Kako in kam investirati denar

nessuno
Uradnik
Prispevkov: 82
Pridružen: 26 Apr 2009, 20:25

Kako in kam investirati denar

OdgovorNapisal/-a nessuno » 02 Okt 2010, 18:22

Pozdravljeni,

v zadnjem obdobju sem prejel nekaj denarja in bi ga rad "investiral" oz. naložil nekam. Gledal sem ponudbo bank in podobnih zadev in moram priznat, da sem še bolj zmeden. V glavnem za kaj se gre: na razpolago imam od 5000 - 6000€, ki bi jih rad nekam vložil. Ne bi rad v delnice in podobne zadeve, ampak kakšno varčevanje, rentno ipd. Vesel bi bil kakršnegakoli nasveta.

lp
 

Mr.Burn
Uradnik
Prispevkov: 58
Pridružen: 29 Sep 2010, 18:00

Re: Kako in kam investirati denar

OdgovorNapisal/-a Mr.Burn » 02 Okt 2010, 18:54

zlato ;)

Martin Manias
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 25 Apr 2010, 21:32
Kontakt:

Re: Kako in kam investirati denar

OdgovorNapisal/-a Martin Manias » 04 Okt 2010, 08:40

Mr.Burn napisal/-a:zlato ;)


Misli, da se zlatu namenja "preveč" pozornosti, jaz bi raje investiral (če že v kakšno žlahtno kovino) v srebro, ki ga kar hitro zmanjkuje (čeprav se ga lahko reciklira) in mu bo cena postopoma kar rasla... je pa odvisno al misliš kratkoročno ali dolgoročno investirati, pri srebru je tudi cena drugačna če vzameš kilo srebra v palici ali pa v kakšnih kovancih :)

Pri kovinah, moreš biti pozoren še na pravilno hrambo - če ga daš v kakšen sef na banki si takoj ob 50€ :(
Slika

nessuno
Uradnik
Prispevkov: 82
Pridružen: 26 Apr 2009, 20:25

Re: Kako in kam investirati denar

OdgovorNapisal/-a nessuno » 04 Okt 2010, 09:02

V bistvu meni se gre bolj za dolgoročno varčevanje z možnostjo upravljanja z denarjem predčasno, če je potrebno. Sam sem tudi razmišljal o kovinah... najbrž bom malo izkoristil fraj dneve za obisk bank, da mi pripravijo ponudbe in se malo pozanimal o investiranju v kovine.

Kako je kaj z rentnimi varčevanji in podobnimi zadevami? Nekaj malega sem se že pozanimal in opazil, da so donosi bolj švoh. Recimo v par letih par sto €... Rabim nekaj kolikor tolko sigurnega, da bo iz tega nekaj ratalo, ker pričakujem otroka in bo to neka naložba za naprej, za celo družino.

1freedom
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 06 Mar 2008, 21:35

Re: Kako in kam investirati denar

OdgovorNapisal/-a 1freedom » 04 Okt 2010, 20:05

nessuno napisal/-a: donosi bolj švoh. Rabim nekaj kolikor tolko sigurnega, da bo iz tega nekaj ratalo, pričakujem otroka in bo to neka naložba za naprej, za celo družino.


Sem izpostavil besede in moram reči, da žal pri teh zneskih varnost in večja donosnost ne gresta skupaj v realnem svetu financ. Sam boš moral postaviti prioritete.
"Možni" večji donosi - "možne" večje izgube, majhni donosi - ohranjanje vrednosti

Zlato-srebro? Varna naložba?! :nono: To kar se dogaja v glavah ljudi je čisto špekuliranje o lepi prihodnosti za kovine. Lahko da bo, lahko pa da ne bo. Vse je možno. Zavarovanja od majhnih "vlagateljev" v primeru slabega scenarija pa itak nihče ne uporablja. Profesionalnim špekulantom pa verjamem, da bo lepo, za njih.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Kako in kam investirati denar

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 04 Okt 2010, 20:29

Glede na to, da smo na podjetniškem forumu: morda v podjetje?:) Vaše ali od koga drugega. Ni veliko, je pa za začetek.

nessuno
Uradnik
Prispevkov: 82
Pridružen: 26 Apr 2009, 20:25

Re: Kako in kam investirati denar

OdgovorNapisal/-a nessuno » 04 Okt 2010, 21:24

Borut Borštnik napisal/-a:Glede na to, da smo na podjetniškem forumu: morda v podjetje?:) Vaše ali od koga drugega. Ni veliko, je pa za začetek.


Hehe, to pa je res!

To opcijo tudi sam imam najraje, morda v kombinaciji s tem, da zaprosim še za subvencijo na zavodu in imam skupaj okoli 10k, kar je lepa vsota za štartat... ne vem pa kako je s temi subvencijami, če se splača?

edit: še eno vprašanje imam, kako je z inštrukcijami (jeziki, računalništvo), je pogoj izobrazba? Ker kolegica je odprla s.p. za inštrukcije matematike brez problemov, po izobrazbi je gimnazijski maturant. Jaz imam V. stopnjo ekonomske.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Kako in kam investirati denar

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 04 Okt 2010, 23:26

nessuno napisal/-a:
Borut Borštnik napisal/-a:Glede na to, da smo na podjetniškem forumu: morda v podjetje?:) Vaše ali od koga drugega. Ni veliko, je pa za začetek.


Hehe, to pa je res!

To opcijo tudi sam imam najraje, morda v kombinaciji s tem, da zaprosim še za subvencijo na zavodu in imam skupaj okoli 10k, kar je lepa vsota za štartat... ne vem pa kako je s temi subvencijami, če se splača?

edit: še eno vprašanje imam, kako je z inštrukcijami (jeziki, računalništvo), je pogoj izobrazba? Ker kolegica je odprla s.p. za inštrukcije matematike brez problemov, po izobrazbi je gimnazijski maturant. Jaz imam V. stopnjo ekonomske.


Glede subvencij: splača - dobite nekaj denarja za start, drzi. Je pa res, da boste kar nekaj časa čakali: najprej, da pridete na vrsto za delavnice, nato za denar.. pol leta se kaj kmalu obrne.

Glede instrukcij bi rekel, da izobrazba ni pogoj. Se lepo odpre s.p. in to je to. Za vsak slučaj še preverite na portalu, v search vpisite "posebni pogoji za opravljanje dejavnosti" in potem poiščite svojo dejavnost.

nessuno
Uradnik
Prispevkov: 82
Pridružen: 26 Apr 2009, 20:25

Re: Kako in kam investirati denar

OdgovorNapisal/-a nessuno » 05 Okt 2010, 00:01

Najlepša hvala za odgovor.
 

nessuno
Uradnik
Prispevkov: 82
Pridružen: 26 Apr 2009, 20:25

Re: Kako in kam investirati denar

OdgovorNapisal/-a nessuno » 27 Feb 2011, 00:04

Pozdravljeni,

po dolgem času se ponovno oglašam in večina denarja je še vedno v "nogavici". :lol:

Torej, sedaj imam te varjante - Fondopolica ali ZMprizma?

O prvi vem dosti in je trenutno moja prva odločitev, saj tam dela družinski prijatelj in sem dobil dober občutek. Poznamo se že ogromno let in mi je svetoval, da se splača. Težko si predstavljam, da me želi nategnit...ampak dandanes nikoli ne veš. :rolleyes:

Glede druge pa nimam pojma.

Vesel bi bil kakršnega koli nasveta, komentarja iz prve roke, ipd. Bral sem malo po internetu, po raznih forumih in blogih in so različna mnenja. Od pozitivnih do takih, ki bi najraje omenjena podjetja požgali. :|

Če pa imate kakšno drugo opcijo, kar na dan.

Naj povem še to, da se mi ne mudi. Moj namen je varčevati od 25-30let.

Hvala.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov