IBAN številka

Bond007
Uradnik
Prispevkov: 98
Pridružen: 15 Maj 2013, 14:59

IBAN številka

OdgovorNapisal/-a Bond007 » 29 Jan 2014, 10:51

A se da preverit kdo je v resnici lastnik IBAN številke, ki ti jo pošlje firma, npr.? Prvič so mi posali tako, ki sploh ne obstaja, kar pomeni da sploh transakcija ni možna. Do tega je prišlo, po mojem, ker je banka spremenila sort-code, ne vem kako se reče po naše... Ta je del IBAN. Lastništvo bank se je spremenilo in tudi ime banke. Firma, ki je nov dobavitelj, pa tega očitno ne ve, kar jim sicer štejem v velik minus... Kar se mene tiče, bi najraje poiskala drugega dobavitelja, medtem ko sodelavec vztraja, naj še enkrat tvegam in se zmenim za drug račun. Namreč zato - ker smo mi sami, na svojo željo, izrazili prošnjo, če lahko nakažemo sredstva na evro račun z evri... Računa po mojem sploh ne uporabljajo, dvomim, glede na to, da niso vedeli. Drugače sprejemajo plačila v funtih. Kolikor so sicer velika firma in preverjena, so me pa razočarali z organizacijo.
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: IBAN številka

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 29 Jan 2014, 14:38

Na AJPESU - eRTR: iskalnik transakcijskih računov poslovnih subjektov

http://www.ajpes.si/eRTR/JavniDel/Iskanje.aspx

Bond007
Uradnik
Prispevkov: 98
Pridružen: 15 Maj 2013, 14:59

Re: IBAN številka

OdgovorNapisal/-a Bond007 » 29 Jan 2014, 18:14

Hvala, si g urno kdaj pride prav sam jaz rabim za tujino...

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: IBAN številka

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 29 Jan 2014, 21:49

Za katero državo pa?

Bond007
Uradnik
Prispevkov: 98
Pridružen: 15 Maj 2013, 14:59

Re: IBAN številka

OdgovorNapisal/-a Bond007 » 30 Jan 2014, 09:52

V bistvu za Veliko Britanijo. Je že sicer nakazano na tisti račun, tako da sem tvegala in upam, da bo vse ok... ampak če veš, za drugič bi tudi prav prišlo, ampak kolikor mi je bolj kot ne znano, teh podatkov ni mogoče dobit...

Npr. zgodilo se mi je to, da soi najprej poslali narobe iBAN, sploh ni obstajal. So potrdili na treh bankah in če vpišeš v kako spletno aplikacijo za potrjevanje IBAN-ov, je napisalo, da ne obstaja. Je pa obstajal račun in tudi banko je pravo izpisalo... Ni mi nihče npr. povedal, kaj bi bil razlog in sem šla sama iskat in se je menjalo lastništvo banke (ene 3x). Sicer nekaj let nazaj. In so trdili, da je pravi IBAN, ko sem klicala na firmo. Pol sem jim pa poslala eno brošuro njihove banke, kjer so poslovni uporabniki obveščeni, da so IBAN št. spremenjene. In sem jim rekla, naj preverijo. Šele potem so mi pravo poslali, upam da pravo... Iz istih e-mailov pa dobiš odgovore od veliko različnih l

Firma je pa sicer velika in preverjena. Vat št. ustreza, ko kličeš tja (2x) vse ok, imajo pa en kup ljudi in oddelkov. Pa proizvajalci imajo linke do njih in priporoča se v kakih wholesale forumih. Še domeno sem preverila, obstaja že več kot 10 let in je ta firma napisana kot lastnik. Sem hotela še, da bi mi Bisnode preveril, ampak se mi zdi, da je cena mal prevelika, za toliko tvegam in mogoče dobim kaj :)

Sam to - da delujejo zelo neorganizirano, da te kar mine... Pa imam občutek, da ponavadi ne delajo s tujci, čeprav v sistemu so vse države, Avstrija, Italija... edino Slovenije ne. Itak... Sem jim mogla rečt, naj zbrišejo dostavo Avstrija iz programa, ker eno opcijo si moral izbrat. Dobila sem proforormo brez dostave, ki sem si jo sama organizirala, s tem da gor pod naslovom fimre pod Slovenija še vedno piše Avstrija... Če že delajo, po mojem vsi plačajo s kreditno kartico.

Cene so pa dokaj ugodne, za ene produkte nekoliko bolj in izbire je več. Ampak če bodo tako neorganizirani, je itak izbira še velika...
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov