Ustanovitev podjetja - določanje cen

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Ales78
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 Nov 2015, 18:58

Ustanovitev podjetja - določanje cen

OdgovorNapisal/-a Ales78 » 05 Nov 2015, 19:28

Pred 2 leti sem izgubil službo in do sedaj nekako nisem dobil nove zaposlitve, zaradi zdravstvenih problemov ( poškodba hrbtenice v prometni nesreči v otroštvu. Prej nisem imel nikakršnih problemov in sploh nisem hotel slišati o kakšni invalidski komisiji. Po poklicu sem rudarski tehnik, vendar v tej panogi, nisem nikoli delal. Do sedaj sem delal na različnih področjih ( javna dela ( poučevanje starejših), kot zavarovalni zastopnik in nazadnje v enem podjetju urejal spletne strani in skrbel za delovanje računalniške opreme.
V vsem tem času sem se v prostem času posvečal izdelavi spletnih strani in se izobraževal na področju Linuxa ( RHCE). Pred meseci sem pa prišel na idejo, da bi ustanovil svoje s.p. Prvotna ideja je bila servisiranje in vzdrževanje rač. opreme ( vendar je tukaj konkurenca zelo velika), poučeval bi uporabnike ( predvsem takšne, ki se z računalnikom šele srečujejo) in izdelava spletnih strani ( ciljam predvsem na predstavitvene strani in manjše spletne trgovine), svetovanje in izobraževanje pri odprtokodni programski opremi. Nekaj potencialnih strank že imam in v bistvu že skor zagotovljeno sodelovanje z enim podjetnikom. Vse se mi pa ustavi, ker sem sam bolj praktični tip človeka in ne vem, sploh kako je z določanjem cen storitev. Spremljam tržišče in približno vem, kakšne so cene. Glede storitev, ki jih nameravam tržiti, mislim da bi lahko bil konkurenčen, ker bi uporabil malce drugačen pristop do vsega skupaj. Tukaj po domače rečeno "popušim" na celi črti. V bistvu bi cene imel podobne kot ostali, vendar bi strankam dajal popust oz. še v ceno všteto kakšno drugo storitev. Vendar ne vem, če se lahko tako uradno sploh dela, da slučajno jaz stranki ne dam npr. 20 ali 30 % popusta in moram potem od celote plačati davek ipd.
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Ustanovitev podjetja - določanje cen

OdgovorNapisal/-a novinec » 08 Nov 2015, 20:50

Popusta lahko daš kolokor hočeš, mora pa se ti splačati seveda.
Davek pa plačaš na realizacijo

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Ustanovitev podjetja - določanje cen

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 10 Nov 2015, 01:20

S popusti ni nekega problema.

Se pa prej kot v razmišljanje ceni posvetite analizi konkurence, povpraševanj, ceni storitev konkurence... to je prvi in bistveni korak.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov