Prodaja preko spletne strani - Tujina

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
_Dejan_
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Jul 2010, 20:01

Prodaja preko spletne strani - Tujina

OdgovorNapisal/-a _Dejan_ » 08 Jul 2010, 20:29

Pozdravljeni,

Imam nekaj vprašanj in sicer:
Imam s.p. (popoldanski) in želim preko spletne strani prodajati izdelke, ki sem jih sam naredil oz. sestavil/predelal. Gre se predvsem za elektronska vezja namenjena priklopu na računalnik, katera se uporabljajo za različne zadeve...
Ciljni trg je tujina (V Sloveniji žal ni interesantno to področje). Ker večina kupcev ne želi plačevati preko TRR moram ubrati drugo legalno pot...
Zanima me kakšen je legalni postopek, da lahko kupci opravljajo nakupe in plačujejo preko paypal-a jaz pa jim izdam original račun in si nekako prenesem denar na poslovni račun?

Torej kupec se prijavi v spletno trgovino, opravi nakup, plača preko paypala, jaz dobim denar na paypal račun(Business in ustvarjen na podjetje). Torej kakšen je nadaljni postopek?

Na fizičnem računu sem si pač iz paypala nakazal na VISA kartico in po 3-5ih dneh se mi je povišalo stanje na kartici pod prodajno mesto pa je pisalo: "IME PRIIMEK" (moje ime in priimek) po cca. enem mesecu se je ta vsota prenesla na glavni TRR in na izpisku je pisalo pod opis knjižbe: "VISA"...

Kako takšen prenos legalno naredim na poslovnem računu? Je to sploh možno?

Strankam lepo zaračunam stroške paypal provizije, poštnine in 2€ ki mi jih paypal odtrga ko nakažem na VISA kartico.

Torej recimo stranka plača 100€ od tega mi paypal takoj vzame 4,25€ in ob prenakazilu še dodatnih 2€ torej na račun dobim 93,75€. Kakšen račun moram izdati stranki? Za 100€ in pač dopišem kolikšni so stroški paypal-a ali pač napišem račun za 93,75€?

Hvala za kakršno koli pomoč. V primeru da potrebujete še kakšne dodatne info napišite in bom odgovoril...
 

OvcaX
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 09 Jul 2010, 22:12

Re: Prodaja preko spletne strani - Tujina

OdgovorNapisal/-a OvcaX » 09 Jul 2010, 22:16

Računovodsko gledano bi to lahko upravičil kot plačilo z denarjem, ki bi ga potem ti polagal na TRR.
Ali to čisto zdrži ti predlagam, da se obrneš na DURS (http://www.durs.gov.si/si/splosno/kazal ... vprasanja/).
Njihov odgovor, ki ga boš dobil je za njih zavezujoč.
CEO @ Zabec.net
http://www.zabec.net

_Dejan_
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Jul 2010, 20:01

Re: Prodaja preko spletne strani - Tujina

OdgovorNapisal/-a _Dejan_ » 14 Jul 2010, 12:07

OvcaX hvala za tvoj odgovor.
Če kdo slučajno ve postopek kako pravilno poslovati z paypalom lahko napiše tukaj ker verjetno nisem edini ki ga to zanima...

_Dejan_
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Jul 2010, 20:01

Re: Prodaja preko spletne strani - Tujina

OdgovorNapisal/-a _Dejan_ » 16 Avg 2010, 10:05

Po enem mesecu nisem prejel nobenega odgovra iz DURS-a...
Resnost pa taka...

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Prodaja preko spletne strani - Tujina

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 16 Avg 2010, 17:16

Kaj pa tvoje računovodstvo meni?

Naše pravi:

"PayPal se smatra kot tuji račun in računovodstvo naj mu na tak način knjiži zadeve." Ta zadeva poteka pri enem podjetju, ki ga dobro poznam tudi v praksi že nekaj časa.
 

_Dejan_
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Jul 2010, 20:01

Re: Prodaja preko spletne strani - Tujina

OdgovorNapisal/-a _Dejan_ » 30 Avg 2010, 10:02

@Borut Borštnik: Hvala za tvoj odgovor. Niti nisem toliko spraševal in se poglabljal v to oz. sem hotel predhodno izvedeti kakšne so izkušnje drugih prodajalcev preden se obrnem na računovodkinjo...

videal
Rookie
Prispevkov: 8
Pridružen: 06 Okt 2010, 10:17

Re: Prodaja preko spletne strani - Tujina

OdgovorNapisal/-a videal » 06 Okt 2010, 10:45

Res je


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov