Mali davčni zavezanec- obrazec DR-02?

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
nova
Prispevkov: 3
Pridružen: 24 Nov 2009, 00:25

Mali davčni zavezanec- obrazec DR-02?

OdgovorNapisal/-a nova » 12 Mar 2010, 16:40

Čau, torej zahvaljujoč Špeli M. :worship: sem prišla do info, ki mi lahko zelo pomagajo. Gospa na dursu, ki dela prav z DDV je razložila, da obstaja varjanta, da se registriram kot mali davčni zavezanec iz dej. pridobivanja blaga iz EU, kar pomeni da bomo mi plačal davek- nato pa nardimo samoobdavčitev, obračunavat ga pa ne smemo in da v slo še vedno poslujemo kot da nismo dav. zav. No, pri svetovalki na dursu pa smo dobili obrazec DR-02 in ne vemo a je to pravi obrazec, vpr je a ta obrazec se pač izpolni, da se dobi ta dav. številka,ki se potem nameni samo za uvoz blaga iz eu, tam so rekli naj to uredi naš računovodja, smo pa dec. prekinili pogodbo z njimi-Dato,ker podj ni poslovalo in je plačevalo Dati 72 eur samo za obračun prispevkov. Kaj sedaj, a to pomeni, da mora nujno to računovodja izpolnit, kje točno se registria mali dav. zav. iz dejavnosti uvoza blaga iz EU? A samo da to naredimo moramo spet plačat teh 72 eur :urgh:? Kako se lotit tega, se mi sploh ne sanja? Pa ko bi pač začeli s prodajo sem imela v planu sama tistih par- 2-3 račune poknjižit (bi mi nekdo pokazal oz bi pogledala v kontni načrt in knjigo dvostav. knjig. za sp.) v Exceli bi vse to imela, zdaj pa je za rekla da mormo do računovodje, da samo oni to vedo.. Mi lah prosim kdo razloži postopek, kaj konkretno mormo narest? V naprej hvala vsem!
 

Špela P.M.
Uradnik
Prispevkov: 64
Pridružen: 09 Nov 2009, 17:07

Re: Mali davčni zavezanec- obrazec DR-02?

OdgovorNapisal/-a Špela P.M. » 12 Mar 2010, 21:26

Zdravo,

me veseli, da se pomagala.

Kar se tiče izpolnjevanja obrazca: sem ga pogledala in mislim, da ni nič prav posebnega, da ga ne bi mogli izpolniti sami.

Se pa strinjam z dursom v tem, da je kar dobro, če že ne potrebno, da si omislite računovodstvo, ki bo za vas urejalo te zadeve. Vsekakor pa se se strinjam tudi s tabo, da je 72€ kar veliko, če podjetje ne posluje, zato ti predlagam, da poščete bolj fleksibilno računovodstvo in se z njimi dogovorite za primeren in pošten obseg dela in obveznosti.

Če potrebuješ pomoč in želiš ponudbo me kontaktiraj na Pm, pa bova videli kaj lahko storiva:)

Lp, Špela


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov