Vprašanja glede s.p.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Spajdrmen
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 24 Sep 2013, 16:15

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Spajdrmen » 20 Nov 2013, 16:31

Ima kdo odprt račun pri unicredit banki za s.p.? Zanima me, kako vas vodijo, ali upoštevajo vaše "namišljeno" ime, ali pa kot so meni dali primek ime s.p.? Čeprov mam ime firme, ime in primek, s.p.?
 

Karniolec
Prispevkov: 4
Pridružen: 13 Jan 2013, 03:17

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Karniolec » 08 Maj 2014, 00:38

Spoštovani,

gledam ponudbe računovodskih storitev, saj bom kmalu odprl s.p.

http://www.digiracunovodja.si/cena-racu ... dstva.html

Tukaj, pri paketu "Malo podjetje" za 38€ sta navedena zgolj 2 računa (!!!), pri ponudniku tukaj pa 120 letno (10 mesečno)
http://www.vizija-racunovodstvo.si/cenik

Ni mi čisto jasno. A to pomeni, da če prodajaš krompir in na dan izdaš po najmanj 1 0 računov, da moraš pri računovodinji vzeti najsuperiornejši paket? Resnično ne razumem tega.

Prosil bi, da mi kdo razjasni stvar, ker sem skoraj prepričan, da ni tako.

LP

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 08 Maj 2014, 09:58

Predlagam, da vprašanje naslovite direktno na omenjen računovodski servis, še bolje pa, da se obrnete na enega od naših poslovnih partnerjev, ki ponujajo zelo ugodne in kvalitetne storitve - MP računovodstvo

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 08 Maj 2014, 10:35

Spajdrmen napisal/-a:Ima kdo odprt račun pri unicredit banki za s.p.? Zanima me, kako vas vodijo, ali upoštevajo vaše "namišljeno" ime, ali pa kot so meni dali primek ime s.p.? Čeprov mam ime firme, ime in primek, s.p.?


Drugi odstavek 72. člena Zakona o gospodarskih družbah, ki govori o posebnih določbah o podjetniku, določa:
Podjetnik lahko uporablja tudi skrajšano firmo, ki vsebuje vsaj njegovo ime, priimek in oznako s.p.. Najbrž se je banka na to določbo naslonila.

PeterJ
Uradnik
Prispevkov: 79
Pridružen: 04 Maj 2013, 13:47

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a PeterJ » 08 Maj 2014, 11:23

Karniolec napisal/-a:A to pomeni, da če prodajaš krompir in na dan izdaš po najmanj 1 0 računov, da moraš pri računovodinji vzeti najsuperiornejši paket?


Krompir se prodaja na črno. :D

Zanimive cene imajo razni računovodski servisi. Sam imam za 50e/mesečno (z davkom) "all inclusive", torej neomejeno računov, bilanca, vsa dodatna pomoč...
Se pa strinjam, da ponudba MP računovodstva zgleda precej dobra.

Lep pozdrav, PeterJ
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 12 Maj 2014, 00:19

Vsaka prodaja (lahko recimo tudi skupaj krompir, hruške itd..) je račun zase. Se pa da te omejitve lepo zvišati, če uporabljate e-računovodstvo, ki ga uporablja tudi prej omenjeno MP računovodstvo.

Europa
Rookie
Prispevkov: 16
Pridružen: 14 Maj 2014, 16:21

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Europa » 30 Maj 2014, 08:20

Zanima me, kaj kot novoustanovljeni s.p.-jevec potrebuješ od naštetega, s tem, da nimaš zaposlenih:

1. Zdravniški pregled
2. Izpit varstva pri delu
3. Izpit iz varstva pri požaru
4. Izjava o varnosti z oceno tveganja

Namreč tukaj piše, da nič od tega ne potrebuješ, če ne gre za neko res nevarno delo. Sprašujem zato, ker na vseh forumih in spletnih portalih piše drugače. Nekateri pravijo da potrebuješ, nekateri da ne.
http://mladipodjetnik.si/novice-in-dogo ... ozaposlene

Hvala ter lp

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 30 Maj 2014, 16:32

Prosim, posredujte linke forumov in virov, kjer piše drugače.

Zakon je z mojega vidika jasen. Najprej opisuje, kdo je delodajalec (2. odstavek 3. člena ZVZD-1), nato navaja dolžnosti delodajalca v zvezi z varnostjo pri delu (od 19. do 24. člena ZVZD-1).

Thlastec
Prispevkov: 3
Pridružen: 06 Jan 2015, 21:12

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Thlastec » 06 Jan 2015, 21:30

mene zanima sledeče v decembru 2014 sem že imel v namenu odpret S.p,in bi ga tudi prvič odprl sem še sicer dijak kar vbistvu tudi ni pomembno ampak sledeče,bilo je rečeno da si oproščen delno do plačila prispevkov prvo leto 50% drugo 30% če si oprdl sp v letu 2014 ampak sem si premislo pa sem počako konec leta in se včeraj 5.januarja 2015 odpravim na ajpes da odprem S.p in mi je gospa zatrdila da več nemoreš biti oproščen do plačila prispevkov torej plačuješ normalno polne prispevke 240e + vsi ostali nastali stroški zdaj nevem al je prišlo do kakšnih sprememb v zakonu ampak po tem takem meni zdaj več ne pride v poštev da odprem S.p ker bi težko vzhajal iz meseca v mesec zato me zanima če se mogoče obetajo kakšne spremembe za mlade ali bo pač ostalo pri tem da pač moraš plačevati polne prispevke neglede na to če odpiraš sp na novo itd... ?
 



Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov