Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
horch
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Avg 2009, 16:11

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a horch » 04 Dec 2010, 18:24

Se mi je zdelo.

Kaj pa ta možnost. Konkretno pri nam je tako, da poslovni prostori (delavnica, garaže...) so last moje mati, ki mi (oz. nama, podjetje imava skupaj z bratom) mesečno zaračunava najemnino. Iz tega naslova tudi črpamo del sredstev za sprotne "hišne" stroške. Bi moral še enkrat točno prebrat najemno pogodbo ampak če se ne motim, bi lahko nekako zrihtali, da bi konec leta bil mesečni najem vseh poslovnih prostorov poljubno večji, kolikor bi pač potreboval si zbiti dobiček.

Ali iz naslova kakršnekoli predelave/modifikacije v prostorih (čeprav tukaj mislim, da je v pogodbi napisano, da vse tovrstne stroške nosi najemojemalec, torej podjetje) ali iz naslova kakršnihkoli nepredvidenih stroškov itd. Pa še to bi v tem primeru verjetno moral skleniti nek aneks k pogodbi. Če bi v tej smeri našel kakšno trajnejšo rešitev, potem bi že v osnovi spremenil pogodbo, tako da bi lahko vsako leto decembra si na ta način pomagal prišparat kak € in ga nato kasneje unovčit za posodobitev/širjenje podjetja.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 04 Dec 2010, 18:33

Teoretično bi lahko bodisi zvišali najemnino, bodisi jo plačali za vnaprej. Samo niti eno niti drugo ni najbolj pravilno. Najemnina plačana vnaprej za eno leto bi se morala knjižiti za vsak mesec posebej.

Predlagam, da se o tem pogovorite še z računovodjo.

Grega12
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 08 Jan 2011, 20:32

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Grega12 » 08 Jan 2011, 22:23

Ima kdo morda kakšne izkušnje ali informacije glede ustanavljanja in prodaje že ustanovljenih podjetij za katere ne potrebuješ ustanovitvenega kapitala?

Slišal sem, da obstajajo podjetja, ki v tvojem imenu ustanovijo popolnoma nov d.o.o., vplačajo ustanovni kapital in ga takoj za tem prenesejo nate. Ti jim plačaš za omenjeno storitev in si v roku cca. 10 dni lastnik tega podjetja, vendar pa za to ne potrebuješ 7500e, kar se mi zdi super, sploh za podjetnika začetnika, ki tega kapitala na začetku pogosto nima.

Pa tud partenerji te čisto drugače gledejo, če imaš d.o.o. kot pa s.p. kajne?

Kakšna informacija, izkušnja bi bila zelo dobrodošla?

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 09 Jan 2011, 12:36

Ne drži, da ne potrebuješ osnovnega kapitala. Večina teh podjetij deluje tako, da ti kapitala sicer ni treba vplačati takoj, vendar pa ga odplačuješ v obliki kredita.

Grega12
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 08 Jan 2011, 20:32

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Grega12 » 09 Jan 2011, 21:14

Podjetje torej v tvojem imenu ustanovi podjetje, vloži osnovni kapital, ona ta kapital potem dvigne in ti proda to podjetje za določen znesek (okrog 900€). Podjetje je potem tvoje, stanje na računu je 0€, imaš d.o.o., lahko začneš poslovati, tvoj strošek za to je bil okrog 900€.

nekako takole gre...
 

prescek
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 Jan 2011, 15:20

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a prescek » 17 Jan 2011, 15:27

Pozdravljeni,

mene pa zanima, če lahko kot redni študent ustanovim d.o.o.. Ne bi bil zaposlen.

Ali se potem lahko uveljavljam kot vzdrževani družinski član in kako je z študentsko prehrano?

Zanima me tudi, če si lahko izplačujem denar preko napotnic iz lastnega podjetja.

Hvala!

MIDEZE
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 Feb 2011, 20:27

Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a MIDEZE » 17 Feb 2011, 20:50

Pozdravljeni,

Že nekaj časa prebiram forum MP in se mi zdi odlična zadeva.

Sedaj pa sva se odločila s prijateljem da počasi začneva razmišljati
v smeri ustanovitve lastnega d.o.o.. Ker sva na začetku in nimava nevem koliko
kapitala nas zanima sledeče.

Ali je možno biti lastnik d.o.o. družbe in hkrati biti uradno zaposlen v drugem podjetju?

V primeru da podjetje odpremo ali moramo o tem seznaniti tudi trenutnega delodajalca?
(seveda dejavnost nebi bila ista!)

Kako je možno v tem primeru prejemati izplačila in kako je z dajatvami ( sama namreč nebi bila zaposlena znotraj lastnega podjetja)?

Vnaprej se zahvaljujem za odgovore.

lep pozdrav

Jure Mercina
Vodja projektov
Prispevkov: 139
Pridružen: 06 Apr 2007, 15:50

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a Jure Mercina » 18 Feb 2011, 09:53

Zdravo!

Obstoj delovnega razmerja ni ovira, da ne bi smela odpreti d.o.o. - ja. To, da o tem obvestiš svojega delodajalca ni zakonska dolžnost, ampak je bolj stvar bontona. Jaz bi ti svetoval, da o odprtju d.o.o.-ja vseeno obvestiš svojega delodajalca, sploh če ne nameravaš opravljati dejavnosti, ki bi njemu lahko predstavljala konkurenco.

Izplačila lahko prejemaš na več načinov, in sicer:
- preko poslovodne pogodbe (če boš v družbi opravljala funkcijo poslovodje);
- preko pogodbe o prokuri (če boš opravljala funkcijo prokurista);
- preko izplačila dobička družbe.

Vse funkcije lahko opravljaš poleg delovnega razmerja. Za več informacij me kontaktiraj.

Lp
Jure

priki
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 Feb 2011, 18:20

Re: Vprašanja glede d.o.o., d.d., k.d.d.

OdgovorNapisal/-a priki » 22 Feb 2011, 00:33

Pozdravljeni,

Ali tujec (kateri nima državljanstva EU) z začasnim bivanjem v Sloveniji in osebnim delovnim dovoljenjem s veljavnostju treh let, lahko odpre d.o.o, ali bo lastnik d.o.o-ja?

LP
 



Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov