Kaj je bolje s.p ali Doo

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
nely000
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 Sep 2011, 20:13

Kaj je bolje s.p ali Doo

OdgovorNapisal/-a nely000 » 27 Sep 2011, 20:22

Lep pozdrav :)

Rada bi odprla podjetje sp ali Doo pa nisem cisto prepricana kaj je bolje zame, in vas prosim za nasvet .
Rada bi odprla agencijo za posredovanje delovne sile,zanima pa me ali lahko to pocnem tudi preko sp-ja ali moram imeti za to doo.
Slisala sem da npr. preko sp-ja imas omejeno stevilo zaposlenih ki delajo za te pri doo pa tega ni,in ce je omejeno na koliko delavcev je to omejeno 5...10...15???
Upostevati pa moram tudi to da tem delavcem ne vsem ampak vecini moram urediti tudi papirje..delovne vize...itd..itd
Kaksna opcija je boljsa za me glede na posel ki ga zelim opravljati???? :(

Vnaprej hvala za nasvet :)

Nely
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Kaj je bolje s.p ali Doo

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 27 Sep 2011, 23:26

Precej stvari ste slisali narobe :)

1. Nikjer ni omejitve zaposlenih.

2. Pravno formalno sta s.p. in d.o.o. skorajda enaka.

3. V vašem primeru je morda boljši d.o.o..
Ker:
- ni osebne odgovornosti,
- zadeva zgleda nekoliko bolj resno.

4. Predlagam, da se oglasite pri nas na MP svetovanju (povezava v mojem podpisu levo).

nely000
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 Sep 2011, 20:13

Re: Kaj je bolje s.p ali Doo

OdgovorNapisal/-a nely000 » 28 Sep 2011, 11:47

Najlepsa hvala za odgovor :)

Sem si ze kar mislila da je ta informacija o omejitvi delavcev pri sp-ju napacna,ampak seveda je drugace ce ti to potrdi nekdo ki se na to veliko bolje spozna kot jaz :)
Za to razliko med s.p in d.o.o pa vem kar se tice zacetnega kapitala in osebne odgovornosti pri s.p-ju
Verjetno pa bom res potrebovala malo natancnejse svetovanje glede vsega skupaj ker ne zelim "nevedna" stopati v tak posel :)
Hvala za nasvet zelo ste mi pomagali

Lep pozdrav :lol:


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov