Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
FerlezJ
Prispevkov: 3
Pridružen: 05 Sep 2016, 16:36

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a FerlezJ » 05 Sep 2016, 16:59

Pozdravljeni.

Odločam se o odprtju dooja in me zanima, na kaj morem bit pozoren, oziroma kakšne posledice lahko pričakujem v primeru, če bi šlo kaj narobe? Ali kot lastnik odgovarjam tudi z osebnim premoženjem? Kaj lahko storim če se pojavijo težave?
Naletel sem na en kup različnih informacij in me zanima, če je kdo tu ki mi lahko odgovori na vprašanja oziroma ve, na koga se lahko obrnem?
 


FerlezJ
Prispevkov: 3
Pridružen: 05 Sep 2016, 16:36

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a FerlezJ » 08 Sep 2016, 08:32

Pa še eno vprašanje, sedaj že imam popoldanski sp, katerega bom obdržal tudi po odprtju dooja in me zanima, ali lahko imam sklenjeno pogodbo med doojem in svojim spjem?

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 14 Sep 2016, 10:30

Odvisno kakšno pogodbo imate v mislih. Prenakazovanje denarja iz d.o.o. na s.p. brez konkretnega upravičenja ter upoštevanja pravil o povezanih osebah in transfernih cenah odsvetujemo.

FerlezJ
Prispevkov: 3
Pridružen: 05 Sep 2016, 16:36

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a FerlezJ » 18 Sep 2016, 12:25

Nakazoval bi si pač kolk bi oddelal...
 

roginc
Uradnik
Prispevkov: 54
Pridružen: 09 Mar 2016, 10:45

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a roginc » 14 Mar 2017, 20:57

Trenutno imam s.p. (spletno trgovino) in zaradi višine dobička nameravam iti na d.o.o., zanima me ali je najboljše narediti prehod iz s.p. na d.o.o. ali zapreti s.p. in potem odpreti d.o.o. na novo, kaj svetujete ?

Lp

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 31 Mar 2017, 11:50

Vsekakor zapreti s.p. in na novo odpreti d.o.o., razen če nimate kakšnih dolgotrajnih pogodb, ali pa potrebujete preteklost zaradi razpisov...

Abakus
Prispevkov: 4
Pridružen: 21 Mar 2016, 19:51

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Abakus » 02 Maj 2017, 09:54

Pozdravljeni,

Zanima me ali tole še drži:

Primer vpliva spremenjene 6. točke prvega odstavka 15. člena ZZVZZ

Študent, ki je družbenik osebne družbe, družbe z omejeno odgovornostjo ali ustanovitelj zavoda, ni pa v tej družbi / zavodu poslovodna oseba, se zaradi družbeništva ne bo več dolžan zavarovati po podlagi 103, tako da bo lahko obvezno zdravstveno zavarovan kot vzdrževan družinski član po svojih starših (če bo za to izpolnjeval predpisane pogoje),[4] ne glede na to, ali (da) bo od svoje družbe prejemal plačilo za npr. delo na podlagi podjemne pogodbe, opravljanje funkcije prokurista (v kolikor ima študent v družbi funkcijo prokurista) ali delo preko pooblaščenih organizacij (študentskega servisa)

1.Torej iz tega sklepam, da je študent lahko lastnik enoosebnega d.o.o-ja pri tem pa nima nobenih stroškov, ker je zavarovan kot vzdrževani član ali je to samo v primeru, da gre za večosebni d.o.o
2. ali to lastništvu vpliva na pravico do državne štipendije?

3. Da študent obrži vse študentke pravice, lahko za direktorja postavi nekoga, ki je že redno zaposlen v drugem podjetju, s to osebo pa bi bila sklenjena pogodba o poslovodenju brez nagrade.
4. ali ima ta dotični direktor, kakšne dodatne stroške v smilsu dohodnine, če praktično ne dobiva izpačil za svojo direktorsko funkcijo

5. če prav razumem iz zgornjega citata je lahko študent prokurist v enoosebnem d.o.oju pri tem pa ne izgubi študentskih pravic

Hvala za odgovore :)

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 10 Jul 2017, 10:11

4. Ne, ni nobenih stroškov.

Načeloma vse kar ste zapisali drži, saj se s tem, ko je študent samo lastnik (d.o.o, zavoda...) ne spremeni zavarovalna osnova, kar pomeni, da so njegove pravice / dolžnosti enake kot prej.
 

ice83
Prispevkov: 3
Pridružen: 01 Avg 2017, 17:25

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a ice83 » 28 Sep 2017, 21:48

KSZ.

Odprl bom d.o.o. , vendar ker bi raje imel podjetje ki je že nekaj časa na trgu, predvsem zaradi določenih razpisov/subvencij, imam možnost vzeti od soseda njegov xxxx k.d. , on ni davčni zavezanec.

Jaz pa potrebujem d.o.o. in tudi moram biti zavezanec. Je to izvedljivo in kako? Cenovno?

Hvala


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov