Podjetje iz tujine - poslovanje z Slovenijo

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
funnow
Vodja projektov
Prispevkov: 129
Pridružen: 13 Nov 2009, 16:25

Podjetje iz tujine - poslovanje z Slovenijo

OdgovorNapisal/-a funnow » 29 Mar 2010, 16:18

Kako je najenostavnejše, če tuje podjetje deluje na območju Slovenije?
Poslovalnica v Sloveniji? Da - Ne
Prosim za informacije

LP ter vnaprej hvala
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Podjetje iz tujine - poslovanje z Slovenijo

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 29 Mar 2010, 16:21

Premalo informacij. Za kakšno poslovanje točno gre?

funnow
Vodja projektov
Prispevkov: 129
Pridružen: 13 Nov 2009, 16:25

Re: Podjetje iz tujine - poslovanje z Slovenijo

OdgovorNapisal/-a funnow » 29 Mar 2010, 18:14

Torej podjetje iz tujine, registrirano v tujini, bi zelelo sodelovati z slovenijo. Jaz povezem z kupci. Oni naredijo predracun,..... Vse preko paypala.
Ali je potrebno kaj posebnega?

simon_b1
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 Apr 2010, 07:23

Re: Podjetje iz tujine - poslovanje z Slovenijo

OdgovorNapisal/-a simon_b1 » 09 Apr 2010, 11:44

Če je podjetje iz EU, potem načeloma nebi smel biti problem direktnega zaračunavanja...

Problem je lahko bolj na tvoji strani, kako uradno njim zaračunati tvojo "provizijo", "posredništvo"... Po uradni poti gre tole seveda preko s.p. ali d.o.o. ali podobnega - kar tudi toplo priporočam, saj je tudi provizija plačana preko Paypala podleže tem pravilom.

Lea Bevčič
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 120
Pridružen: 23 Jun 2009, 21:04

Re: Podjetje iz tujine - poslovanje z Slovenijo

OdgovorNapisal/-a Lea Bevčič » 13 Apr 2010, 08:33

Vi lahko pridobivate kupce in jim zaračunate svojo provizijo seveda preko neke oblike ali s.p. ali d.o.o..... Oni pa lahko tem kupcem izstavijo direktno fakturo, seveda je potem važno ali gre za pravno osebo ali končnega potrošnika, kar je vezano na ddv in na prevoze, če gre za blago...
 

StartupSlo
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 Jul 2017, 13:29

Re: Podjetje iz tujine - poslovanje z Slovenijo

OdgovorNapisal/-a StartupSlo » 07 Jul 2017, 13:56

Obujam temo.

Sem v postopku oblikovanja poslovnega nacrta in iscem najbolj ugodno davcno resitev za vodenje podjetja. Imam priloznost odpreti podjetje v drzavi EU, kjer je poslovna davcna stopnja nizja od SLO. Prav tako sem davcni rezident te drzave.

Moja storitev bo poslovno svetovanje podjetjem na podrocju Slovenije, zanima me, ce je potrebno ustanoviti podruznico oz. kakrsnokoli drugo poslovno enoto v Slo za potrebe poslovanja? Moje stalno prebivalisce je v tujini.

So kaksne posebne omejitve za slovenska podjetja s katerim bi moja firma poslovala? V smislu faktur, obracunavanja davka, itd.?

Hvala za nasvet,
ZB.

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Podjetje iz tujine - poslovanje z Slovenijo

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 10 Jul 2017, 10:29

Pozdravljeni,

EU trg in pravila poslovanja so izenačena za vse EU subjekte. Ni potrebnih podružnic, poslovnih enot itd. So pa lahko te s poslovnega vidika zaželene - zaradi davčnih učinkov, pridobivanja raznih licenc in vpisov v razne registre ipd.

Ni omejitev, ni ovir...


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov