Zaloga, dropshipping in nekaj vmes ...

yooxan
Prispevkov: 4
Pridružen: 02 Mar 2014, 00:35

Zaloga, dropshipping in nekaj vmes ...

OdgovorNapisal/-a yooxan » 02 Mar 2014, 00:56

Pozdravljeni!

V kratkem bom odprl spletno trgovino, kjer bi med drugim rad prodajal tudi nekaj različnih kosov oblačil in obutve. Nabava zaloge ostalih izdelkov je precej jasna, pri obutvi in oblačilih pa se mi pojavlja ogromno vprašanj.

En model oblačila ima običajno vsaj 4 različne številke (S, M, L, XL), en model čevlja pa bi bilo smiselno ponujati vsaj v razponu 7-10 številk (gre za UK/US številke, kjer so tudi polovičke).

Zanima me, kako vi rešujete finančen in logističen problem nabave tako visoke količine praktično enakega izdelka? Pri nabavi številk je jasno nek riziko s tem, da bo določenih premalo, druge pa bodo ležale v skladišču v neskončnost. Tega se da malo izogniti z upoštevanjem raznih tabel o frekvenci nakupa posameznih številk. Zanima pa me, ali imate kapital, da izvedete tako obsežno nabavo? V tem primeru kapital v dveh pogledih: za naročilo samo in nato za (morebiti tudi dolgotrajno) skladiščenje. Kaj, če tega nimate, ali obstajajo kake alternative?

V EU je dropshipping v obliki kot je v USA, prepovedan. Ali morda obstaja kaka praksa "kje vmes" - npr. da se dostavi določena količina izdelkov na posojo, za katere se račun z dobaviteljem poravna, ko se le-ti prodajo, do takrat pa so njegova last? Morda kakšna tretja možnost? Žal niti ne vem, v zvezi s čim in kje iskati takšne informacije.

Najverjetneje pa obstajajo določene prakse še poleg običajnega naročila zaloge, saj si drugače ne predstavljam funkcioniranja spletnih strani specializiranih za obutev ali oblačila, ki ponujajo praktično 1 milijon izdelkov.
 

okrogar
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 27 Jan 2014, 13:56
Kraj: Domžale
Kontakt:

Re: Zaloga, dropshipping in nekaj vmes ...

OdgovorNapisal/-a okrogar » 02 Mar 2014, 22:28

Obstaja dosti dropshipp ponudnikov, ki pa imajo kar drage mesecne oz letne članarne ce bi se lahko tako izrazil. Za ta denar dobis vpogled v zslogo, csv fajle vse ponudbe ki jjo uvoziš v trgovino. Praktično nimaš zaloge, rok dobave pa je 5-8dni. Ko dobiš naročilo ga samo forwardiraš naprej. Kot pa pravim so te člsnarine kar drage, na drugi strani pa ponudba izdelkov niha saj gre v večinimza outlete.
Upam da sem ti kaj pomagal.
Lp
Google oglaševanje Kako do 1. pozicije na Google, prehitite konkurenco!
Izdelava spletnih strani Izdelava učinkovitih prodajnih strani
Facebook oglaševanje Večja prodaja? Konverzije? Remarketing?
Fitshop Spletna trgovina

yooxan
Prispevkov: 4
Pridružen: 02 Mar 2014, 00:35

Re: Zaloga, dropshipping in nekaj vmes ...

OdgovorNapisal/-a yooxan » 03 Mar 2014, 18:25

Hvala, okrogar! :)

Žal teh izdelkov drop shipperji nimajo, četudi bi se lahko prilagodil ostalim omejitvam. Gre za precej nišne/redke produkte.

Če ima še kdo morda kakšne izkušnje z ne-nabavo zaloge, ki jo prodaja oz. ne-plačilom le-te vnaprej v celoti, bom zelo vesel vsakega prispevka.

pinguMB
Uradnik
Prispevkov: 64
Pridružen: 16 Nov 2012, 14:54

Re: Zaloga, dropshipping in nekaj vmes ...

OdgovorNapisal/-a pinguMB » 05 Mar 2014, 19:47

yooxan napisal/-a:Hvala, okrogar! :)

Žal teh izdelkov drop shipperji nimajo, četudi bi se lahko prilagodil ostalim omejitvam. Gre za precej nišne/redke produkte.

Če ima še kdo morda kakšne izkušnje z ne-nabavo zaloge, ki jo prodaja oz. ne-plačilom le-te vnaprej v celoti, bom zelo vesel vsakega prispevka.


Na kratko:

In sicer vzemimo primer, da je naš dropshipper iz Nemčije, prodajali pa bi v SLO po sistemu stranka naroči pri meni, jaz naročim isti izdelek pri nemškem dropshipperju, ki pošlje izdelek direktno moji stranki brez navedbe njegovih podatkov oz. navede svojo firmo, preko katere ne posluje in je samo za namene dropshippinga, torej se ne da preveriti od katere firme je dejansko paket oz. nekaj v tem smislu. Če nimamo namena postati davčni zavezanec izvor blaga iz EU ne sme preseči 10.000€ (dobavitelju plačamo nemški DDV, slovenski stranki zaračunamo samo ceno izdelka + maržo brez DDV), nad tem zneskom moramo postati davčni zavezanec in nam mora dobavitelj prodati izdelek brez DDV, nato pa ga zaračunamo naši stranki in ga plačamo v SLO.


Drugo vprašanje se pojavlja pri prevoznih listinah / prevzemnicah. Naš dobavitelj iz Nemčije bo moral imeti prevozno listino, s katero dokazuje, da je blago zapustilo Nemčijo, to prevozno listino pa mora podpisati tudi prevzemnik blaga. Kopijo prevozne listine moramo imeti tudi mi za potrebe knjiženja in davčnega nadzora. Če bomo potrjevali prevzem blaga brez, da bi ga videli, obstaja tveganje, da potrdite prevzem blaga, ki ga kupec ni nikoli prejel. Če bo kot prevzemnik blaga nastopal kupec, pa moramo pridobiti kopije potrjenih prevzemnic od dobavitelja v Nemčiji.

Primer čezmejne prodaje:

Če bomo prodajali tudi v drugih državah EU je pomembno, da naša prodaja ne bo presegla 35.000€ - 100.000€ (odvisno od države) v koledarskem letu, saj moramo v nasprotnem primeru pridobiti davčno št. države v kateri prodajamo in tam tudi plačati davek.

Darko39
Pripravnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 14 Feb 2012, 01:24

Re: Zaloga, dropshipping in nekaj vmes ...

OdgovorNapisal/-a Darko39 » 09 Mar 2014, 13:33

Dropshipping pomoje odpade, je zgoraj dosti razlogov + to da dobava ni jutri kar je pa več kot 48h pa je za 90% strank preveč, ker se avtomatsko dvigne število nesprejetih paketov...

Kar se pa tiče zaloge pa ne pozabit, da vse tisto kar ti ostane ti gre v dobiček, ki ti ga potem lepo obdavčijo, štejejo v dohodnino, tako da zaloga te ubija na obroke!


lp
 

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Zaloga, dropshipping in nekaj vmes ...

OdgovorNapisal/-a darkside » 19 Okt 2017, 12:41

kako je kaj s tem če bi imel dropshipping s kitajske? res da dolgo hodi ampak vseeno sprašujem.

kako se izogniti temu, da če je paket večje vrednosti, da stranka ne prejme računa kjer mora davek ali carino plačati? boj zaradi davkov sprašujem. ker stranki bi že bili zaračunani pred nakupom.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Zaloga, dropshipping in nekaj vmes ...

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 28 Feb 2018, 00:31

S carino je zadnje čase čedalje več problemov. Tudi določena pravila so se in se še bodo spremenila, tako da to je treba predhodno preveriti.

Mediur
Pripravnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 30 Apr 2018, 13:44

Re: Zaloga, dropshipping in nekaj vmes ...

OdgovorNapisal/-a Mediur » 30 Apr 2018, 14:20

Zdravo,
jaz lahko ponudim že uveljavlejno in delujočo spletno trgovino z oblačili in modnimi dodatki, ki 99% temelji na dropshiping-u.
Sodeujemo izključno z domačimi ponudniki...

Več informacij na ZS.

Lp


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov