podpis pogodbe, subvencija za zamozaposlitev

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
toplakd
Prispevkov: 4
Pridružen: 18 Okt 2010, 10:18

Re: podpis pogodbe, subvencija za zamozaposlitev

OdgovorNapisal/-a toplakd » 23 Dec 2010, 16:55

Pri meni je potekalo takole:

7. julij: zavodu omenil samozaposlitev
14. julij: svetovalni intervju
5,6,7 avgust: delavnica o samozaposlitvi
9. avgust: na zavodu oddal potrdilo o uspešno opravljeni delavnici
11. avgust: realizacija samozaposlitve
3. september: podpis pogodbe o subvenciji
18. oktober: denar na TRR

Je pa res, da imajo od podpisa pogodbe čas 120 dni, da ti izplačajo subvencijo.

LP, Dejan
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: podpis pogodbe, subvencija za zamozaposlitev

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 23 Dec 2010, 16:59

Ja tako pravijo tudi ostali. Denar boste imeli na računu v kakih 5, 6 mesecih.

Hvala za informacijo iz prve roke.

oblikovalka
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 10 Avg 2010, 13:42

Re: podpis pogodbe, subvencija za zamozaposlitev

OdgovorNapisal/-a oblikovalka » 09 Jan 2011, 20:44

Lep pozdrav,

pri meni je trajalo mesec in pol da sem podpisala pogodbo, zavod pa ima potem še od dneva podpisa pogodbe 120 dni časa, da ti nakaže subvencijo :) no, na srečo je pri meni to trajalo samo dva meseca:)

Do takrat pa je bilo potrebno vsak mesec plačevati čez 280 eur prispevkov in v naprej še akontacijo dohodnine od dohodka:)

Res se mi zdi hecno, da moraš biti že poln denarja če sploh želiš začeti poslovati...
Sem pa vesela subvencije, glede na to da sem sveža s faksa, da še nisem bila nikoli zaposlena (v mojem fohu že verjetno od časa Jugoslavije, ko je tekstilna industrija začela propadati ni veliko služb) in nisem imela drugega kapitala kot material in opremo, ki mi jo je uspelo nakupiti s študentskim delom. Je pa res, da je šlo precej na tesno te mesece in sem si zdej končno malo oddahnila. Je pa tudi fino vedeti brez česa se vse da živeti če le hočeš.
Tudi zato sem se odločla zagrabit to priložnost s subvencijo, ker še nimam družine in moram skrbeti samo zase, poleg tega pa si zelo želim delati kar me veseli!

Sem pa ravno zdej dobila račun za članarino obrtne zbornice Slovenije! Vsak mesec 20 eur!
In sploh ne vem, a to res MORAM plačevati, ali ne? Na e-vem točki mi je bilo rečeno da ne.
To je res jama brez dna! Ne morejo vsaj počakati da se postavim na noge in kaj zaslužim?!!!

Kakšno mnenje?

Lp, oblikovalka

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: podpis pogodbe, subvencija za zamozaposlitev

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 09 Jan 2011, 21:04

oblikovalka napisal/-a:Lep pozdrav,
Do takrat pa je bilo potrebno vsak mesec plačevati čez 280 eur prispevkov in v naprej še akontacijo dohodnine od dohodka:)
Lp, oblikovalka


Škoda, da niste napovedali 0 eur dobička.


oblikovalka napisal/-a:Sem pa ravno zdej dobila račun za članarino obrtne zbornice Slovenije! Vsak mesec 20 eur!
In sploh ne vem, a to res MORAM plačevati, ali ne? Na e-vem točki mi je bilo rečeno da ne.
To je res jama brez dna! Ne morejo vsaj počakati da se postavim na noge in kaj zaslužim?!!!

Kakšno mnenje?

Lp, oblikovalka


Imate registrirano obrtno dejavnost? Preverite na seznamu. Če imate katero od teh, potem boste teh 20 evrov morali plačevati. Če nimate teh dejavnosti potem vam ne bo treba. Svetujemo vam, da ne plačujete.

oblikovalka
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 10 Avg 2010, 13:42

Re: podpis pogodbe, subvencija za zamozaposlitev

OdgovorNapisal/-a oblikovalka » 09 Jan 2011, 22:03

Ne, imam pa registrirane obrti podobne dejavnosti: oblikovanje, aranžerstvo, dekoraterstvo;umetniško ustvarjanje...

v sklepu http://www.ozs.si/prispevek.asp?IDpm=3719
piše, članarino plačujejo tudi člani, ki opravljajo obrti podobno dejavnost...

se pravi...?
 


oblikovalka
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 10 Avg 2010, 13:42

Re: podpis pogodbe, subvencija za zamozaposlitev

OdgovorNapisal/-a oblikovalka » 10 Jan 2011, 14:10

Ja, to je moja glavna dejavnost. Bi se bolj splačalo kitajsko robo uvažat, kot pa delati z lastnimi rokami. A kaj ko ni vse v denarju :)



Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov