Spletna trgovina - splošno

Bonnie
Prispevkov: 1
Pridružen: 28 Avg 2015, 11:17

Spletna trgovina - splošno

OdgovorNapisal/-a Bonnie » 01 Sep 2015, 13:20

Pozdravljeni,

Na forumu sem zasledila kar nekaj vprašanj na temo Uvoz izdelka iz Amerike v Slovenijo, ampak nisem našla pravega odgovora. Za začetek naj povem, da mi je to vse tuje, zato bodo vprašanja mogoče malo smešna.

Na spletu sem opazila nekaj podjetij z izdelki, ki so meni zelo zanimivi in jih v Sloveniji ni. Razmišljam o temu, da bi odprla spletno trgovino, med drugim tudi s temi izdelki. Ker je dobavitelj iz Amerike ne vem kako to poteka. Je to tako kot je napisano na forumu, samo na primeru Uvoza iz Kitajske?

Kako začeti? Se najprej kontaktira dobavitelja če je sploh za stvar ali je potrebno najprej odpreti sp in potem kontaktirati dobavitelja?

Zanima me tudi to, njihovo prvo minimalno naročilo je 200 dolarjev, kako je z uvoznimi dajatvami, ter uvoznim ddvjem pri blagu? Ali potrebuješ kakšna dovoljenja? Ali to poteka preko pošte Slovenije in oddelka carinjenja?

Hvala za odgovore

Lp,
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Spletna trgovina - splošno (uvoz)

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 10 Nov 2015, 01:31

Najprej kontakt, cene, dobavljivost. Potem carina - kaksni so stroski itd... Na koncu, pred dejanskim nakupom, se odpre podjetje.

tiffany88
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 Jan 2016, 10:06

Re: Spletna trgovina - splošno

OdgovorNapisal/-a tiffany88 » 15 Feb 2016, 10:18

Lep pozdrav

imam nekaj vprašanj, ker sem tik pred štartom in vem da ste pravi naslov :)
-če spletno stran štartam najprej ob službi kok popoldanski s.p. , ali mi kasneje še priprada "subvencjonirano" oz. Delno plačevanje prispevkov za polni s.p. za obdobje dveh let?

-če imam prijateljico,ki bi sodelovala kot model pri slikah in v zameno dobi nekaj kosov iz ponudbe bi bilo to ok, ali je potrebno pračilo recimo preko študentskega servisa. Je še študentka.

-si lahko uredim prostor doma, kjer ga imam ogromno na voljo? Na kaj je pozorna inšpekcija kar se tiče prostora?

-kje najdem točen zakonik kako je z vračilom artiklov, ki so kupljeni preko spleta? Oz. Kako se vsaj približno lahko izognem vračanju nošenih in rabljenih stvar?? Me sploh kakšen zakon ščiti pred tem?

še pohvala :) krasni ste in res v veliko pomoč :)

Lp

tiffan

m'tei
Prispevkov: 2
Pridružen: 13 Feb 2016, 17:40

Re: Spletna trgovina - splošno

OdgovorNapisal/-a m'tei » 15 Feb 2016, 18:00

tiffany88 napisal/-a:kje najdem točen zakonik kako je z vračilom artiklov, ki so kupljeni preko spleta? Oz. Kako se vsaj približno lahko izognem vračanju nošenih in rabljenih stvar?? Me sploh kakšen zakon ščiti pred tem?


http://www.ti.gov.si/si/vprasanja_in_od ... nje_00207/
Tole je odgovor tržnega inšpektorata na vprašanje podobno tvojemu. Na kratko, kupec lahko izdelke kupljene preko spleta v roku 14 dni vrne brez razloga, ti si mu dolžan vrniti vso kupnino v roku 14 dni. Izjema so le izdelki prirejeni po meri.

tiffany88
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 Jan 2016, 10:06

Re: Spletna trgovina - splošno

OdgovorNapisal/-a tiffany88 » 17 Feb 2016, 11:58

hy

Tole sem prebrala. Če sem prav razumela napisano, se nošenih in rabljenih stvari vseeno ne da vračati kar tako. Podobno kot v fizičnih trgovinah. Nove izdelke (če recimo niso prav, niso to kar so si predstavljali itd... ) se pa da normalno zamenjati oz. vrniti kupnino.

hvala vam za tale link...

Kako pa je z ostalimi vprašanji... glede subvencije? Mi lahko prijateljica pomaga pri slikah zastonj, kot usluga...ali moram prikazati neko plačilo?? Je kaznjivo, če mi pomaga brez plačila??
 

tiffany88
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 Jan 2016, 10:06

Re: Spletna trgovina - splošno

OdgovorNapisal/-a tiffany88 » 17 Feb 2016, 13:20

Pa še eno vprašanje.... žal danes je tako, da se moraš več ali manj sam pozanimati glede teh stvari, ker se mi zdi, da pristojni včasih ne vedo kako in kaj...

- ali mi poleg (če mi) delnega plačevanja prispevkov v prvi dveh letih pripada oz. je še kakšna ugodnos glede odprtja podjetja? No ni nujno da pripada. Ali so še kakšne ugodnosti, ki jih lahko koristim ??

Lep pozdrav

Tiffany :D

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Spletna trgovina - splošno

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 29 Feb 2016, 12:43

Odgovorne na vaša vprašanja boste našli v Zakonu o Varstvu potrošnikov, Zakonu o preprečevanju dela in zaposlovanja na črno in Zakonu o pokojninskem in invalidskem zavarovanjum (namig: 14. odstavek 410. člena).

Za tolmačenje zakonodaje pa vabljeni na MP svetovanje pred ustanovitvijo podjetja ali pa na MP pravno svetovanje.

Rok.Si
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 08 Avg 2014, 17:32

Re: Spletna trgovina - splošno

OdgovorNapisal/-a Rok.Si » 26 Dec 2016, 20:49

Zdravo!

Mene pa zanima, ali lahko odpreva z ženo s.p. nanjo, ki pa je trenutno sicer na porodniškem dopustu?

Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Rok

prosport
Rookie
Prispevkov: 14
Pridružen: 10 Okt 2016, 15:19

Re: Spletna trgovina - splošno

OdgovorNapisal/-a prosport » 30 Jan 2017, 20:49

Ne pozabi preveriti tudi ali se artikel sme prodajati v SLO.

LP
 

tbrdnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Sep 2017, 09:31

Re: Spletna trgovina - splošno

OdgovorNapisal/-a tbrdnik » 19 Sep 2017, 09:39

Pozdravljeni,
Tudi sama imam v lasti spletno trgovino. Ko sem jo odpirala sem najprej pregledala vso zakonodajo in zakone o varstvu potrošnikov, pa potem te piškotke,pa pravice, ki jih imajo stranke pri nakupu preko spleta. Želela sem si odpret s.p. vendar je to velik strošek in sva se z fantom dogovorila. Sam ima odprt s.p. in sva doregistrirala dejavnost, jaz pa lahko približno kot družinski član zanj opravljam brezplačno delo. Kratkotrajno delo lahko opravljam največ 40 ur mesečno. To jo bila nekako rešitev na začetku, ker sem začela iz čiste 0 in nisem imela pojma kaj se bo zgodilo. Lahko pa pregledaš: https://ceveljcki.si/21-zenski-cevlji


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov