Vprašanja glede društev in zavodov

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
barby
Prispevkov: 2
Pridružen: 06 Jan 2017, 10:50

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a barby » 16 Jan 2017, 14:40

Najlepša hvala za odgovor. sem že izvedela odgovore na moja vprašanja. Sedaj pa me zanima še ena stvar, in sicer... ali lahko ustanovim društvo čeprav imam na področju na katerem želim delati opravljena le neformalna izobraževanja? (spodbujanje kreativnosti, predavanja in seminarji na temo osebnostne rasti, holističen pogled na človeka) hvala že naprej za odgovor.
 


AnnieBoo
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 Mar 2017, 12:28

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a AnnieBoo » 15 Mar 2017, 12:38

Pozdravljeni!

Zanima me v primeru da moj oče (ki je redno zaposlen) ustanovi zavod in imenuje mene kot direktorja (študent) katere stroške/zavarovanja je potrebno plačevati?

Ali je potrebno da se v zavodu zaposlim kot direktor?
V primeru da zaposlitev kot direktor ni potrebna, ali lahko v zavodu vseeno občasno opravljam dejavnosti preko študentskega servisa?

Poleg tega me zanima kakšna izobrazba je potrebna za vodenje delavnic/"predavanj" z otroci (od 1-5 razreda osnovne šole) kot dejavnost tega zavoda.

Upam da so moja vprašanja jasna

Za odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.
LP

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 31 Mar 2017, 11:52

Zanima me v primeru da moj oče (ki je redno zaposlen) ustanovi zavod in imenuje mene kot direktorja (študent) katere stroške/zavarovanja je potrebno plačevati?

Nobenih.

Ali je potrebno da se v zavodu zaposlim kot direktor?

Ne.

V primeru da zaposlitev kot direktor ni potrebna, ali lahko v zavodu vseeno občasno opravljam dejavnosti preko študentskega servisa?

Da.

Poleg tega me zanima kakšna izobrazba je potrebna za vodenje delavnic/"predavanj" z otroci (od 1-5 razreda osnovne šole) kot dejavnost tega zavoda.

Ni predpisane izobrazbe.

Terakota
Prispevkov: 1
Pridružen: 22 Nov 2017, 16:47

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a Terakota » 22 Nov 2017, 16:57

Spoštovani!

Že vnaprej hvala za vsak odgovor.

Prevzela bom zasebni zavod, v igro tako stopijo povsem drugi akterji.

Rada bi se izognila plačevanju 040, vsaj prvo leto. Druga pomembna zadeva, da za eno osebo v Zavodu prihodki ter premozenje zavoda ne vpliva na transferje, ki jih prejema (oseba B).

Kombinacije, ki so možne:

-Oseba A, ki je pol leta pred upokojitvijo.
- Oseba B, ki je še mesec dni zaposlena

Zanima me na kakšen način lahko oseba A stopi poleg, da ji kasneje ne zamrznejo pokojnine.

Zanima me na kakšen način lahko oseba B stopi poleg, da se ji karkoli ne upošteva pri socialnih transferjih, ki jih bo prejemala po izteku pogodbe?

Lepo sredo, hvala!

Mateja
 

Rodriguez
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 Dec 2017, 02:17

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a Rodriguez » 03 Dec 2017, 02:32

Živjo! Pohvale na stran in odgovore!
Imam s. p. in zdah ustanavljam zavod, pri katerem bom verjetno tudi direktor, s.p. bom zaenkrat obdrzal.
To pomeni da me zaenkrat, dokler ne bi npr. zaprl spja in se kot direktor zaposlil, ne čakajo nobeni dodatni prispevki( ti. Bruto bruto). Je temu tako?

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 28 Feb 2018, 00:22

Tako je. Če imate polni s.p. (ali zapsolitev), prispevkov ni.

jetka
Prispevkov: 1
Pridružen: 25 Jun 2018, 14:25

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a jetka » 25 Jun 2018, 14:32

Zdravo.
Pred leti sv z ženo ustanovila zavod. Sem direktor in ustanovitelj torej. Do danes sem bil vedno zaposlen v drugi firmi. Zavod sem že pred leti želel zapreti vendar zaradi vseh komplikacij ki so prišle zraven sem zaprl samo TR. Sedaj sem se hotel prijaviti na zzzv kot brezposelna oseba ker zavoda praktično ne uporabljam več in mi je predstavljal edino strošek za računovodstvo.
Ali je kakšen hiter in poceni način za zaprtje zavoda?
Ali si lahko na kakršen koli način sam plačujem zavarovanje in ne preko zavoda?

TajnikB
Uradnik
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Dec 2017, 15:26

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a TajnikB » 27 Jun 2018, 18:13

Ker ne vemo za kateri zavod gre, in katere 'komplikacije' so zadaj, so na splošno na voljo naslednji najpogostejši načini:
a) odprodaja
b) likvidacija
c) stečaj
Vsak vzame nekaj tednov časa.
 

petra23mi
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 Nov 2018, 11:17

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a petra23mi » 20 Nov 2018, 11:45

Kako lahko d.o.o. ustanovi fundacijo in kako je z davki ob ustanovitvi??


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov