uvoz iz Kitajske - prodaja - servis...

Mladinzagret
Prispevkov: 3
Pridružen: 21 Nov 2014, 10:50

uvoz iz Kitajske - prodaja - servis...

OdgovorNapisal/-a Mladinzagret » 21 Nov 2014, 11:26

Pozdravljeni,
Sem čisti nov na tem parketu. Prosil bi za pomoč, prav bi mi prišla vsekakršna pomoč pri mojem vprašanju!
Iz Kitajske bi uvozil nekaj (20-40) električnih naprav za izdelavo plastičnih izdelkov, cena cca 500EUR/kos. Uvozil bi s tem namenom, da bi te izdelke prodajal v Sloveniji, Hrvaški…
Doma imamo odprto podjetje (S.P.), preko katerega bi to nabavil. Seveda, če želim to prodajati v Sloveniji, potrebujem servis in zagotavljanje rezervnih delov…
Kako je glede servisa. Ali se, da dobiti nekoga, ki prevzame servisiranje, kako je s plačilom serviserja ali se plača servisu procente od vsakega prodanega ali kako to… ali sem lahko tudi sam serviser. No sam ne moram bit imam pa prijatelje, ki so elektroniki!

Ali ima morda kdo izkušnje z uvozom in prodajo?

Lp Miro
 

elfstone
Pripravnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 25 Jan 2009, 11:59

Re: uvoz iz Kitajske - prodaja - servis...

OdgovorNapisal/-a elfstone » 25 Nov 2014, 20:46

Glede uvoza vam lahko pomagamo, glede servisnih storitev je pač verjetno tako, da morate za izdelke garantirati določeno dobo delovanja, v kateri morate izdelek brezplačno popraviti. Lahko ga popravite tudi sami, oz. kot pravite prijatelji.
Za več informacij glede vašega uvoza s Kitajske, mi lahko pošljete zasebno sporočilo.

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: uvoz iz Kitajske - prodaja - servis...

OdgovorNapisal/-a novinec » 25 Nov 2014, 23:13

<mislim da je treba še 7 let po tem ko se izdelek umakne iz prodaje jamčiti s servisom in rezervnimi deli.
Druga zadeva, mora ustrezati slo standardom, yerjetno je treba narediti kakšen atest
Mi smo pred leti hoteli sami uvažati elektronske zadeve pa ko smo izvedeli kaj vse je potrebno smo obupali

Mladinzagret
Prispevkov: 3
Pridružen: 21 Nov 2014, 10:50

Re: uvoz iz Kitajske - prodaja - servis...

OdgovorNapisal/-a Mladinzagret » 26 Nov 2014, 08:43

novinec napisal/-a:<mislim da je treba še 7 let po tem ko se izdelek umakne iz prodaje jamčiti s servisom in rezervnimi deli.
Druga zadeva, mora ustrezati slo standardom, yerjetno je treba narediti kakšen atest
Mi smo pred leti hoteli sami uvažati elektronske zadeve pa ko smo izvedeli kaj vse je potrebno smo obupali


Na katero organizacijo ste se pa obrnili?

lp

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: uvoz iz Kitajske - prodaja - servis...

OdgovorNapisal/-a novinec » 26 Nov 2014, 12:37

Na prijatelja katerega podjetje je uvoznik mobilnih aparatov precej znane znamke
 

jstjst
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 01 Avg 2013, 20:30

Re: uvoz iz Kitajske - prodaja - servis...

OdgovorNapisal/-a jstjst » 26 Nov 2014, 16:52

Mi smo uvažali masažne stole polne elektronike in jih tudi sami servisirali oz popravljali. Pač smo se naučili kako se to dela pa je šlo..

Če boš nabavil veliko količino ti že avtomatično dajo zraven nekaj rezervnih delov.. ponavadi take, ki najbolj pogosto crknejo.
Če nabaviš manjšo ne dobiš nič in kar precej stane pošiljanje rezervnega dela iz Kitajske.

LP

Mladinzagret
Prispevkov: 3
Pridružen: 21 Nov 2014, 10:50

Re: uvoz iz Kitajske - prodaja - servis...

OdgovorNapisal/-a Mladinzagret » 26 Nov 2014, 18:19

hvala za odgovore

lp


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov