Nakup tujina

edy_the
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 Jan 2018, 18:53

Nakup tujina

OdgovorNapisal/-a edy_the » 07 Jan 2018, 19:01

Ker pri iskanju nisem zasledil odgovora, bom kar vprašal v novo temo.

Želim opravit nakup v tuji (EU) spletni trgovini, kjer pri vnosu firme in davčne številke že takoj odbijejo DDV, tako da ga ne rabim plačat. Kaj se zgodi, če recimo najdem na biziju neko slovensko firmo, ki je davčni zavezanec in vpišem njihove podatke, oni pa o tem niso obveščeni? Se povzroči tukaj kakršna škoda tej firmi oz. bilo komu (kako/kdaj)?
 

TajnikB
Uradnik
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Dec 2017, 15:26

Re: Nakup tujina

OdgovorNapisal/-a TajnikB » 07 Jan 2018, 21:08

Mogoče ni odgovora zato ker se tako ne dela? Oz. še več, je nezakonito in kaznivo?
Ampak dobro, si tako z vprašanjem še ostale opozoril, da obstajajo tudi taki podleži naokoli, če se zgodi, da slučajno postanemo žrtve takih 'podjetnežev'.

edy_the
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 Jan 2018, 18:53

Re: Nakup tujina

OdgovorNapisal/-a edy_the » 07 Jan 2018, 21:15

Čeprav sem vprašanje zastavil na tak način, ne nameravam opraviti nakupa na tak ničin. Vprašanje pa zato, ker mi ni jasno na kakšen način to deluje in se mi zdi to lahko "zlorabljivo"?

TajnikB
Uradnik
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Dec 2017, 15:26

Re: Nakup tujina

OdgovorNapisal/-a TajnikB » 07 Jan 2018, 21:25

DDV se zmeraj nekje plača. In zato morajo podjetja vnesti vsak račun za tuje podjetje (kjer ni obračunan z DDV) v sistem, ki deluje na ravni cele EU. In vsaka firma, ki bi ji nekdo ukradel identiteto, bi zvedela za lažne nakupe. Ker pa bi davkarija terjala plačilo za ta davek, si bo vsaka oškdovana firma potrudila, da bo zadevo prijavila policiji, najmanj za krajo identitete pa za vsako povzročeno škodo tudi.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov