni!

Zanima me, če lahko kot zastopnik lastnega d.o.o. Sam sebe zacasno zaposlim po avtorski pogodbi za projektno delo?
D.o.o se nisem ustanovil in sem trenutno iskalec zaposlitve - delam po avtorskih pogodbah.

Lp,

Dusan
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: vprasanje glede d.o.o.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 16 Sep 2013, 17:48

Dusanj napisal/-a:Pozdravljeni!

Zanima me, če lahko kot zastopnik lastnega d.o.o. Sam sebe zacasno zaposlim po avtorski pogodbi za projektno delo?
D.o.o se nisem ustanovil in sem trenutno iskalec zaposlitve - delam po avtorskih pogodbah.

Lp,

Dusan


Ne vidim razloga, zakaj ne.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov