Nekdo želi investirati v moje podjetje

eLpacino
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 16 Jun 2010, 19:20

Nekdo želi investirati v moje podjetje

OdgovorNapisal/-a eLpacino » 30 Mar 2011, 01:44

Lep pozdrav!

Imam en problem, oz. po eni strani sploh ni problem. Nekdo želi investirati 10.000€ v mojo idejo. Kar pomeni, da v bistvu še sploh nimam podjetja. Ideja je v končni fazi razvoja tako, da kmalu začnem delati na tem, da se vse skupaj spravi v realnost. Problem pa nastane, ker ne vem kako gledati na investitorja. Ta oseba, bi vseeno rada sodelovala pri projektu in mi pomagala. Ne vem pa kaj mu lahko ponudim v zameno in koliko. Z veseljem bi delil dobiček, ampak mislim, da bi oseba rada nek delež v še ne obstoječem podjetju.

Ta začetni kapital bo oz. bi bil več kot dobrodošel in tudi ta oseba lahko ogromno prispeva. Kakšno je vaše mnenje?
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Nekdo želi investirati v moje podjetje

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 30 Mar 2011, 08:01

Abslutno bo investitor želel delež, že zaradi tega, da imata pravno formalno vse urejeno.

Potrebno se bo odreči določenemu deležu, to se moraš sam odločiti za kak odstotek bo šlo. Poleg kapitala pa glej tudi na to, da bo doprinos osebe še v kakšni drugi obliki. 10.000 evrov namreč niti ni toliko denarja.

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Nekdo želi investirati v moje podjetje

OdgovorNapisal/-a novinec » 30 Mar 2011, 15:55

Absolutno se strinjam z Borutom. Investitor ima precej velik rizik, v bistvu ga ti sploh nimaš.
Lahko pa narediš drugače-si teh 10.000 Eur sposodiš pa boš sam na svojem. Če zaupaš vase in v idejo je mogoče to boljša rešitev.

eLpacino
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 16 Jun 2010, 19:20

Re: Nekdo želi investirati v moje podjetje

OdgovorNapisal/-a eLpacino » 30 Mar 2011, 17:38

Hvala za odgovore, ampak novinec tole si pa malo mimo brcnil. Kako, da jaz nimam rizika. Čas je denar. In če jaz vložim ogromno časa v to, to pomeni.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Nekdo želi investirati v moje podjetje

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 30 Mar 2011, 19:14

Oba imata riziko :)

Kot receno, zmanjsa se, ce je prvi lastnik vpleten tudi aktivno v podjetju. Js bi reku, da je najslabsa stvar v podjetju, ki se ti lahko primeri, pasivni lastnik. Se posebi, ce gre "samo" za 10.000 evrov. Sj ne pravm, za fizicno osebo je to velik denarja, za firmo pa je to okvirno promet v prvem letu poslovanja (karikiram).
 

lukaluka
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 05 Apr 2011, 20:38

Re: Nekdo želi investirati v moje podjetje

OdgovorNapisal/-a lukaluka » 05 Apr 2011, 20:54

Če je ideja velikopotezna, se ti za 10k ne izplača dajati deleža...
Raje si kje sposodi...:)


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov