Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

balfouri
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 Sep 2010, 15:45

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a balfouri » 20 Sep 2010, 16:01

Najprej pozdrav vsem skupaj, ter naj pohvalim enako temo na starem forumu! :worship:
Tudi jaz imam par vprašanj, in sicer glede ponaredkov.
Kdaj se smatra stvar kot ponaredek? Če npr. jaz uvozim Versace jakno, čevlje znanega proizvajalca z njihovim logotipom-to je pomoje ponaredek, torej kaznivo?
Kaj pa če uvozim skoraj ali identično jakno, ampak da ima moj logotip na njej? Je to tudi ? Po moji logiki ne, ali pač?
Naj povem da sem v preteklosti že uvažal s Kitajske, kot fizična oseba, sedaj pa imam namen kot pravna...in se Vam najlepše zahvaljujem za odgovor, ter izčrpne informacije na to temo!
Pa še ena stvar, če uvozim stvar ki ima moj logotip na njej, moram logotip registrirati pri nas ali kaj podobnega?

Lp Uroš
 

videal
Rookie
Prispevkov: 8
Pridružen: 06 Okt 2010, 10:17

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a videal » 06 Okt 2010, 10:54

Sam sem veliko uvažal in Kitajske, in vedno BP. Sem pa naročil neke snemalnike v S. Koreji, plačal potem so pa vsi naenkrat izginl. Je treba biti previden.

SuperPunca
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 19 Maj 2009, 09:58

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a SuperPunca » 19 Okt 2010, 19:17

hmmm naj povem da se mi zdi Alibaba tista kjer se najdejo takšni in drugačni posredniki ki potem izginejo. Imam izkušnjo, da je oseba kar naenkrat izginila, k sreči nisem še plačala računa. Če plačujete preko Paypala potem je verjetnost da gre za prevaro še večja.

Glede ponaredkov: ponaredek je v vsakem primeru, če ga kupiš nekje na Kitajskem, jaz si ne bi upala prodajati blagovnih znamk pod pretvezo originalov, čeprav se zdi ideja dobra :)
Če pa boš dal narediti jakne z logotipom ki bo zaščiten pod tvojo blagovno znamko pa moreš vedet da bo minimalno naročilo verjetno kar visoko, ampak vsekakor dobra ideja. Blagovno znamko pa čimprej zaščiti!

l.p.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 19 Okt 2010, 20:12

SuperPunca napisal/-a:Glede ponaredkov: ponaredek je v vsakem primeru, če ga kupiš nekje na Kitajskem, jaz si ne bi upala prodajati blagovnih znamk pod pretvezo originalov, čeprav se zdi ideja dobra :)
l.p.



Hehe dobra. Ja Kitajci res niso resni...

Idea1001
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 Nov 2010, 15:13

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a Idea1001 » 06 Nov 2010, 15:33

Se že vnaprej opravičujem, če bom ustrelila kakšno lovsko, ampak praktično je zame vse novo, prvič se odločam, da bi nekaj uvažala iz Kitajske, ker sem pač našla izdelek, ki bi ga pri nas lahko dobro prodajala.

Zdaj pa k vprašanjem:
1. posrednike za izdelek sem zaenkrat poiskala na AliBabi. Je ta portal res tako nezanesljiv in zakaj? Kje bi bilo še dobro iskati?
2. Kaj vse je treba vključiti v dogovore s posrednikom? Ceno, FOB, min. količino, način plačila ... še kaj?
3. Kako je dejansko s tem transportom? Ali se vedno bolj splača ladijski transport? Se lahko kar s Kitajci dogovorim, da oni poskrbijo za transport do Kopra in jaz naprej? Kaj pa avion, ni v redu opcija? Za prvo naročilo bi imela npr. izdelke v teži cca. 100 kg.
4. Koliko časa ponavadi traja, da izdelki pridejo v SLO, kakšne so vaše izkušnje?

Vnaprej najlepša hvala za odgovore!

LP
 

octagon
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 17 Avg 2010, 10:43

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a octagon » 07 Nov 2010, 17:42

Pozdravljeni,
Kot berem, se nas dosti zanima za morebitni uvoz takšnih in drugačnih artiklov iz Kitajske. Težko je priti do uporabnih informacij. Na samem Mp portalu jih nekaj je, toda sam sem se odločil, da kar naročim tri vzorce (kovinski, skupaj cca. 80 kg) in vse prepustim proizvajalcu, kateremu sem moral samo povedati ali želim zračni oz. ladijski prevoz in do kam. 750$ dolarjev je znesek, ki sem ga plačal za vzorce z prevozom do Kopra, pošiljka naj bi prispela v cca. 1 mesecu. Letalski prevoz bi prišel v 3-4 dnevih preko DHL in bi koštal 1800$ z omenjenimi vzorci. Toliko o pošiljanju. Glede na to, da ne gre za neki znesek bom postopoma spoznal tudi postopke po prispetju v Slovenijo in vzorce bom prišel iskat sam. Cena je bila z FOB in videl bom kaj to dejansko res sploh pomeni. Glede Alibabe so deljene izkušnje, nekje sem zasledil, da tisti njihov kao 'goldmember' ni ravno zanesljiv, glede na to, da se ga lahko kupi za mali denar. Sam sem kontaktiral z proizvajalcem direktno, čeprav so tudi na Alibabi prisotni in gre v obeh primerih za isto kontaktno osebo. Dogovarjanje je kar trajalo nekaj časa in jasno vsi bi ti prodali neke velike količine. Brezplačne vzorce mi niso želeli dati in cena teh se zelo razlikuje kot pa pri naročilu kontejnerja. Glede na to, da moji vzorci ne spadajo med neke trendy artikle oz. ni neka cool tržna niša (sam vidim v tem ravno prednost) sem pripravljen reskirati teh 750$ in videl bom kako se bo razpletlo oz. ali jih bom sploh dobil.
Toliko za zdaj,
Octagon.

mato92
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 Avg 2009, 04:02

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a mato92 » 17 Dec 2010, 03:52

Idea1001 napisal/-a:Se že vnaprej opravičujem, če bom ustrelila kakšno lovsko, ampak praktično je zame vse novo, prvič se odločam, da bi nekaj uvažala iz Kitajske, ker sem pač našla izdelek, ki bi ga pri nas lahko dobro prodajala.

Zdaj pa k vprašanjem:
1. posrednike za izdelek sem zaenkrat poiskala na AliBabi. Je ta portal res tako nezanesljiv in zakaj? Kje bi bilo še dobro iskati?
2. Kaj vse je treba vključiti v dogovore s posrednikom? Ceno, FOB, min. količino, način plačila ... še kaj?
3. Kako je dejansko s tem transportom? Ali se vedno bolj splača ladijski transport? Se lahko kar s Kitajci dogovorim, da oni poskrbijo za transport do Kopra in jaz naprej? Kaj pa avion, ni v redu opcija? Za prvo naročilo bi imela npr. izdelke v teži cca. 100 kg.
4. Koliko časa ponavadi traja, da izdelki pridejo v SLO, kakšne so vaše izkušnje?

Vnaprej najlepša hvala za odgovore!

LP


1. Če iščete na Alibabi bodite pozorni da so podjetja gold member vsaj 2 leti in več... namreč ogromno proizvajalcev, ki so gold memberji prvo leto so lahko scammerji in ko jih alibaba izključi iz portala na novo obnovijo članstvo... definitivno pa na vse potem vpliva kakšno imajo spletno stran, odzivnost na emaile, prilagodljivost, itd...

2. V dogovore s posrednikom oz. podjetjem je treba vključiti vse kar vam pade na pamet - čim več stvari tem boljše... če razvijate nov produkt stestiraje znanje dobavitelja z nekaj tehničnimi vprašanji in boste videli ali je primeren za vaš produkt ali ne. Včasih se splača med dogovarjanji tudi malo zakomplicirati, da se vidi ali so prilagodljivi ali ne, ali zastopijo zadeve ali ne - uporabno za reševanje problemov v kolikor se ti pojavijo... pojavijo se skoraj vedno... :S

3. Glede transporta je težko reči, kajti vse je odvisno od proizvajalca... izkušnje so pa take, da če urejate prevoz direktno preko proizvajalca vas bo le ta v večini primerov nategnil in vam ponudil višjo ceno, kot bi bila direktno preko forwarderja...
Za težo okrog 100kg se najbolj splača normalna letalska pošiljka (hitra in cenovno precej ugodnejša kot Express. Okrog 10 dni - do Brnika).

4. Kar se tiče izkušenj je pa tako, da če uredite vse papirje ne bi smelo biti večjih problemov, sploh za produkte, ki niso tehnično zahtevni... za elektroniko in podobne pa zahtevajte vse certifikate od proizvajalca že na začetku, da ne pride kasneje do problemov, ko roba prispe na carino.

Lp,

podjetnik sm
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 Dec 2010, 13:58

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a podjetnik sm » 20 Dec 2010, 14:04

živjo
zanima me ko uvozite stvari iz kitajske komu ponudite stvari .
recimo nabavite pa potem ponujate podjetjem ali trgovinam ali kako

kalkulator
Pripravnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 27 Sep 2010, 09:28

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a kalkulator » 26 Dec 2010, 00:25

Pozdravljeni,

Mene zanima kakšna je tarifa za tekstilne izdelke - pa rečmo, da gre za kombinacijo različnih materialov.. od svile, bombaža, umetnih materialov.. TARIC ima za vsako neke čudne dajatve.. enkrat 0%-- drugič 6,9%..

Potem bi se nanesla na vprašanje nekega predhodnika in sicer.. uvozila bi izdelke na katere bi dala gor svoj logotip. Če se ne motim, moram za svojo "znamko" najprej izpolnit obrazec in plačat,citiram:

Prijavna pristojbina za vključno tri razrede mednarodne klasifikacije znaša 100 EUR, za vsak nadaljnji razred pa še 20 EUR. Pristojbina za registracijo znamke z veljavnostjo za prvih deset let znaša 150 EUR, za vsak nadaljnji razred pa dodatnih 50 EUR. Skupni minimalni stroški znašajo torej 250 EUR.

Torej plačam vse skupaj cca.. 250 eur. Vendar se mi poraja vprašanje.. če kitajec kopira izdelek in jih preprodaja po netu..jaz jo zaščitim in potem npr.mene originalna firma zasači, da prodajam njihove ekzaktno enake izdelke pod svojim imenom, obstajajo kakšne sankcije? :dizzy:

Kaj se naredi v primeru, če npr. y oseba iz slovenije prodaja iste izdelke kot jaz, vendar jih ima ena od naju zaščiteno s svojim imenom, druga oseba pa ne..lahko ustavim njegovo prodajo ali pa obratno?

In še zadnje vprašanje.. Stroške s shippingom lahko uveljavim kot strošek..? namreč bega me dejstvo, da je shipping enega kosa izdelka isti kot sam izdelek. Koliko od tega dobiš dejansko povrnjeno? Gre za DHL/TNT..


Za odgovore se Vam že vnaprej zahvaljujem.
 

kalkulator
Pripravnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 27 Sep 2010, 09:28

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a kalkulator » 15 Jan 2011, 17:20

na to ne zna nihče odgovoriti?


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov