Alibaba.com

stane
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Jul 2009, 13:43

Alibaba.com

OdgovorNapisal/-a stane » 19 Feb 2010, 16:01

Pozdravljeni,

rad bi slišal mnenja uporabnikov te strani, torej mnenja tistih, ki že imajo določene izkušnje. Stvar je taka, rad bi kupil nek elektronski izdelek, ki ga pri nas ni ravno mogoče dobiti. Vzel bi za začetek nekaj kosov (4,5), enega zadržal zase in ostale prodal naprej. Skratka, za osebno uporabo. Našel sem nekega Grka, ki je Gold Suplier 5th Year in Verified Member. Glede na njegov renome bi mu skoraj moral zaupati, vendar si ne morem privoščiti, da bi 1000eur preprosto vrgel skozi okno. Zanima me vaše mnenje, ste že kdaj poslovali preko te strani. Imam sploh kakšna zagotovila, da bom izdelke res prejel?

Lp
 

bix
Prispevkov: 3
Pridružen: 18 Sep 2009, 11:20

Re: Alibaba.com

OdgovorNapisal/-a bix » 23 Feb 2010, 21:40

Z Alibaba.com imam (oziroma nimam;-) izkušnje kot prodajalec. Prijavil sem se namreč kot ponudnik, pa me razen nekaj prevarantov ni kontaktiral nihče. Kar samo po sebi ne pove prav dosti o tem, kako je z zadevo iz obratne, torej kupčeve, perspektive. Vendar se mi zdi, da strani, ki dopuščajo članstvo in celo nadaljnjo aktivnost spammerjem, tudi tozadevno ne morejo biti ravno špica. Predlagam, da skušaš neposredno kontaktirati prodajalca, ob tem pa seveda tudi preveriti (kolikor je to pač možno) za kakšno podjetje gre. Raznim statusom na sami strani Alibaba.com ne bi preveč zaupal; enkrat na 14 dni dobim ponudbo za nakup statusa Gold partnerja oz. kakorkoli že temu pravijo...

lpb

stane
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Jul 2009, 13:43

Re: Alibaba.com

OdgovorNapisal/-a stane » 24 Feb 2010, 15:48

Očitno je ta Alibaba res pravo leglo prevarantov. Tudi v tem primeru je šlo za scam.

Pozna kdo drug kakšno bolj preverjeno in zanesljivo stran za uvoz izdelkov?

SuperPunca
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 19 Maj 2009, 09:58

Re: Alibaba.com

OdgovorNapisal/-a SuperPunca » 02 Mar 2010, 15:41

Hmm z Alibaba je moja izkušnja edina ta:
Iskala sem neke čevlje. Našla ene, ki so bili res edinstveni. Ko sem kontaktirala prodajalko, se je izkazalo da jih sploh nima. Ponudi mi druge, ki so bili tudi ok. Ko ji napišem naj mi sporoči ime firme in vsega ostalega - ker pač preko paypala ne mislim plačevat, pa tema.

Najbolj zanesljivi po mojih izkušnjah so na made in china. Od tam imam kar nekaj dobaviteljev in vse je bilo vedno tako kot treba.

inya
Prispevkov: 2
Pridružen: 30 Nov 2009, 11:44

Re: Alibaba.com

OdgovorNapisal/-a inya » 18 Mar 2010, 11:00

tudi jaz imam (oz nimam ;) izkušnje kot prodajalec. Kontaktirali so nas skoraj izključno interesenti iz Senegala, Gane, Nigerije.
Hec, zdaj je zraven en Norvežan, ki sem ga celo na telefon dobila parkrat... bomo videli. Poslali smo mu vzorce. Zanimivo- vzorci so skoraj dva meseca ostali na njihovi pošti, tja jih je šel iskat po mojem klicu
Ostalo na Alibabi je bolj bull..

Bili smo tudi plačniki-članina Bussinnes with nederlands- kar so v bistvu Indijci... isti dr..



www.skrat.eu
 

lukaluka
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 05 Apr 2011, 20:38

Re: Alibaba.com

OdgovorNapisal/-a lukaluka » 05 Apr 2011, 21:01

cigumigu

dejanxx
Vodja projektov
Prispevkov: 123
Pridružen: 26 Maj 2011, 12:51
Kontakt:

Re: Alibaba.com

OdgovorNapisal/-a dejanxx » 26 Maj 2011, 12:56

Živjo

Na alibabi sem sodeloval kot kupec in nimam nekih slabih izkušenj, le manjših količin se ne da dobiti, tam se vsi pogovarjajo le o večjih količanah.
Meni je bila bolj všeč aliexpress.com - podstran alibabe, tam je več možnosti za manjše količine.

Sem pa imel slabo izkušnjo z enim prodajalcem, pa so mi povrnili vplačano, sicer po 3h mesecih, ampak dobil sem. Priporočam pa plačilo prek paypala, ki nudi podporo pri pritožbi, če paketa ne dobiš (jaz sem se boril sam, ker moneybookers tega ne ponuja)


Lp, Dejan
FashionOutletShop | Funky.si, svet zabavnih nakupov.

1freedom
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 06 Mar 2008, 21:35

Re: Alibaba.com

OdgovorNapisal/-a 1freedom » 26 Maj 2011, 17:54

Izkušnje AliExpress (je že predhodnik omenil kaj je to).
Verjetno kakor naletiš. Naročil pri treh. Pri enem brez problema, tehnično blago v odličnem stanju. Pri drugem v nedelujočem stanju, cenena izdelava, pa čeprav za mnogo več denarja in za enak produkt, le nekoliko močnejši. Drugi prav tako brez odgovarjanja na chat, maile ipd.. Oba pa sta imela oh in sploh "hij rejtinge". Pri tretjem pa je šlo ponovno brez zapletov, vendar za druge vrste produkt. Povzetek treh izkušenj: manj plačam boljši produkt dobim :coh:

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Alibaba.com

OdgovorNapisal/-a darkside » 19 Okt 2014, 14:10

no se bom priključil v to temo. kako je z naročili z ebaya, aliexpressa ipd? se rabijo pogodbe? dobro, na aliexpress so po imenih videt tudi firme, na ebayu pa nisem ravno ziher. so pa na obeh ponudbe ki me zanimajo in tudi že preverjene.
 

newdeal
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 Avg 2013, 10:02

Re: Alibaba.com

OdgovorNapisal/-a newdeal » 15 Jun 2015, 16:44

Tudi mi smo na Alibabi prisotni kot ponudnik, in goldmember, vendar nekih konkretnih poslov se ne sklene na spletni strani, 70% je spammerjev iz afriških držav. Služi mogoče samo kot povečanje obiska na spletni strani.

lp


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov