Izdelava spletnih strani preko avtorske pogodbe

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
slash
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 Jul 2015, 14:47

Izdelava spletnih strani preko avtorske pogodbe

OdgovorNapisal/-a slash » 28 Jul 2015, 15:00

Pozdravljeni,

že dlje časa prebiram vaš zelo informativen forum, zdaj pa imam tudi konkretno vprašanje.

Ali je možno izdelavo spletne strani dobiti plačano preko avtorske pogodbe? Po mojem mnenju gre v tem primeru za avtorsko delo (programiranje, oblikovanje, pisanje besedil itd.) ... Ali se motim?

Pa še drugo vprašanje - ali lahko legalno promoviraš to storitev (izdelovanje spletnih strani), če bo plačana po avtorski pogodbi? Npr. napišeš v oglas, da si freelancer in delaš po avtorski pogodbi?

Trenutno sem redno zaposlen, v tej fazi odprtje popoldanskega s.p. ali kakšna druga oblika firme še ne pride v poštev, ker nimam dovolj časa za večje projekte in so posledično stroški previsoki. Trenutna služba pa mi ne prepoveduje izdelave spletnih strani za druge, ker gre za drugo vrsto posla.

Najlepša hvala za odgovore.
 

sinolog78
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 02 Maj 2015, 22:24

Re: Izdelava spletnih strani preko avtorske pogodbe

OdgovorNapisal/-a sinolog78 » 29 Jul 2015, 09:53

Jaz sem v zelo podobni situaciji. Ne razumem, zakaj je popoldanski s.p. zate predrag. Prispevki so slabih 65 € na mesec, potem pa še 4% od prihodka za dohodnino. Avtorska pogodba je precej bolj neugodna zate, saj od 1000€ tebi ostane manj kot 600€. Če si popoldanski s.p. in normiranec, ti ostane vse, razen že omenjeni prispevki in 4% za dohodnino.
Malo si preračunaj morebitne dohodke in boš videl, kaj se ti bolj splača.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov