Distributer

brbs77
Prispevkov: 1
Pridružen: 10 Okt 2013, 14:51

Distributer

OdgovorNapisal/-a brbs77 » 14 Okt 2013, 15:06

Recimo, da ustanavljam spletno trgovino, kjer bi ponudila tudi nekaj unikatnih izdelkov za slo trg. Vmes ugotovim, da so ti izdelki res dobri in da bi morda zanimali tudi mojo konkurenco, predvsem večje trgovine, torej razmišljam o distributorstvu.

Res da si s tem na glavo nakopljem konkurenco ampak po drugi strani služim z distributorstvom.

Pa me zanima to - od proizvajalca sem že dobila nabavne cene. Te cene lahko dobi tudi konkurenca če se obrne direktno na proizvajalca - kje je torej moj zaslužek kot distributor? Da bo proizvajalec obrnil vso mojo konkurenco (če se bo zanimala) na mene (če bo z menoj zadovoljen) in ji jaz prodajam izdelke po nabavni ceni + nekaj malega? Ali da se za večje količine zmenim za nižje cene kot so mi jih od proizvajalca v prvem šusu poslali? Samo to verjetno pomeni, da si moram kupit zaloge?

Pojma nimam kakšni so zaslužki pri distributerstvu in mi ni jasno ali se mi izplača ali ne.

Naj mi prosim nekdo malo več pove o tem...hvala :)
 

benjaminh
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 01 Apr 2013, 11:50

Re: Distributer

OdgovorNapisal/-a benjaminh » 28 Okt 2013, 11:01

Zakaj pa ne probaš pridobiti eskluluzivno zastopništvo za Slovenijo, kot pa da si samo eden izmed distributerjev. Potem bo vsak, ki bo hotel prodajati v Sloveniji prodajal preko tebe. Moj predlog :)...če so še kaka dodatna vprašanja pa na ZS.

LP.

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Distributer

OdgovorNapisal/-a novinec » 28 Okt 2013, 21:33

Ja in ekskluzivo za Slovenijo se dobi kar tako ?

Merch1
Prispevkov: 3
Pridružen: 17 Maj 2014, 13:05

Re: Distributer

OdgovorNapisal/-a Merch1 » 18 Maj 2014, 14:47

Da ne odpiram nove teme, bom vprašal kar tu.

Zanima me, če mi lahko kdo razloži naslednje. Rad bi prodajal določene izdelke preko spletne trgovine.
Ali moram nujno kupiti izdelke, zalogo od slovenskega distributerja? Ali lahko izdelke naročam naprimer iz češke, kjer sem opazil, da so cenejši?

Ni mi najbolje jasna tale zadeva, z zastopniki in distributerji. Sem kako pravno zavezan od koga nabavljam?

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Distributer

OdgovorNapisal/-a novinec » 18 Maj 2014, 18:18

Nisi pravno zavezan.
Vprašanje je, če ti bo čeh sploh dal robo ! Ker če so zadovoljni z distribucijo v Slo ti je ne bodo.
 

groovychick
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 Mar 2015, 19:38

Re: Distributer

OdgovorNapisal/-a groovychick » 04 Mar 2015, 20:28

Živjo!

Da se predstavim, sem popolni teleban, kar se tiče podjetništva in s tem povezanih izrazov, tako da se obračam na vas, ... imam ambicije in ideje, vendar trenutno še nič podjetniškega znanja, zato se obračam tu z nekaj vprašanji....

Prvo samo da vprašam ali mi je jasno ali ne...Zastopništvo pomeni da edino TI imaš npr. v Slovenijo možnost uvoza nekega izdelka, in potem distributerji od tebe dalje kupujejo in prodajajo? Če si distributer, si po domače dobavljalec izdelka / znamke - bodisi iz sedeža podjetja iz recimo italije ali lahko le od slovenskega zastopnika?


Kot drugo, Obstaja spletna trgovina,bom dala za primer recimo ''Fashion days'', ki je sicer že v sloveniji... (če ne poznate, gre se za spletno trgovino, kjer se določeno časovno obdobje določeni izdelki prodajajo po neki znižani ceni, nato nove akcije... bistvo spletna prodaja izdelkov po znižani ceni...) in ta fashion days recimo trenutno obstaja samo v avstriji, nemčiji, italiji... V sloveniji še ne obstaja, ... po tem takem želiš da se odpre trg tudi v sloveniji, zato jih kontaktiraš in se ponudiš kot potencialni partner za odprtje trga tudi na slovenskih tleh. Na kakšen način? kot distributer/kot zastopnik? kaj drugega?

Kako vstopiti v stik z podjetjem, v smislu v prvi meri samo z predstavitvijo samega sebe in vprašanjem ali so zinteresirani za širitev trga? Ali že v prvi meri, prvem kontaktiranju, ne samo to temveč tudi predstavitev neke analize, raziskave trga?


Kje sploh raziskati kakšen je slovenski trg, kar se tiče spletnih prodajalen ter na splošno koliko je prometa v normalnih trgovinah nekih izdelkov?


Hvala za kakršenkoli odgovor.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Distributer

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 15 Maj 2015, 14:35

Kar se tiče zastopništev: ekskluzivna zastopništva so čedalje bolj redka. Odkar smo v EU velja prost pretok blaga in vsak lahko blago pripelje iz druge države in ga potem prodaja tu.

Glede Fashion days: najbolje, da jih kontaktirate. Morda nudijo vse našteto. Kakšne posebne forme, kako dostopiti do njih ni. Razložite jim, zakaj jim pišete in predstavite vaš predlog.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov