Dropshipping v SLO iz tujine - uvozni davek

NovoPodjetje
Prispevkov: 1
Pridružen: 22 Jan 2017, 01:24

Dropshipping v SLO iz tujine - uvozni davek

OdgovorNapisal/-a NovoPodjetje » 22 Jan 2017, 01:35

Pozdravljeni!

Zaštartal bom dropshipping spletno stran. Naročilo bo stranki v SLO poslal dobavitelj iz tujine.

Kdo plača v tem primeru uvozni davek? jaz kot posrednik, ali stranka sama? tako, kot jaz, kadar kot fizična oseba plačam uvozni davek ob prejemu pošiljk iz tujine?

Naj povem, da bo stranka v naprej opozorjena, da ima dobavitelj sedež v tujini, kar pomeni stroške pošiljanja in drugih dajatev...


a se kdo spozna?

hvala, lep pozdrav! :)
 

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Dropshipping v SLO iz tujine - uvozni davek

OdgovorNapisal/-a darkside » 01 Okt 2017, 00:42

to mene tudi zanima kako je z davki. nekako razmišljam da bi začel s tem. bi pa potekalo predvsem iz neevropskih držav.

kako je s carino, davki itd? lahko prodajalcu rečem da naj napiše nižjo vrednost?

recimo če je vrednost med 22 in 150 eur se plača ddv, kako to urediti da se to plača?

recimo najdem pri kitajcu nekaj za 30 eur
stranki obračunam ddv
dodam provizijo in ko plača naročim. nato pa ko stranka dobi prejme najprej obvestilo s carine, da rabijo račun in ji pošljejo račun za davek. kako se temu izogniti ker dejansko sem zaračunal že davek?

in ali moram imeti spletno trgovino ali je dovolj neka predstavitvena stran podjetja kjer imam omenjeno da ponujam te storitve za izdelke po želji?


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov