Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Jure Mercina
Vodja projektov
Prispevkov: 139
Pridružen: 06 Apr 2007, 15:50

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Jure Mercina » 29 Jan 2012, 11:00

Zdravo!

Pogoj za povračilo potnih stroškov, stroškov telefona in dnevnic na podlagi sklenjene pogodbe o poslovodenju je, da so ta povračila dogovorjena v pogodbi o poslovodenju. V kolikor to ni dogovorjeno predlagam, da spremeniš pogodbo o poslovodenju tako, da bodo ta povračila v pogodbi natančno definirana.

Povračilo potnih stroškov, dnevnic in ostalih stroškov povezanih s službenim potovanjem, se do predpisanih višin ne vštevajo v davčno osnovo za odmero dohodnine. Glede telefona pa je bolj smotrno, da se celoten strošek da kar na družbo (torej da družba sklene naročniško razmerje in v celoti poravna račun), v pogodbi o poslovodenju pa se določi, da ima direktor pravico do uporabe službenega telefona.

Lp
Jure
 

cardynal
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 Jun 2009, 12:00

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a cardynal » 12 Feb 2012, 18:17

pozdravljeni!

prosim za pomoč,

imamo d.o.o. nase delo je bilo do sedaj večinoma v sloveniji, ker pa smo blizo avstrije se je pokazalo delo tudi tam, na d.o.o. sem zaposlen samo jaz, ostalo imamo študente.

zanima me kje pridobim in kakšen je postopek za pridobitev dovolenja za delo v avstriji.

ali lahko študent potem prav tako dela zraven ali samo jaz kot zaposlen?

prosim za čim več informacij.

nismo član obrtne zbornice, nase delo je izdelava ograj in ostalih stvari iz inox

lp,nejc

Marko100
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 Avg 2009, 17:55

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Marko100 » 21 Mar 2012, 20:59

zdravo

če je možno da kdo pomaga.... sem lastnik enoosebne d.o.o. kjer sem tudi direktor. Zaposlen sem drugje, kjer pa sem ravno izvedel da zaradi težav v poslovanju načrtujejo hitro odpuščanje. Se pravi bo treba na zavod za zaposlovanje. V svojem d.o.o. se ne nameravam zaposliti saj je premalo prihodkov. tudi sedaj nisem prejemal pridkov od poslovodenja.

Kakšne so rešitve, malo sem se danes razgledal po netu... in mi povejte/svetujte kaj je najbolj optimalno da bom lahko šel na zavod.... verjetno to, da se družba spremeni v večosebno in da direktor postane partner, jaz pa prokurist? tako nekako si predstavljam rešitev Ali je še kaj bolj optimalnega? Ali mora novi partner opraviit vložek v firmo? ali se lahko to urihta na VEM točki ali notar ali kako...?

Ha, nekako pa mi je v glavo šinilo, da je morda dovolj (če je možno), da se spremeni samo poslovodja, jaz pa postanem prokurist, družba ostane enoosebna???? je to možno?

hvala in lp, marko

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 22 Mar 2012, 09:57

cardynal napisal/-a:pozdravljeni!

prosim za pomoč,

imamo d.o.o. nase delo je bilo do sedaj večinoma v sloveniji, ker pa smo blizo avstrije se je pokazalo delo tudi tam, na d.o.o. sem zaposlen samo jaz, ostalo imamo študente.

zanima me kje pridobim in kakšen je postopek za pridobitev dovolenja za delo v avstriji.

ali lahko študent potem prav tako dela zraven ali samo jaz kot zaposlen?

prosim za čim več informacij.

nismo član obrtne zbornice, nase delo je izdelava ograj in ostalih stvari iz inox

lp,nejc


Najbolje, da vprašate kakšno avstrijsko gospodarsko ali obrtno zbornico...

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 22 Mar 2012, 09:59

Marko100 napisal/-a:zdravo

če je možno da kdo pomaga.... sem lastnik enoosebne d.o.o. kjer sem tudi direktor. Zaposlen sem drugje, kjer pa sem ravno izvedel da zaradi težav v poslovanju načrtujejo hitro odpuščanje. Se pravi bo treba na zavod za zaposlovanje. V svojem d.o.o. se ne nameravam zaposliti saj je premalo prihodkov. tudi sedaj nisem prejemal pridkov od poslovodenja.

Kakšne so rešitve, malo sem se danes razgledal po netu... in mi povejte/svetujte kaj je najbolj optimalno da bom lahko šel na zavod.... verjetno to, da se družba spremeni v večosebno in da direktor postane partner, jaz pa prokurist? tako nekako si predstavljam rešitev Ali je še kaj bolj optimalnega? Ali mora novi partner opraviit vložek v firmo? ali se lahko to urihta na VEM točki ali notar ali kako...?

Ha, nekako pa mi je v glavo šinilo, da je morda dovolj (če je možno), da se spremeni samo poslovodja, jaz pa postanem prokurist, družba ostane enoosebna???? je to možno?

hvala in lp, marko


Nisem 100%, ampak bi rekel, da če ste edini lastnik, bodo problemi. Kot ste že sami ugotovili, tudi poslovodna oseba ne morete biti. Bi se bilo pa dobro pozanimati direktno za Zavodu za zaposlovanje..
 

Snojster
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Sep 2012, 13:46

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Snojster » 15 Okt 2012, 16:02

Pozdravljeni,

Imam eno vprašanje.

Imam podjetje (d.o.o.), katerega lastništvo želim prenesti na dva prijatelja (d.o.o. je bil do zdaj napisan name, zato, da ni bilo treba plačevati prispevkov (onadva sta jih plačevala vsak preko svojega s.p.ja), ker jih sam plačujem že v drugem podjetju, kjer sem lastnik-direktor).

Zanima me kako je s "plačilom" kupnine za podjetje in posledično s plačilom dohodnine.

1. opcija je, da se pri notarju zapiše, da se poslovni delež proda po določeni vrednosti (=višina kapitala). - Tega denarja jaz ne bi prejel, ker je to pač denar, ki sta ga onadva vložila v podjetje.

2. opcija pa je, da se poslovni delež odsvoji brez plačila. Tukaj me zanima kako se na to gleda z davčnega vidika: ali to pomeni, da bi onadva dobila delež v podjetju kot darilo in ali to pomeni, da bosta morala iz tega naslova plačati tudi dohodnino?

Hvala za odgovor.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 15 Okt 2012, 17:52

V poštev pride prva opcija.

Druga opcija se izvaja samo med družinskimi člani.

Seveda pa lahko napišete, da gre za manjšo vrednost...

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a novinec » 16 Okt 2012, 22:37

Borut Borštnik napisal/-a:
Marko100 napisal/-a:zdravo

če je možno da kdo pomaga.... sem lastnik enoosebne d.o.o. kjer sem tudi direktor. Zaposlen sem drugje, kjer pa sem ravno izvedel da zaradi težav v poslovanju načrtujejo hitro odpuščanje. Se pravi bo treba na zavod za zaposlovanje. V svojem d.o.o. se ne nameravam zaposliti saj je premalo prihodkov. tudi sedaj nisem prejemal pridkov od poslovodenja.

Kakšne so rešitve, malo sem se danes razgledal po netu... in mi povejte/svetujte kaj je najbolj optimalno da bom lahko šel na zavod.... verjetno to, da se družba spremeni v večosebno in da direktor postane partner, jaz pa prokurist? tako nekako si predstavljam rešitev Ali je še kaj bolj optimalnega? Ali mora novi partner opraviit vložek v firmo? ali se lahko to urihta na VEM točki ali notar ali kako...?

Ha, nekako pa mi je v glavo šinilo, da je morda dovolj (če je možno), da se spremeni samo poslovodja, jaz pa postanem prokurist, družba ostane enoosebna???? je to možno?

hvala in lp, marko


Nisem 100%, ampak bi rekel, da če ste edini lastnik, bodo problemi. Kot ste že sami ugotovili, tudi poslovodna oseba ne morete biti. Bi se bilo pa dobro pozanimati direktno za Zavodu za zaposlovanje..


Se strinjam z Borutom (99 %). Poznam primer ko je moral posameznik plačati z zamudnimi obrestmi vse za nazaj, ker ni bil prijavljen na svojem podjetju

ynwa11
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 Jan 2013, 16:18

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a ynwa11 » 11 Jan 2013, 17:21

Pozdravljeni!

Fant ima d.o.o., poleg tega pa je solastnik v dveh podjetjih, katerih vecinska lastnika sta tujca (v vsakem izmed podjetij je tujec lastnik 51% deleza, fant pa 49%). Za to se je odlocil, ker v lastnem podjetju ni mogel zaposliti tujcev (drzavljani BIH), tujca sama pa nista mogla odpreti d.o.o./s.p, saj so stroski za tujce enormni in nimata zadostnih financnih sredstev.
Obema tujcema je prejsnji mesec poteklo slovensko delovno dovoljenje in na zavodu nam je bilo receno, da sta bila s tem avtomatsko odjavljena iz zavarovanja itd. Glede na to da ima podjetje nekaj dolga (nekaj neplacanih pripevkov zaradi slabega poslovanja), predvidevam, da ga ni mogoce zapreti. Prav tako tujcema zaradi dolga verjetno ne bodo odobrili novega slovenskega delovnega dovoljenja, tako da prakitcno v podjetju ni zaposlen nihce (tujec je imel prej funkcijo direktorja). Kaj lahko potemtakem fant stori, je dolzan sam poravnati prispevke?

Zanima me tudi, kaj je sedaj s tem podjetjem-laicno gledano ni nihce zaposlen v njem, torej ni potrebno placevati nadaljnih prispevkov? Ali morda lahko drzava kljub temu zahteva placilo le-teh? Prav tako me zanima, kaksne so sankcije za neplacane prispevke (poleg blokade poslovnega in osebnega racuna v Sloveniji).

LP
 

NinnKis
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 19 Feb 2013, 20:07

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a NinnKis » 19 Feb 2013, 20:35

Lep pozdrav

Imam eno vprašanje.
Oseba X je zastopnik podjetju A in podjetju B, oseba Y pa je delavec v podjetju A.
Delavec Y je dosegel na sodišču izplačilo dolgovanih plač od podjetja A.

Ali lahko podjetje A kakorkoli uide plačilu dolgovanega in nadaljuje poslovanje preko podjetja B ? Imajo nekaj premičnin, nekaj v lasti, ostale so vezane na leasing - ali lahko te premičnine prepišejo iz podjetja A na podjetje B kar tako (ne vem, navidezna prodaja podjetja A podjetju B)? Prosim, da mi nekdo napiše, kakšne so možnost oziroma variante, da se podjetje zapre kljub odprtim dolgovom in kako je, če gre podjetje v stečaj.Namreč slišala sem da želi oseba X zapreti podjetje A in poslovati naprej preko podjetja B in me je začelo biti strah, da kljub pravni podlagi ne bom prišla do denarja.

Hvala!


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 56 gostov