Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

rdeczmaj
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 30 Jul 2014, 15:22

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a rdeczmaj » 23 Avg 2014, 15:15

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če ima kdo kako informacijo, kje se trenutno, kot novi sp - najbolj splača odpret transakcijski račun.
Zanimaajo me predvsem banke, ki ponujajo zastonj vodenje računa, nek osnovni limit tam cca 500€ itd.
Hvala za odgovor!

LP
 

GALINTECH
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 20 Mar 2014, 13:57

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a GALINTECH » 23 Avg 2014, 15:27

rdeczmaj napisal/-a:Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če ima kdo kako informacijo, kje se trenutno, kot novi sp - najbolj splača odpret transakcijski račun.
Zanimaajo me predvsem banke, ki ponujajo zastonj vodenje računa, nek osnovni limit tam cca 500€ itd.
Hvala za odgovor!

LP


Stroške vodenja imajo pri Delavski hranilnici 12 mesecev brezplačno - brez limita.
Me pa zanima kje ti še sploh odobrijo avtomatski limit pri odprtju poslovnega računa ...

rdeczmaj
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 30 Jul 2014, 15:22

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a rdeczmaj » 23 Avg 2014, 15:35

GALINTECH napisal/-a:
rdeczmaj napisal/-a:Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če ima kdo kako informacijo, kje se trenutno, kot novi sp - najbolj splača odpret transakcijski račun.
Zanimaajo me predvsem banke, ki ponujajo zastonj vodenje računa, nek osnovni limit tam cca 500€ itd.
Hvala za odgovor!

LP


Stroške vodenja imajo pri Delavski hranilnici 12 mesecev brezplačno - brez limita.
Me pa zanima kje ti še sploh odobrijo avtomatski limit pri odprtju poslovnega računa ...



eno info sem dobil, da je to mogoče na Koprski banki, samo mi še ni uspelo preverit..

eniena
Prispevkov: 3
Pridružen: 18 Okt 2014, 14:23

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a eniena » 22 Okt 2014, 18:04

Pozdravljeni!

Z možem bi rada ustanovila spletno trgovino, tako da bi on odprl popoldanski sp. Zanima me, če mora opraviti zdravniški pregled kljub temu, da ga ima v svoji službi ravno naslednji mesec? Oz. ali sploh mora opraviti zdravniški izpit, ker nekje piše ja, nekje ne... :|

 

eniena
Prispevkov: 3
Pridružen: 18 Okt 2014, 14:23

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a eniena » 23 Okt 2014, 11:22

Nejc Setnikar napisal/-a:Odgovor na vaše vprašanje boste našli v članku Varstvo pri delu za samozaposlene


HVALA ;) :D

Miha77777
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Okt 2014, 14:08

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a Miha77777 » 23 Okt 2014, 14:14

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje, ki je povezano z ekskluzivno pravico do prodaje.
Namreč iz tujine imam več dobaviteljev, ki so pripravljeni sodelovati z menoj (spletna trgovina), vendar za vse te brande, katere bi odjemal, obstajajo generalni uvozniki v Sloveniji...
Zdaj me zanima ali obstajajo kakšne omejitve glede tega? Gledano predvsem iz zakonskega aspekta.
Cene torej postavljam neodvisno od njih itn.

To, da če mi bo poslal inšpekcijo oz. "metal polena pod noge", še ni tako velik problem :) Konkurenca je vsepovsod :)

Najlepša hvala.

Lp

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 24 Okt 2014, 10:52

Generalni uvoznik ima z naročiteljem (dobaviteljem) sklenjeno agencijsko pogodbo o ekskluzivnem trgovskem zastopanju, v kateri je najbrž določeno, da je on edini trgovski zastopnik za izdelke dobavitelja.

V primeru ekskluzivnega zastopanja naročitelj ne sme na istem teritoriju in za iste proizvode imenovati drugega zastopnika, prav tako pa se mora tudi sam vzdržati poslovanja na teritoriju, na katerega se ekskluzivno zastopanje nanaša.

Hkrati pa nastopnik ne sme brez naročiteljeve privolitve prevzeti obveznosti, da bo na istem območju in za isto vrsto poslov ali za isti krog strank delal za drugega naročitelja.

Vendar pa je to (po vsej verjetnosti) zapisano v njuni medsebojni pogodbi, ki ne zadeva vas, kakor tudi ne posledice kršitve le-te.

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a darkside » 25 Okt 2014, 23:37

bom vprašal kar sem. ime podjetja imam izbrano in je pod enakim imenom (le druga dejavnost) registrirano na hrvaškem
ime za spletno trgovino sem dolgo iskal in našel enega ki mi je všeč. tudi za to sem uproabil google in vidim da je enako ime le s končnico .lv (latvija) že registrirano. dejavnost enaka kot bo pri meni le da oni so že dlje časa na trgu in imajo večjo ponudbo

sedaj me pa zanima - bi moral na hrvaško kontaktirati podjetje če lahko tukaj prijavim podjetje pod enakim imenom le dejavnost bo druga? recimo tam je firma doo nekaj, jaz bi pa imel firma doo uvoz, prodaja itd....

pa glede domene - jih moram kontaktirati in obvestiti da mi je domena všeč in da če dobim dovoljenje da jo registriram za svojo državo in jim ne bi delal škodo čeprav gre za isto branžo?
 

mojcikaaa
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Okt 2014, 18:42

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a mojcikaaa » 29 Okt 2014, 18:47

Pozdravljeni!

Sem pred ustanovitvijo popoldanskega sp in imam par vprašanj. Prosim za odgovore.

- gre za prodajo modnih dodatkov ipd. nekaj zaloge je že kupljene zdaj, torej pred registracijo sp-ja. na kakšen način jih lahko legalno vpeljemo v prodajo po registraciji popoldanskega sp-ja? (vsi računi so sprintane paypall transakcije)
-ali lahko sama vodim račune v excellu npr. in kakšen je postopek
-ali se zaloga mora voditi in na kakšen način?

Hvala za Vaše odgovore.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov