Vprašanja glede s.p.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
ccobalt
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 Okt 2013, 18:18
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a ccobalt » 03 Okt 2013, 18:24

Mene pa zanima v kolikem času po končani delavnici za pridobitev subvencije je potrebno odpreti SP? Ne bi rad zamudil roka, ker so baje zelo striktni :-/
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 07 Okt 2013, 08:54

Zavod je skrajšal rok za registracijo poslovnega subjekta s 60 na 40 dni. To pomeni, da bodo vsi, ki bodo uspešno opravili prenovljene priprave na samozaposlitev, morali subjekt registrirati najkasneje v 40 dneh po zaključku delavnice in najkasneje do 13. 12. 2013.

Subvencija za samozaposlitev >>

irenat
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Nov 2013, 21:15

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a irenat » 09 Nov 2013, 21:37

Sem redno zaposlena za polovični delovni čas, in bi rada odprla "popoldanski" s.p.. Zanima me kako je s plačevanjem prispevkov in kakšne so moje obveznosti. Hvala in lep pozdrav!


Mojca2010
Prispevkov: 2
Pridružen: 16 Dec 2010, 11:00

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Mojca2010 » 12 Nov 2013, 14:19

Pozdravljeni,

mislim, da velja 37 eur prispevkov samo za popoldanske s.p.-je, ki so zaposleni za polni delovni čas, ostali si morajo tiste 4 ure dnevno plačevati sorazmerno po lestvici prispevkov za samostojne podjetnike..

ali pa se motim?

Ker tudi sama razmišljam o tej 4-urni varianti, vendar sem dobila informacijo, da je je potrebno biti za popoldanca redno zaposlen vsaj 5 ur na dan?

Hvala za pojasnilo,
lp, M.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 13 Nov 2013, 10:07

Spregledal zgoraj, res je, polovico prispevkov boste morali plačevati.

To kar pravite glede 5 ur ni res...

Spajdrmen
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 24 Sep 2013, 16:15

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Spajdrmen » 15 Nov 2013, 09:31

Pozdravljeni

Zanima me, kdo ima pravico do 50% nizjih prispevkov prvo leto? Vsi, ki odpremo s.p. ali samo tisti ki so bili na zavodu nekaj casa in potem odprejo s.p?

Sem pa študent, ki ni bil nikoli zaposlen niti sem kdaj imel kaksen s.p.

bugamara
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 Nov 2013, 12:49

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a bugamara » 15 Nov 2013, 12:56

Mene pa zanima in bi res lepo prosila za enostaven, meni razumljiv odgovor..ker do zdaj nisem uspela dobiti točnega odgovora.

Namreč kot fizična oseba dolgujem podjetju ki nudi kartice z odloženim plačilom ca. 1500€, telekomunikacijskem podjetju pa še 1200€. Dolg je nastal ko sem izgubila službo in nisem mogla več plačevati mesečnih obveznosti.

Sedaj sem dobila priložnost za službo kot s.p. in bom zato v kratkem registrirala s.p. Strah pa me je, kaj bo potem z temi dolgovi? Želela sem se dogovoriti, da bi plačala polovico dolga, ostalo pa po obrokih, toliko da mi umaknejo izvržbo, a ne vem če bodo za to. Če sem prav razumela, ves denar ki pride na poslovni račun, če sem s.p., mi lahko z izvržbo poberejo do zneska izvržbe? Se pravi da če bom imela mesečni promet na s.p.ju 1500€, mi lahko vzamejo 1500€ in naslednji mesec spet, dokler ni poplačano? V primeru, da se ne bi mogla dogovoriti za umaknitev izvržbe, kaj mi potem preostane? Dolg se zavedam, da ga moram odplačati, tudi moja nova plača bo zadostovala za poplačilo, vendar ne naenkrat, da mi bodo dovolili obročno plačilo pa nekako nimam upanja.

Kako rešiti tako situacijo? Če grem delat prek s.p., bom imela lepo plačo s katero bom lahko v enem letu plačala ves dolg, ampak če mi lahko poberejo vse, ne morem plačati niti mesečnih prispevkov si in imet za potne stroške.

Hvala za odgovor že vnaprej

Spajdrmen
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 24 Sep 2013, 16:15

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Spajdrmen » 15 Nov 2013, 16:46

Sposod si denar, plači dolg in s tako lepo plačo, ki trdiš da jo boš mela, boš vrnila denar od koga si si pac sposodla in šibala dalje.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 18 Nov 2013, 18:16

Spajdrmen napisal/-a:Pozdravljeni

Zanima me, kdo ima pravico do 50% nizjih prispevkov prvo leto? Vsi, ki odpremo s.p. ali samo tisti ki so bili na zavodu nekaj casa in potem odprejo s.p?

Sem pa študent, ki ni bil nikoli zaposlen niti sem kdaj imel kaksen s.p.


Roka ni, ne smete pa dosedaj še imeti odprtega s.p. Zavod ni potreben.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov