S.P. kot študent

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Idejnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Nov 2015, 18:45

S.P. kot študent

OdgovorNapisal/-a Idejnik » 20 Nov 2015, 18:59

Pozdravljeni,

potreboval bi nekaj informacij oz. usmeritev glede odprtja lastnega s.p.

Sem študent in me zanima ali se mi bolj izplača odpirati svoj lasten s.p. ali delati na napotnico? Katere stroške potegne to za seboj, glede na to, da je študentski s.p. ukinjen (s 1.1.2015) in kakšne bonitete mi odpadejo pri statusu študenta? Mesečno bi prek s.p. izstavil za 800-1200€ računov. Za zadevo se zanimam, ker sem prek študentskega servisa za delodajalca po novi zakonodaji precej drag, hkrati pa se zavedam, da bi mi z odprtjem s.p. name padlo nekaj stroškov s katerimi do sedaj nisem imel opravka. Torej s.p. vs. študentska napotnica?


LP, Idejnik
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: S.P. kot študent

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 21 Nov 2015, 17:36

Znesek 800 eur je nekoliko nizek, 1200 eur se sliši bolje. Imaš nekje 250 evrov stroškov s prispevki (prvo leto, potem več), bančni račun te nekaj stane... tako da 800 bi rekel, da je premalo.

Je pa res, da je nekoliko drugače, če ni lahko zaračunaval bruto znesek. Študentsko delo je kar drago. Izgubiš bone, študentski dom itd... + vključit se moraš v dopolnilno zavarovanje.

Idejnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Nov 2015, 18:45

Re: S.P. kot študent

OdgovorNapisal/-a Idejnik » 21 Nov 2015, 20:39

Torej z odprtjem s.p. izgubim prav vse študentske ugodnosti, torej sem kot študent v RS "obsojen" na delo prek študentskih napotnic/avtorske pogodbe. Tudi to me je zanimalo, hvala za odgovor.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov