Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

frajo
Prispevkov: 1
Pridružen: 24 Jan 2011, 09:39

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a frajo » 24 Jan 2011, 10:41

Pozdravljeni!
Iz kitajske mislim uvozit kot fizična oseba za lastne potrebe sončne kolektorje, solarne bojlerje z električnim grelcem, črpalke, krmilno elektroniko in povezovalne konektorje za bakrene cevi! Skoraj vse že imam urejeno od plačila pa do prevoza zataknilo se je pri ES-izjavi o skladnosti. Podjetje je že izvažalo v Slovenijo pa niso imeli nobenih problemov, jaz pa kompliciram, ker so mi rekli na carini in tudi nekateri špediterji, da moram imeti omenjeni dokument! Drugače že imajo CE certifikat in označbe CE na vseh izdelkih , potem ISO-9001-2008, certifikat Solar Key Mark, pa export declaration ter vse navodila o uporabi v angleščini ter Certificate of origin, sedaj pa me zanima ali mora biti še dodatno ta izjava in kako do nje, ker oni to prvič slišijo? Ali ima kdo iskušnje s tem?
Eni špediterji in cariniki trdijo, da sem omejen pri uvozu kot fizična oseba, po drugi strani pa sem dobil odgovor od višjega carinskega svetovalca, da nisem omejen pri uvozu sam ne smem preprodajat! Robe bi bilo za 10m3. Imate kakšne izkušnje glede tega? Ali naj uvozim preko kakšnega špediterskega podjetja, da ne bom imel težav glede tega?
 

nunik
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 Feb 2011, 01:54

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a nunik » 15 Feb 2011, 03:07

Pozdravljeni!

Do sedaj sem iz Kitajske naročeval le kot fizična oseba, zdaj bi pa prvič rad naročil nekaj stvari preko s.p.-ja, da jih bo možno potem tudi legalno prodati. Davek se verjetno plača takoj ob prevzemu, zanima pa me ali bančno nakazilo (swift) velja kot neke vrste dokazilo o nakupu, za inšpekcijo? Kaj se lahko inšpekciji predloži kot dobavnico, saj jih bo verjetno zanimalo kje sem te izdelke dobil.

Hvala za odgovor!

lp,

p.s.
moj prvi post, upam da niso preveč neumna vprašanja :coh:

dejanxx
Vodja projektov
Prispevkov: 123
Pridružen: 26 Maj 2011, 12:51
Kontakt:

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a dejanxx » 26 Maj 2011, 21:27

Živjo

Če je tema še aktivna, naj povem mojo izkušnjo - trenutno imam v Kranju v carinskem skladišču robo, danes naj bi jo začeli cariniti.

Pri teh Azijcih je malo problem, ker nočejo kaj preveč delat preko paypala, ker jim vzame preveč obresti (najraje imajo direktno nakazilo) - v tem primeru pa nisi kaj dosti ščiten, če te kdo "kam pelje". V tem primeru je potrebno preveriti firmo, na katero nakazuješ, pa kontakte, itd, v glavnem vse živo, kar se da preveriti.
Nakazuješ pa preko banke, preko wire transfer (staro kot zemlja), ker swifta pri njih še ne uporabljajo.
Druga stvar je pa količina, kot je bilo že nekje na forumu omenjeno. Jaz sem se z njimi pogajal okoli 8ur (preko mailov), od tega 1uro okoli cene, vse ostalo pa okoli količine.

Kar pa se tiče dokumantov, pa rabiš original: račun, packing list in B/L. Teh dokumentov ne pošiljajo skupaj s tovorom. Tovor gre navadno z ladjo, ti trije dokumenti pa s hitro pošto. Te tri dokumente pa že rabiš, da tovor sploh pride do tebe, ker ga hoče imeti carina in ti blaga ne sprosti, če nima tega.

Plačaš pa DDV in carinsko dajatev, katere % je odvisen od vrste tovora (velikokrat je 0)

Upam, da je kaj koristnega v tem :)
FashionOutletShop | Funky.si, svet zabavnih nakupov.

Lain818
Prispevkov: 1
Pridružen: 28 Jul 2011, 16:58
Kraj: Jesenice
Kontakt:

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a Lain818 » 28 Jul 2011, 17:57

Pozdravljeni

Danes sem imel pestro popoldne. Nasmejal sem se kot že dolgo ne. Vprašanja, komentarji in mnenja naših mladih in malo manj mladih podjetnikov so preprosto neverjetna. Mislim, da bi pomagalo ako ljudje ne bi toliko brali forumov ampak bi prebrali kakšno knjigo (torej mišljen je seveda šolski učbenik).

Zelo zanimava tema o uvozih in izkušnjah glede postopkov uvoza je pred nakaj leti potekala na spodaj navedenem naslovu (Forum MladiPodjetnik.si).

http://forum.mladipodjetnik.si/archive/index.php/t-863.html

V našem podjetju uspešno uvažamo raznovrstno blago že vrsto let iz mnogih držav po vsem svetu. Nudim vam lahko zelo koristen in konkreten nasvet.

Poiščite slovensko uvozno podjetje in jim posredujte povpraševanje po izdelku z količino, sliko, specifikacijami itd. V kolikor boste izbrali dobro in fleksibilno podjetje zna biti cena velikokrat bolj ugodna, kot če se posla lotite sami (v našem podjetju predstavlja tak strošek prbl. 5% -10% celotne vrednosti). Ta dodatni strošek vam prinaša miren spanec.

Mislite si - kaj pa gre lahko narobe pri uvozu iz Kitajske, Pakistana, Bangladeša in podobnih državah?

- denar izgine :but:
- nekvalitetno blago, material itd :coh:
- pokvarjeno blago :S
- strupeno blago (tekstil, igrače in podobno) :urgh:
- neustrezni certifikati :?
- neustrezni dokumenti pri uvozu :idea:
- garancija na izdelke ne obstaja :dizzy:
- visoki stroški prevzema blaga, skladiščenja in podobno (če prevoz opravi Kitajsko podjetje) :rolleyes:
- davčna utaja :box:
- nevede postaneš tihotapec blaga :nono:
- računovodske nepravilnosti :bat:
- carina blokira blago, katero mora v uničenje (stoške krije seveda kupec) :eek:
- carina zahteva dodatne dokumente; blago stoji v carinskem skladišču (stoške krije seveda kupec) :evil_laugh:

V nekaj alinejah so predstavljeni samo splošni, vsakdanji problemi poslovanja z državami v razvoju.

Kitajski standard angleščine je zelo slab - hello, good bye in thank you - je zadovoljiv, če kupuješ plastično škatlico. V kolikor se lotiš minimalno bolj kompliciranega postopka (recimo uvoz elektronske naprave) se stvari lahko kaj hitro spremenijo v velik problem.

Naj bo to moj prvi in verjetno edini post na forumu - saj sem postal resnično zaskrbljen glede lahkotnosti poslovanja oz. uvaza blaga naših podjetij od nepreverjenih proizvajalcev. Če razmišljam dalje, me skrbi, da se na slovenski trg uvažajo neustrezni, netestirani in nekvalitetni izdelki, ter nato prodajajo končnemu kupcu, kateri ne sluti, da se lahko njegov super ugodni brivski aparat ali sušilec za lase »brOun« spremeni v smrtonosno nevarnega piromana... Da tisk na majici Hello Kitty skriva snovi ki povzročajo raka ali pa pije iz kozarca, kateri pušča čudni okus po barvi.

V upanju, da sem dal nekaj kosti v razmislek vsaj enemu bralcu vas vse prav lepo pozdravljam!

Hvala za vaš čas!

Lain

Kastko
Rookie
Prispevkov: 16
Pridružen: 28 Jun 2011, 22:46

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a Kastko » 08 Avg 2011, 21:17

Mene neki zanima.. če naročim izdelek iz kitajske.. in nima izdelek vlke prostornine niti vlke teže kaj se pol bolj splača ..ladja al letalo?

Vem da letalo je hitrejše, ladja naj bi bila cenejša?

Kako se letalo obračunava (recimo da bi imelo 100 kosov tega izdelka max 50kg)
 

bomboclat
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 Sep 2012, 19:52

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a bomboclat » 23 Feb 2014, 22:38

Imam eno vprašanje. S Kitajci se dogovarjam za nakup nekega blaga pa me zanima zanima kako je s transportom. Namreč napisali so mi tole:

For the shipping cost (2000pcs), we will not take any charge from you.

But the destination port fee as following for your reference, that you paid yourselves in Slovenia (port Koper)

LCL SERVICE: EUR 30 /CBM OR EUR 65 /TON (MIN EUR65)
OFFLOADING: EUR 35 W/M
D/O: EUR 85 /BL
ISPS: EUR 2 /BL
ERS: EUR 10 W/M
ISF: EUR 22 W/M
E-CUSTOM FEE: EUR 10/ BL

Any comments, let me know freely.


Mi lahko kdo razloži ta račun, kaj pomenijo te kratice? Če prav vidim, mi torej samega transporta ne bodo računali, ampak samo stroške, ki nato nastanejo v sami luki? Kaj ni to ponavadi delo špediterjev? Kaj to potem pomeni, da ne rabim iskati svojega špediterja?

Hvala za odgovore :)


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost