Paketi za tujino-pomoč

Palet11
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 25 Dec 2014, 19:43

Paketi za tujino-pomoč

OdgovorNapisal/-a Palet11 » 13 Jan 2015, 11:12

[list=][code][/code][/list]
Pozdravljeni.

Upam, da te teme še ni bilo. Prijateljica potrbuje pomoč, pa me zanima ali ima kdo izkušnje. Zanima me kako najceneje oziroma preko katerega ponudnika poslati v tujino(v države Eu in ne)paketke težke cca 1kg. Gre pa za količino cca 100 paketov na teden.

Hvala za pomoč :)
 

Alamut
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 05 Jan 2015, 13:44

Re: Paketi za tujino-pomoč

OdgovorNapisal/-a Alamut » 15 Jan 2015, 12:59

Jaz ko sem pošiljam v druge države (tudi v Rusijo in 1 paket v Urugvaj) sem pošiljal preko Pošte Slovenije-prioritetno.
Je kar hitro prihajalo do naslovnika. Sem pa pošiljal kot fizična oseba.

Če imaš pogodbo s Pošto Slovenije se da izboriti za bolj ugodno ceno za pakete. Oz naj prijateljica najde kako podjetje ki že ima pogodbo in naj prek njih pošilja ( če še nima registrirane dejavnosti). Tako bo njo prišlo pošiljanje ceneje, podjetje bo pa imelo stroške :)

Palet11
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 25 Dec 2014, 19:43

Re: Paketi za tujino-pomoč

OdgovorNapisal/-a Palet11 » 26 Feb 2015, 10:46

Hvala :)

Imam pa še eno vprašanje. Ali se mora za vse države, ki niso članice EU plačati izvozni davek?

MaBiz
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 07 Okt 2014, 13:53

Re: Paketi za tujino-pomoč

OdgovorNapisal/-a MaBiz » 26 Feb 2015, 12:48

Palet11,
na kakšen način bo pakete pošiljala: navadno, priporočeno, bo potrebno plačilo po povzetju itd?

Pri pošti je ok za lažje pošiljke in navadno. Slabost je ta da je slabša sledljivost paketov.
Dostavne službe imajo boljšo sledljivost in mislim da do 2kg enako ceno.

Pri obeh Pošta ali dostavna služba se lahko sklene pogodba za boljše cene. Pri dostavnih službah se da dobiti dober popust v primeru pošiljanja večjih količin.

LP,M.

Palet11
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 25 Dec 2014, 19:43

Re: Paketi za tujino-pomoč

OdgovorNapisal/-a Palet11 » 09 Mar 2015, 20:31

Hvala, sem že dobil odgovor :)
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov