Vprašanja glede s.p.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
blondberry
Pripravnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 13 Nov 2014, 12:07

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a blondberry » 06 Avg 2016, 15:06

Se jaz pristavim pisker...
Sodelujem z enim podjetjem, katerega lastnica je moja kolegica ze nekaj casa, prej sem delala preko napotnice. Statusa sedaj vec nimam, razmisljam o odprtju SP. Delam z vec narocniki, ne samo z njenim podjetjem.
Sva pa razmisljali, da bi me ona zaposlila za polovicen delovni cas (po izteku porodniske), sama bi si placevala VSE prispevke, povezane z mojo zaposlitvijo, tako da ona stroska z mano ne bi imela (nimam redno prihodkov od njenega podjetja, zato bi to naredili na tak nacin). Torej vse, placo, prispevke, regres, itd, bi slo iz mojega zepa. Nakazovala bi mi placo iz mojega zasluzka.
Druga opcija je pa norminiran sp, kjer imam ob prvem odprtju tudi 50%oprostitev prispevkov prvo leto, pa se zaradi polovicnega delovnega casa bi bili manjsi. Ce sem prav razumela, ce ne, me naj prosim kdo popravi.

Kaj se bolj splaca? Odpret sp, ali se redno zaposliti na taksen nacin? Ona od mene ne bi imela v bistvu nobene "koristi", samo uslugo bi mi naredila, da ne rabim odpirat sp-ja.

Mogoce je neumno vprasanje, se opravicujem, ampak glede teh pravnih zadev sem pa cisto out. :)
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 11 Avg 2016, 08:22

Glede na veliko število vprašanja, na katera iščete odgovore, vam predlagam, da razmislite o tem, da bi se udeležili MP svetovanja (več informacij spodaj v podpisu).

cvetko12
Prispevkov: 2
Pridružen: 19 Maj 2016, 11:19

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a cvetko12 » 31 Maj 2017, 13:04

Spoštovani,

Enemu kmetu pomagam na njivi in sva se dogovorila, da lahko celoten pridelek tudi od njega odkupim, zato bi si kot sem spodaj napisal moral urediti prostore.

Zaradi prodaje izdelkov si bi rad odprl popoldanski s.p. (sem zaposlen), saj pridobitev statusa kmeta trenutno zame in verjetno tudi v prihodnosti ne bo prišla v poštev, prav tako so kot razumem manjši prispevki.

Sedaj me zanima, kje lahko pridobim vso potrebno dokumentacijo ali se lahko obrat drži hiše in je lahko v kletnih prostorih hiše, oz. kakšni so sploh pogoji za pridobitev celotnega obrata za predelovanje rastline (šlo bo pretežno za olje).

Rad bi si uredil prostore, ter do jeseni registriral dejavnost, da lahko izdelke lansiram na trg.

Prosim, za kakršno koli pomoč.

LP

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 27 Jun 2017, 23:41

Precej specifična vprašanja imate, prijavite se na naše svetovanje.

djani4
Prispevkov: 1
Pridružen: 09 Feb 2018, 20:43

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a djani4 » 09 Feb 2018, 21:06

Pozdravljen,
Nameravam ustanoviti popoldanski s.p. , uvažati mislimo brezalkoholne pijače iz Grčije in prodajati na debelo restavracijam.Zanima me ,kako je v tem primeru z DDV - ali sem v tem primeru davčni zavezanec tudi če letno ne presežem 50.000 EUR, ter kako obračunavam DDV - zaračunam 9,5% DDV od prodanega blaga ?
 

jure981
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 Feb 2018, 09:56

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a jure981 » 15 Feb 2018, 10:24

Pozdravljeni.
Ker sem v letu 2017 postal invalid III.kategorije z zdravstvenimi omejitvami in sem posledično zaradi tega izgubil službo pri dolgoletnemu delodajalcu, razmišljam v smeri s.p -ja, ker mi drugega zaradi zdravstvenega stanja ne preostane.

Razmišljam v smeri samopostrežnih samostoječih avtomatov, neke vrste pralnice (ne avtopralnice!)...
Vem, da sem kot invalid oproščen plačila za pokojninske prispevke. (če se motim, me popravite)

Zanima me pa sledeče:
na katere institucije se naj sploh obrnem, da dobim informacije glede vseh dovoljenj, ki bi jih potreboval za dejavnost?

Bil sem že na VEM točki v moji občini, kjer mi niso znali ničesar povedati, razno to, da lahko pri njih opravim kompletno registracijo s.p.ja.

Hvala za pomoč.

l.p.

Jure

MARAKUJA
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 16 Feb 2017, 23:37

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a MARAKUJA » 22 Feb 2018, 18:23

Pozdravljeni

mene pa zanima sledeče, imam normiran sp, tržim oglasni prostor, prenove in občasno delam spletne vizitke, rada bi z svojo dejavnostjo prenov prišla na splet in uredila vse z GDRP, ali sem upravičena do kakšnih nepovratnih sredstev ali kakšne pomoči.


tina.skrt
Prispevkov: 3
Pridružen: 23 Feb 2018, 22:47

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a tina.skrt » 03 Mar 2018, 17:43

Pozdravljeni,
obstaja kakšna možnost, da lahko študent odpre normiran s.p. in ga kasneje spremeni v navaden s.p.?
 

TajnikB
Uradnik
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Dec 2017, 15:26

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a TajnikB » 03 Mar 2018, 22:44

Študenti ne morejo odpreti popoldanskega s.p.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov