Vprašanja glede s.p.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 13 Avg 2015, 15:32

Popoldanski s.p. lahko odpre fizična oseba v delovnem razmerju za polni delovni čas.

V zvezi z normiranimi odhodki preberite: S.p. z normiranim stroški in obiščite spletno stran normiran.si.

Vabljeni tudi na MP svetovanje pred ustanovitvijo podjetja.
 

green
Prispevkov: 3
Pridružen: 29 Apr 2015, 10:31

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a green » 11 Dec 2015, 00:35

Pozdravljeni,

Prebrala sem več ali manj vse forume in članke na to temo pa mi še vedno ni jasno. V člankih ne piše ˝po domače˝, na forumih so mnenja deljena, zato res prosim za odgovor koga, ki se na zadevo res spozna in je prepričan.

NORMIRAN popoldanski s.p., spletna trgovina

- ali je potrebno voditi in imeti prejete račune (za kupljeno robo)? Imam namreč kar nekaj izdelkov kupljenih kot fizična oseba in jih prodajam v spletni trgovini (saj sem bila do zdaj v prepričanju da je to ok, ker mi je bilo tako pojasnjeno ob odprtju s.p.-ja, da so pomembni samo izdani računi), sem v prekršku ali je to ok?
Prometa ni veliko, tako da je do 50.000 še daleč in tudi kredita ne bom jemala, tako da naj bilanca nebi bila potrebna. Zanima pa me kako je z zalogami (spletna trgovina!):
- je zaloge potrebno voditi na kakšen poseben način ali je dovolj zaloga vodena preko spletne trgovine (programer lahko kadarkoli potegne ven zalogo na določen dan)

Hvala za odgovore, če mi bo lahko kdo pomagal, preden se name obesi kakšna inšpekcija....

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 11 Dec 2015, 15:14

Pri normirani obdavčitvi FURS ne zanimajo prejeti računi. So pa prejeti računi ali pa sklenjene kupo-prodajne pogodbe v primeru nakupa od fizične osebe dokazilo o izvoru blaga (kar je pri prodaji nekaterega blaga pomemben podatek), tudi zaradi kupčeve pravice do uveljavljanja stvarne napake in garancije itd.

Slovenski računovodski standardi urejajo pravilno knjiženje in evidentiranje zalog. Po mojem mnenju je dovolj, da imate zalogo urejeno preko spletne trgovine,vendar pa ne bi dal roke v ogenj, da je to v popolnosti pravilno, zato priporočam, da se obrneta kar direktno na inšpekcijo...

ssek7
Prispevkov: 1
Pridružen: 21 Jan 2016, 12:58

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a ssek7 » 21 Jan 2016, 13:11

Pozdravljeni,

prosim za nasvet glede naslednjega vprašanja.
Z ženo imava d.o.o. kjer sva oba lastnika 50%. Na podjetju je kot edina zaposlena žena, medtem ko jaz delam za polni delovni čas drugje.
Žena je sedaj dlje časa na bolniški, zato jaz v popoldanskem času, po svoji službi pomagam na najinem podjetju. Ker za to ne prejemam plačila, želiva zadevo urediti.
Razmišljala sva da bi odprl popoldanski s.p. ter za svoje storitve izdajal d.o.o.-ju račun.
Ali je to pravno in davčno logična rešitev?
Ali bi priporočali kaj drugega?

Ker bi šlo za povezani družbi, me prav tako zanima če lahko FURS to razume kot prikrito izplačilo dobička? Kako se lahko temu izognem?

Hvala v naprej za vašo pomoč!

Klavdija Malovrh
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 Feb 2016, 17:21

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Klavdija Malovrh » 28 Feb 2016, 22:28

Pozdravljeni.

Veliko in preveč je vseh informacij. Nisem našla nekega podatka in to je ali za odprtje internetne trgovine moraš imeti kakšno določeno izobrazbo.
Recimo trgovsko ali določeno stopnjo izobrazbe.

Hvala.
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 29 Feb 2016, 12:23

Ne, tudi za odprtje fizične trgovine ni potrebno več izpolnjevati izobrazbenega pogoja.

bimbambem
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 Apr 2016, 18:01

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a bimbambem » 07 Apr 2016, 06:00

Zdravo!

Mama bi odprla popoldanski SP ampak jo skrbi, da bo "promet" vplival na nase stipendije (1 student in 1 dijak).
Samega profita nebi SP verjetno vsaj kaksno leto imel 0 saj bi se ves zasluzek(spletna trgovina) investiral v oglasevanje in pa zalogo.

Hvala.

nakit
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 17 Mar 2016, 10:08

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a nakit » 07 Apr 2016, 21:04

bimbambem gleda se dobiček, tako da če ne bo imela dobička, potem ta ne bo vplival na vaše štipendije.

lp

žabica
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 Jun 2016, 13:27

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a žabica » 06 Jun 2016, 13:52

Pozdravljeni!

Zanima me, če je moja ideja glede ustanovitve s.p. pravno izvedljiva. In sicer bi za neko podjetje, ki opravlja dejavnost za učno pomoč tudi jaz nudila učno pomoč njihovim strankam. Delo bi izvajala v njihovih prostorih, za kar bi plačevala najemnino, oni pa bi mi plačali glede na število opravljenih ur. Poleg te dejavnosti bi imela prijavljeno še eno, ki pa ni tako donosna in bi se znalo zgoditi, da bi zaslužek od učne pomoči presegal 80% vseh prihodkov. Prispevke bi plačevala sama.

Nekaj sem brala tudi o lastnostih ekonomsko odvisne osebe, pa se bojim, da nimam zadostnih pogojev, da bi se temu lahko izognila?

Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Žabica
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 14 Jun 2016, 10:46

Dokler je vaše poslovno razmerje (s.p. & naročnik) prosto elementov delovnega razmerja, potem ni bojazni, da bi pristojen inšpektorat od vas zahteval sklenitev delovnega razmerja.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov