Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a darkside » 06 Maj 2014, 12:21

Popoldanski s.p. se lahko odpre če sem zaposlen za določen čas in ne vem ali bom po preteku šel ven ali ne? Sem kljub temu potem upravičen do delnih prispevkov?
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 06 Maj 2014, 12:52

Popoldanski s.p. imate lahko dokler plačujete prispevke iz druge podlage (zaposlitev).

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a darkside » 07 Maj 2014, 12:59

Aha potem bom še malo počakal, da vidim kako bo s pogodbo. Namreč ne bi rad da bi potem bil ob službo, tukaj bi pa moral plačevati polne prispevke in še podjetje mogoče ne bi bilo toliko sposobno (komaj odprto, neutečen posel, premalo reklame ipd.)

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a darkside » 08 Maj 2014, 00:09

Bom medtem raje iskal kakšno dobro ime čeprav nimam nobene ideje še trenutno :)

MatBrd
Prispevkov: 1
Pridružen: 16 Jun 2014, 17:32

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a MatBrd » 16 Jun 2014, 17:42

Mene pa zanima glede zadrug oz. če je kakšna boljša opcija za naš primer ...

Smo skupina freelencerjev, ki dela na večih projektih in bi radi ustanovili pravno osebo z minimalnimi stroški. Ni nujno, da imamo določeno vodstveno strukturo ampak, da so člani enakovredni (kot v zadrugi). Radi bi, da je pravna oseba zelo fleksibilna, se pravi, da se člani enostavno menjavajo, da lahko vsi izdajajo račune in pa da so možna izplačila članom brez avtorskih pogodb ali ostalih oblik pri katerih so ogromni davki oz. prispevki. Fleksibilnost mora biti tudi z delovnim časom, po želji bi se lahko člani zaposlili v tej pravni osebi ali pa le delali nekaj ur na teden. Nazadnje pa je seveda pomembno, da ima pravna oseba omejeno odgovornost.

Kolikor sem bral zadeva sta opciji ali zavod ali pa zadruga, s tem, da je pri zavodu treba zaposliti direktorja. Za zadrugo pa nisem našel informacij o možnosti izplačil med člane. Kako je s tem, ali je mogoče kakšna tretja pot in kje bi lahko dobil več informacij o tem?
 

animus
Prispevkov: 2
Pridružen: 16 Jun 2014, 19:34

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a animus » 16 Jun 2014, 19:48

Sem pred realiziranjem moje poslovne ideje, na kratko: potovanja v tujino (izven EU). Sem študent, 21 let star.

1. Ker je zadeva malo nevarna, gre se za organizacijo nočnih zabav v tujini, kjer nemalokrat pride do izgredov. Zato bi se rad zavaroval pred potencialnimi odškodninskimi tožbami. Varnostnike nebi sam zaposlil, so že v sklopu zakupa nočnega kluba, ali je potrebno zavarovati tudi mojo dejavnost ali to krije nočni klub?

2. V kateri državi bi moral registrirati dejavnost? Tam kjer je glavno dogajanje, ali tam kjer sklenem pogodbo (Slovenija?)

3. Ali lahko napišem v pogodbo klavzulo- NA LASTNO ODGOVORNOST- in se z tem izognem morebitnim tožbam klientov?

4. Na kakšne birokratske stroške lahko računam? Kakšno zavarovanje pride v poštev?


Se vnaprej zahvaljujem za odgovor,
S spoštovanjem,
Animus

s.p._3
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 Jul 2014, 09:17

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a s.p._3 » 04 Jul 2014, 09:25

Da ne odpiram nove teme, bom vprašala kar tukaj.

Nekdo je par let nazaj že spraševal kako je s paypal računi, če so verodostojni strošek, če nimaš drugega računa od prodajalca.
Po raznih forumih nekateri pravijo da paypal račun zadostuje, drugi spet ne.

Potrebujem računovodjo, ki ima izkušnje s tem in bi mi vodil te zadeve.
Moj kontakt: yyy3xxx@gmail.com

MladiP
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 Jul 2014, 16:18

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a MladiP » 07 Jul 2014, 11:33

Zdravo vsem skupaj!

Potrebujem nekaj usmeritvenih informacij glede odprtja podjetja. Postopka se lotevam prvič, zato bi si rad ustvaril okvirno sliko, dobil mnenje koga, ki je bil pred časom v podobni situaciji, se loteva sorodnega biznisa ali pa se je tovrstnega postopka že lotil in mi lahko pove svojo osebno izkušnjo.

Situacija je sledeča:

1. V kratkem nameravam izdati svojo motivacijsko knjigo (standarndna, audio in e oblika) in pesem, katere namen je promocija knjige, in to v samozaložbi. Izdelke nameravam prodajati preko svetovnih distributerjev, kot so Amazon, Barnes&Nobles, iTunes, itn. Knjiga sama je napisana in urejena v angleškem jeziku. Glavnina potencialnih kupcev se po tej logiki nahaja v angleško govorečih državah (USA, Kanada, Australija, Anglija, Nova Zelandija, večji del Evrope, itn).

2. Svojo taisto knjigo nameravam v nadaljevanju prodajati tudi v slovenskih spletnih knjigarnah ter na promocijskih stojnicah v večjih trgovskih centrih.

Moja vprašanja:
1. Kakšno obliko podjetja mi glede na zgoraj opisano situacijo predlagate odpreti in zakaj?
2. Ali sploh odpreti podjetje v Sloveniji ali je smiselno razmišljati o odprtju v tujini (glede na večinskih delež pot. strank)?

Hvala za pomoč!
Klemen

grizl
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Feb 2011, 19:54

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a grizl » 20 Avg 2014, 15:28

Pozdravljeni,
tudi sam imam vprašanje glede registracije dejavnosti, (popoldanski s.p.)

Zanima me, kako je z registracijo "na zalogo". Torej za osnovno dejavnost izpolnjujem pogoje, za poddejavnosti pa ne. Ali imaš lahko registrirano dejavnost, pa del iz tega naslova ne opravljaš? Sprašujem zaradi "gnavnjenja" inšpekcij.

Hvala za odgovor in lep pozdrav, Tomaž.
 



Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov