Ustanovitev izobraževalne akademije

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
mat3j0
Prispevkov: 2
Pridružen: 01 Avg 2016, 09:57

Ustanovitev izobraževalne akademije

OdgovorNapisal/-a mat3j0 » 01 Avg 2016, 10:12

Pozdravljeni,
sem nov na foromu Mladi podjetnik. Glede na to, da je tukaj verjetno veliko mladih, pa tudi izkušenih podjetnikov upam, da mi bo kdo lahko pomagal pri spodjem vprašanju.
V podjetju razmišljamo, da bi malo nadgradili in bolj organizirali področje izobraževanja o naših produktih za stranke in tudi naše zaposlene. Nekakšna osnovna ideja je, da se osnuje Izobraževalna akademija, ki bo glavna enota, ki bo skrbela za prenos znanja in tudi vodenje strategije izobraževanja za nadaljnje. Nekako po zdledu velikih podjetij kot sta Cisco, Microsoft, ampak zaenkrat bolj poenostavljeno.
Glede na to, da sem med brskanjem po internetu naletel na veliko Akademij (Jezikovna akademija, Finance Akademija...) me zanima, kako je kaj s pravno ureditvijo.
Ali je potrebno izpolnjevati kakšne posebne zahteve, da lahko znotraj podjetja (d.o.o.) ustanoviš izobraževalno akademijo?
Občutek imam, da se naziv uporablja bolj iz vidika marketinga, ker se lepo sliši :-)
Naj dodam še, da gre za neformalno obliko izobraževanja, ampak ideja je, da se na koncu izda certifikat, kot nekakšno potrdilo o opravljenem izobraževanju.

Hvala za odgovore in lep pozdrav,
Matej
 

mat3j0
Prispevkov: 2
Pridružen: 01 Avg 2016, 09:57

Re: Ustanovitev izobraževalne akademije

OdgovorNapisal/-a mat3j0 » 01 Avg 2016, 10:16

Nekaj sem že raziskoval na to temo, in spodaj prilagam zanimiv link, ki opisuje namen Izobraževalne akademije:
https://internationalhrforum.com/2011/0 ... kPVNF.dpuf
http://internationalhrforum.com/2011/05 ... 6jvTn.dpuf

Aha, pa še to, v podjetju, se izobraževanja že izvajajo, tako, da osnovni izobraževalni model že imamo, želja je zadevo malo reorganizirati in optimirati :-)


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov