Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
spelhan
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Maj 2011, 13:20

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a spelhan » 06 Maj 2011, 13:38

Zdravo!

Imam vprašanja glede zaposlitve v enoosebnem d.o.o. Po informacijah iz ZZZS se ne morem zaposliti v podjetju po pogodbi o zaposlitvi, ker sem edini lastnik. Lahko pa sklenem pogodbo o poslovodenju.
Podjetje sem prijavil na razpis SPS za P2 subvencijo, ampak po njihovih informacijah stroški plač iz poslovodenja niso priznani stroški.

Ima kdo kaj izkušenj s tem?
Ali dejansko ni možno, da se zaposlim po pogodbi o zaposlitvi v lastnem d.o.o.?
Ali je boljše, da spremenim v večlastniško d.o.o.?
Ali to lahko storim enostavno, glede na to, da sem podjetje registriral preko eVem-a?

Hvala za odgovore.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 06 Maj 2011, 14:44

Ja kje so pa to rekli?

To ne vem, če drži. Kako pa bi potem sploh imeli urejeno zavarovanje lastniki d.o.o.jev? Ker bi rekel, da prevladujejo enoosebni d.o.o.ji.

Je pa res, da ker ste edini lastnik in poslovodna oseba ne morete imet minimalne plače.

Jure Mercina
Vodja projektov
Prispevkov: 139
Pridružen: 06 Apr 2007, 15:50

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Jure Mercina » 11 Maj 2011, 08:26

Zdravo!

To da ne moreš biti zaposlen v enoosebnem d.o.o. drži. V tem primeru si zavarovan kot samozaposlen (tako kot s.p.) na zavarovalni podlagi 040.

P2 razpisa ne poznam, tako da ne morem komentirati kaj so in kaj niso upravičeni stroški. Morda bi bilo bolj enostavno, kot da vključiš nove družbenika, da za določen čas projekta zaposliš nekoga, ki ga poznaš in zaupaš, in da njegova plača predstavlja upravičen strošek družbe.

Lp
Jure

LIKIBOY
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 15 Okt 2010, 16:30

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a LIKIBOY » 16 Maj 2011, 23:41

Pozdravljeni vsi skupaj!

Zanima me nekaj uprašanj glede d.o.o-ja, na katera mi vsak odgovarja drugače.

Torej, sem študent in s kolegom imava namen odpreti d.o.o.

1. Ali je moja mama še upravičena do otroškega dodatka, če imam jaz delež v d.o.o-ju?
2. Sem še upravičen do bivanja v študentskem domu?
3. Sem še lahko zavarovan kot študent?
4. Kakšne prispevke plačuješ, če si lastnik d.o.o-ja? (kot npr.: pri s.p.-ju 130 €?)

Hvala za odgovore!

Lep pozdrav!

Liki

spelhan
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Maj 2011, 13:20

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a spelhan » 17 Maj 2011, 08:55

@Borut Borštnik, @Jure Mercina: Hvala za odgovor

Dodajam še povezavo na utemeljitev:
http://www.zpiz.si/wps/wcm/connect/zpiz+internet/zpiz/prvastran/zavarovanci/kategorijezavarovancev/poslovodnosebe/poslovodneosebe#02
Glej razlago pod 2.4 točko predzadnji odstavek.

Od SPS-a (za razpis P2) pa še čakam odgovor.

Lp,S
 

Grega12
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 08 Jan 2011, 20:32

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Grega12 » 11 Jul 2011, 10:41

za vse , ki nameravate odpreti d.o.o. naj delim svojo izkušnjo, ker se mi zdi ok zadeva:

če odlašate z odpiranjem d.o.o.-ja ker nimate 7.500, 00 eur za ustanovitveni kapital, vas naj seznanim z opcijo, ki sem se je jaz poslužil in bil (zaenkrat še vedno) zadovoljen

obstaja opcija NAKUP NOVEGA PODJETJA (to pomeni, da so odprta zgolj za prodajo in še sploh niso poslovala,zato tudi nimajo dolgov). zadeva je zelo preprosta. če maš dobro poslovno idejo in premalo denarja za zagon poslovanja, je to najboljša rešitev. :D

preko podjetja, ki prodaja nova podjetja, sem uredil vse papirje, pogodbe, prepise , ma pomagali so mi urediti praktično use… vse preko maila, samo prepis sem pa šel osebno nardit. novo podjetje sem dobil za 500 eurov + notarske stroške (ki znesejo okrog 300 €), torej skupaj 800 €!

ampak razlika med 7.500 in 800 je pa očitna, kaj :joy:

pa moram še rečt, da je bil cel postopek končan v prej kot 14 dneh !!! :)

ja, srečno!

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a novinec » 11 Jul 2011, 10:58

Ne bi bil ravno tako vesel. Za ustanovitev podjetja je potreben ustanovni kapital.Če ga je prejšnji lastnik dvignil z računa ga je lahko recimo kot posojilo ali na bilo kakšen drug način. Vsekakor mora biti o tem računovodski izkaz. Ne vem sicer na kakšen način ti je agencija to naredila, mogoče ne bi bilo slabo, da jih povprašaš.

Grega12
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 08 Jan 2011, 20:32

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Grega12 » 11 Jul 2011, 11:08

To smo vse uredili z posojilno pogodbo! Jaz sem sedaj dolžen svojemu podjetju, to pa moram vrniti v nekem času, ki pa ni nikjer določen!

Vse to imamo računovodsko urejeno, v bistvu sem štartal na enak način kot pri s.p.-ju, z 0€ na računu, vseeno pa imam d.o.o, kar je navzven do drugih strank nekaj čisto drugega...

lp

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 11 Jul 2011, 15:05

spelhan napisal/-a:@Borut Borštnik, @Jure Mercina: Hvala za odgovor

Dodajam še povezavo na utemeljitev:
http://www.zpiz.si/wps/wcm/connect/zpiz+internet/zpiz/prvastran/zavarovanci/kategorijezavarovancev/poslovodnosebe/poslovodneosebe#02
Glej razlago pod 2.4 točko predzadnji odstavek.

Od SPS-a (za razpis P2) pa še čakam odgovor.

Lp,S


Jaz se tu posipam s pepelom, smo raziskali in Jure ima prav. Je pa blazna zmeda tule...
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 11 Jul 2011, 15:08

Grega12 napisal/-a:To smo vse uredili z posojilno pogodbo! Jaz sem sedaj dolžen svojemu podjetju, to pa moram vrniti v nekem času, ki pa ni nikjer določen!

Vse to imamo računovodsko urejeno, v bistvu sem štartal na enak način kot pri s.p.-ju, z 0€ na računu, vseeno pa imam d.o.o, kar je navzven do drugih strank nekaj čisto drugega...

lp


Za nekatere je to dobra opcija, drži. Tudi Zavod mladi podjetnik lahko pomaga pri ustanovitvi takega podjetja. Samo se je pa treba zavedati tu nekaj: zadeva stane 800 evrov, to je strošek, ki ga ne dobite nazaj. Medtem ko je ustanovitveni kapital samo položen na račun podjetja in ga lahko dvigneš, prosto razpolagaš z njim.

Seveda pa je to ok opcija za tiste, ki res želijo imeti d.o.o. (ne s.p.) in ki ne morejo zbrati prej omenjenega kapitala.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov