začetek s.p.-ja kako začeti

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
tiffany88
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 Jan 2016, 10:06

začetek s.p.-ja kako začeti

OdgovorNapisal/-a tiffany88 » 03 Jan 2016, 10:22

Lep pozdrav

Opisala bi vam moj primer in vas lepo prosila za kakšen nasvet.
Trenutno sem zaposlena. Že od nekdaj imam cilj, da bi odprla sojo trgovino z obutvijo...ves čas je bilo vse usmerjeno v ta cilj. Delala sem po trgovina, si nabirala izkušnje v prodaji.
Letos bi rada končno pričela z delom. Imam nek kapital katerega bi namenila za odprtje trgovine.
Kaj lahko uredim v času, ko sem še zaposlena ??? Kako je z nakupom opreme za trgovino, plačilom najemnine... Moram najprej registrirati s.p. da te stroške lahko dam na firmo.. vrjetno da ja. Ko se kupuje roba za trgovino gre tudi to v stroške??
Nasplošno bi prosila za malo svetovanja kako naj to pravilno speljem, da se mi najbolj splača.
Kako je sedaj s prispevki??? Sem oproščena plačevanja celotnih prispevkov zase oz. plačujem le del prispevkov?
Prebiram forume in zbiram nasvete, žal pa je človek nekoliko zmeden ko bere različne informacije.
Zakoni se spreminjajo, vedno je nekaj drugače.
Kako je s tečajm za s.p. na zavodu? So kakšne ugodnosti, ki jih lahko izkoristim?? Je za začetek lažje z s.p.-jem ali se mi morda bolj splača z d.o.o-jem? Pogoje izpolnjujem za obe vrjanti.

Drugače ste pa super stran in res v pomoč, ko začenjaš na svoje :)

Lp

Tiffany
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: začetek s.p.-ja kako začeti

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 04 Jan 2016, 00:45

Najbolje je, da se določenih stvari lotite še preden ste zaposleni. Iskanje primernega prostora, določitev tega kaj boste prodajali, kontaktiranje dobaviteljev... to je dolgotrajen postopek, ki lahko traja apr mesecev, tako da začnite tu

Ko boste sklenili pogodbo / kupovali prve stvari / potem potrebujete s.p, da gredo zadeve lahko v stroške. Če je to vaš prvi s.p., ste upravičene do delne oprostitve prispevkov. Namesto 330 eur se plačuje 90 evrov manj.

Na zavodu ne vem, če imajo kaj pametnega, preverite pri svoji svetovalki. Kar se tiče ugodnosti - zgoraj omenjena je edina, morda se najde kakšna lokalna - občinska za pospeševanje samozaposlovanja v vaši občini, ampak je to odvisno od občine do občine. Ko boste imeli še več konkretnih vprašanj vam priporočam, da se oglasite na našem svetovanju, da pogledamo zadevo.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov