Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

PayaPa
Prispevkov: 1
Pridružen: 19 Feb 2010, 11:33

Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a PayaPa » 21 Feb 2010, 12:42

Pozdravljeni,

Kar nekaj časa so se punce in fantje trudili pisati o tej temi, ki je pristala v arhivu - link: http://forum.mladipodjetnik.si/showthread.php?t=863

Ker se mi zdi zanimiva, bi jo rad oživel. :joy:

Moje vprašanje za vse aktivne importerje je - trenutna cena prevoza 20"/40" Shanghai - Koper (ali iz Pakistana, Indije - Koper)?

Lp,
 

Doom3n
Uradnik
Prispevkov: 51
Pridružen: 17 Feb 2010, 19:14

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a Doom3n » 24 Feb 2010, 13:39

zanimiva in predvsem poučna tema. sem si prebral nekaj strani na starem forumu, več ko bo čas dopuščal. :)

Tudi sam se spogledujem z azijskim trgom (avtomobilska dodatna oprema), vendar je problem, da imajo kar velika minimalna naročila (1000kos npr.), kar pa znese veliko denarja, vprašanje je tudi koliko je kvalitete in če so ti pripravljeni poslati recimo vzorce.

Ali mogoče poznate kakšna podjetja, ki izdelujejo avto-moto opremo iz Azijskih držav?

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 24 Feb 2010, 14:41

Mislim, da se da te količine precej zbiti. Posebej sedaj, ko je recesija. Bo kdo drug povedal več.

Doom3n
Uradnik
Prispevkov: 51
Pridružen: 17 Feb 2010, 19:14

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a Doom3n » 06 Mar 2010, 11:29

zdravo,

v zadnjem tednu sem navezal kar precej kontaktov s proizvajalci avto opreme in dodatkov iz Kitajske. Praktično ti hočejo ponudit vse od a do ž, tudi če nima veze z avto opremo. Nekateri imajo res mikavne ponudbe, predvsem zaradi cen posameznih izdelkov. Sedaj pa me zanima sledeče, ker sem bil opozorjen s strani sodelavca, da so nekateri, ki so se zmožni pogreznit v zemljo ob plačilu predplačila. Tako, da sem postal malce zaskrbljen, ker skoraj ni verjetnosti da bi v takem primeru dobil denar nazaj.

Težko pa dobiš podjetja, ki so ti pripravljena nudit vzorce četudi bi zanje plačal. ker vseeno vedno dam poudarek, da ne morem naročit 100kos nekega blaga, če ga osebno ne pozam (kvaliteta, prilagoditev npr. avtu).

Prosil bi za kakršno koli pomoč, na kaj naj bom pozoren pri sklepanju poslov s Kitajci preden se začnem resno pogovarjat o nabavi.

hvala

Luka
Pripravnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 22 Okt 2007, 23:19

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a Luka » 06 Mar 2010, 13:56

Če nimaš izkušenj ti predlagam, da poiščeš podjetje, ki ti bo pomagalo najti dobavitelja, preverilo robo itd.. Praktično za vse ti lahko poskrbijo.
En kontakt je g. Aleš, na mailu ales@optimamanagement.com, on ti lahko pomaga ;) Na starem forumu je bil registriran, morda se bo kaj oglasil v tej temi..

Drugače pa mislim, da bi ti pošten dobavitelj moral poslati neke vzorce, samo stroške boš moral kriti sam. Pa verjetno se kriza v ladijskem prometu še ni kaj dosti popravila, tako da pri stroških transporta se jih da kar pošteno stisniti ;)
 

Sinae
Prispevkov: 4
Pridružen: 22 Jul 2009, 19:35

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a Sinae » 10 Mar 2010, 10:05

Za direktne kontakte s potencialnimi dobavitelji priporocam obisk Canton fair-a http://www.cantonfair.org.cn/en/index.asp.
Ce kaksen MP-jevec pride v Guangzhou, ga povabim na kavo.

Doom3n
Uradnik
Prispevkov: 51
Pridružen: 17 Feb 2010, 19:14

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a Doom3n » 15 Mar 2010, 08:30

Pozdravljeni,

ponovno pogrevam temo. Ker sem prišel do zaključka dogovorov glede robe z nekaterimi podjetji, sem sedaj na zadnji točki, se pravi pri nakazilu denarja. V večini sprejemajo Western Union nakazila, dogovoril sem se trenutno z eno firmo, da bi izvedli plačilo prek banke. Opozorjen sem bil z njihove strani, da pač plačam nekaj več zaradi stroškov nakazila (za sample), kasneje bi oni krili te stroške.

Imam račun na KBMu. Prosil bi, če mi lahko poveste kako poteka tako nakazovanje denarja oz. ali e to možno izvesti prek bank@neta, ali moram it osebno na banko? Gre to za kakšen poseben obrazec?

hvala za pomoč

Doom3n
Uradnik
Prispevkov: 51
Pridružen: 17 Feb 2010, 19:14

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a Doom3n » 15 Mar 2010, 08:49

že dobil hiter odgovor z banke (mogoče bo to še komu prav prišlo):

plačilo lahko izvedete preko Bank@Neta, PLAČILA/PRENOSI - PLAČILA ENKRATNO in
izberete obrazec PLAČILO V TUJINO. Potrebujete št. računa prejemnika in SWIFT-BIC kodo banke prejemnice.

Stroški nakazila so z opcijo SHA deljeni stroški 5,00 EUR, z opcijo OUR stroški nalogodajalca 11,50 EUR.
Če plačujete z s.p. TRR so višji stroški nakazila.

markos
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 29 Mar 2010, 11:42

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a markos » 29 Mar 2010, 14:22

Je pa kar ceneje plačati preko banke. Danes sem za sample preko W.U. danes plačal 10eur provizije za nakazilo 45usd. Ali ve kdo, kako najhitreje in čimceneje spraviti robo iz Kitajske(Shenzen)? ca 300 kg.
Ali se je že komu zgodilo, da je plačal in ni dobil robe?
 

Doom3n
Uradnik
Prispevkov: 51
Pridružen: 17 Feb 2010, 19:14

Re: Uvoz iz Kitajske, Pakistana, Indije...

OdgovorNapisal/-a Doom3n » 31 Mar 2010, 07:48

živjo,

jaz sem dobil že 3 pakete na dom, tako da za enkrat nimam pripomb. Uporabljam pa PayPal in zahtevam vedno sledilno številko paketa. Dostavljeno v 4 delovnih dneh.

Za 300kg pa najbolje ladja, ker je vseeno teža tako veliko da so stroški konkretni.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov