Katero obliko podjetja izbrati?

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
whitegold
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 26 Mar 2013, 18:38

Re: Katero obliko podjetja izbrati?

OdgovorNapisal/-a whitegold » 27 Mar 2013, 10:03

tudi mene zanima isto, vendar je razlika ta, da nisem več študentka ampak brezposelna oseba.
 

Grega12
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 08 Jan 2011, 20:32

Re: Katero obliko podjetja izbrati?

OdgovorNapisal/-a Grega12 » 27 Mar 2013, 10:21

Osnovno pravilo je takšno, da brezposelna oseba ne more biti lastnik ali direktor družbe, ne da bi se ob tem tudi zaposlila (beri plačevala prispevkov)! Drugega problema pa drugače ni!

Vsakdo lahko odpre podjetje, ravno v ponedeljek smo odpirali podjetje enemu brezposelnemu (torej iz podobne situacije) in mora sedaj plačevati prispevek, to je edini strošek (stroški se potem povečujejo, če postane podjetje davčni zavezanec in je potrebno mesečno oddajati DDV obračune, itd.).

Če boste še kaj potrebovali, nas z veseljem kontaktirajte.

lp,

tomaz
Pripravnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 28 Mar 2012, 22:46

Re: Katero obliko podjetja izbrati?

OdgovorNapisal/-a tomaz » 08 Maj 2013, 23:14

Kako pa je z ustanovitvijo d.o.o.-ja? Trenutno imam popoldanski s.p. in zaradi povečanja dobička razmišljam o d.o.o.-ju. Sam sem že redno zaposlen pri enem podjetju, sedaj pa bi odprl enoosebni d.o.o.. Kakšni so v tem primeru prispevki, saj ne bi bil zaposlen pri d.o.o.-ju? Ali gre tukaj za enoosebni d.o.o.? Kaj se zgodi v primeru, če želim kasneje koga zaposlit?

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Katero obliko podjetja izbrati?

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 09 Maj 2013, 14:22

tomaz napisal/-a:Kako pa je z ustanovitvijo d.o.o.-ja? Trenutno imam popoldanski s.p. in zaradi povečanja dobička razmišljam o d.o.o.-ju. Sam sem že redno zaposlen pri enem podjetju, sedaj pa bi odprl enoosebni d.o.o.. Kakšni so v tem primeru prispevki, saj ne bi bil zaposlen pri d.o.o.-ju? Ali gre tukaj za enoosebni d.o.o.? Kaj se zgodi v primeru, če želim kasneje koga zaposlit?


Če ste že zaposleni, jih ni.

Je pa smisleno preračunati, če se vam doo res bolj splača kot sp. V večini primerov, če ne gre res za velike prihodke, se ne. Vabljeni na svetovanje, pa preračunava.

pupin
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 Maj 2013, 12:06

Re: Katero obliko podjetja izbrati?

OdgovorNapisal/-a pupin » 20 Maj 2013, 12:25

Pozdravljeni!
Pišem pod to temo, ker imam podoben problem in nisem še našel najbolj "optimalne" (beri: najmanj stroškov in papirologije) rešitve. Sem študent in bi rad učil instrument, ne kot glasbena šola ampak privat zadeva in bi rad odprl popoldanski s.p. oz. nevem kaj se mi najbolj splača :? ...zato ker nebom imel velikih dohodkov bi rad da je tudi malo stroškov, da se mi to potem splača...

Za odgovor in pomoč, se vam že v naprej zahvaljujem!

Lp
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Katero obliko podjetja izbrati?

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 20 Maj 2013, 14:13

Žal je za sp minimalen strošek 300 eur na mesec trenutno. Oziroma s 1.7.2013 nekje okoli 200 prvo leto...

PoSVeT
Prispevkov: 1
Pridružen: 26 Nov 2013, 15:14

Re: Katero obliko podjetja izbrati?

OdgovorNapisal/-a PoSVeT » 26 Nov 2013, 15:22

Borut Borštnik napisal/-a:
tomaz napisal/-a:Kako pa je z ustanovitvijo d.o.o.-ja? Trenutno imam popoldanski s.p. in zaradi povečanja dobička razmišljam o d.o.o.-ju. Sam sem že redno zaposlen pri enem podjetju, sedaj pa bi odprl enoosebni d.o.o.. Kakšni so v tem primeru prispevki, saj ne bi bil zaposlen pri d.o.o.-ju? Ali gre tukaj za enoosebni d.o.o.? Kaj se zgodi v primeru, če želim kasneje koga zaposlit?


Če ste že zaposleni, jih ni.

Je pa smisleno preračunati, če se vam doo res bolj splača kot sp. V večini primerov, če ne gre res za velike prihodke, se ne. Vabljeni na svetovanje, pa preračunava.


v bistvu ponavljam vprašanje: trenutno imam popoldanski s.p., po zadnjem zvišanju prispevkov sem začel razmišljati o ustanovitvi d.o.o.. Če ustanovim enoosebnega in sem poslovodja - potem moram plačevati prispevke, čeprav sem drugje redno zaposlen? Kaj pa če je poslovodja drugi redno zaposleni (npr. partnerka), sam pa sem le prokurist, ali v tem primeru kdo plačuje prispevke? Se to lahko uredi preko točke VEM ali je potrebo preko notarja?

Hvala

Grega12
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 08 Jan 2011, 20:32

Re: Katero obliko podjetja izbrati?

OdgovorNapisal/-a Grega12 » 27 Nov 2013, 15:57

Zdravo,
Evo odgovor na vaše vprašanje: če ste vi že kje zaposleni, potem lahko odprete d.o.o., ste v njem lastnik, prokurist, direktor, brez da bi bili zaposleni v tem podjetju, kar pomeni, da vam tudi ni potrebno plačevati nobenih dodatnih prispevkov v tem podjetju - VSE TO VELJA POD PREDPOSTAVKO, DA STE ŽE ZAPOSLENI V NEKEM DRUGEM PODJETJU!

Če imaste še kakšno vprašanje pa le vprašajte..

Če pa boste odpirali d.o.o., pa se lahko obrnete na nas tudi v povezavi s tem, saj se pri nas, med drugim ukvarjamo tudi z odpiranjem d.o.o.-jev, za katere torej vi kot kupec, ne potrebujete 7.500€ osnovnega kapitala, vse to vam namreč naredimo mi.

Pa uspešno poslovanje!

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Katero obliko podjetja izbrati?

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 01 Dec 2013, 14:28

Je pa treba razmisliti tudi o tem, kako si boste izplačevali iz podjetja. Pri s.p. je to precej lažje...
 

Darko39
Pripravnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 14 Feb 2012, 01:24

Re: Katero obliko podjetja izbrati?

OdgovorNapisal/-a Darko39 » 09 Mar 2014, 13:40

Kdaj se splača presedlat iz s.p.-ja na doo, vem da je to odvisno od več dejanikov ampak tako cca. ko gledam večina podjetij, ki gredo letno preko 200k niso s.p.?

Verjetno zaradi dohodnine in vsega tega, je pa res da mi doo ne diši, ker so zadeve nekoliko bolj komplicirane kar se tiče potrošnje.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov