Popoldanski s.p. s spletno trgovino in PayPal poslovanjem

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
trifixion
Prispevkov: 1
Pridružen: 21 Feb 2015, 12:27

Popoldanski s.p. s spletno trgovino in PayPal poslovanjem

OdgovorNapisal/-a trifixion » 21 Feb 2015, 12:39

Zdravo.

Najprej pohvale forumu za prizadevnost in pomoč nam nevednežem :)

Kot naslov teme pove nameravam odpreti popoldanski s.p. za upravljanje spletne trgovine, kjer bom posrednik določenih storitev, plačevanje v tej trgovini pa bo potekalo izključno preko PayPal-a. Prodaja bo usmerjena globalno, torej za cel svet.

Za začetek tri vprašanja na katera si z brskanjem po spletu ne znam odgovoriti:
1. ali je PayPal Business account lahko moj poslovni račun za vodenje popoldanskega s.p.
2. kakšne so zahteve za izdajanje računov? prebral sem da je različno za EU in tujino
3. ali je PayPal račun lahko kar moj uradni račun? glede na to da bo uporabnik, ki mi bo nakazal denar dobil PayPal račun
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Popoldanski s.p. s spletno trgovino in PayPal poslovanje

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 15 Maj 2015, 15:13

1. Ne.
2. Upoštevaj slovenska pravila, drugje itak niso tako stroga.
3. Tole je sicer podobno prvemu vprašanju. Odgovor je ne. PayPal račun ni transakcijski račun, ki ga moraš imeti po zakonu.

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Popoldanski s.p. s spletno trgovino in PayPal poslovanjem

OdgovorNapisal/-a darkside » 22 Nov 2015, 00:53

Se bom pridružil kar tej temi.

Torej za paypal račun za popoldanski s.p. rabiš personal in ne business račun? Če je odgovor da, potem tukaj lahko nastane težava, ker kolikor je meni znano (razen če so pogoje spremenili) si lahko imel osebni in poslovni račun in ne dva osebna.


darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Popoldanski s.p. s spletno trgovino in PayPal poslovanjem

OdgovorNapisal/-a darkside » 24 Nov 2015, 21:01

Sedaj imam osebni paypal račun, ki ga koristim za lastne stvari (ebay, aliexpress ipd.) in če odprem popoldanski s.p. a moram označiti da registriram osebni (personal) ali poslovni (business) račun?

Ne vem, kako bi reagiral paypal, če bi na istem računalniku koristil (oz. istem IP naslovu) koristil tudi paypal račun podjetja. Ko sem se registriral vem, da je bilo, da ne smeš imeti dva osebna računa pri njih. Če so se kaj spremenili pogoji pa ne vem. Kolikor sem pogledal po njihovem FAQ nisem našel odgovora na to.
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov