otroške igrače

Prostor za vpisovanje idej, poslovnih priložnosti ter izmenjavo idej. Oglasi niso poslovne priložnosti.
Saaajs
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 15 Sep 2014, 20:17

otroške igrače

OdgovorNapisal/-a Saaajs » 15 Sep 2014, 20:29

Zdravo,

malo sem brskal po netu in opazil, da v tujini obstajajo podjetja, od katerih si lahko izposodiš igrače namesto da bi jih kupil (na primer za dva tedna). Meni se zdi to ful dobra ideja, ker kdor ma majhne otroke ve, da je vsaka igrača zanimiva nekaj dni potem pa gre v kot... za zmeraj.

Kako se kaj vam sliši taka ideja? Mislite, da bi se pri nas lahko prijel tak model poslovanja? Zaenkrat sem samo opazil da si v knjižnicah lahko izposojaš igrače, mogoče še kje. Zakaj mislite, da trgovine (na primer Pikapolonca) ne ponuja tega?

lp, Sašo
 

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: otroške igrače

OdgovorNapisal/-a darkside » 09 Okt 2014, 01:41

Zanimivo. Kaj takega bi se znalo prijeti če bi bila "prodajalna" na pravi lokaciji. Me pa zanima ali si kaj razmišljal o ceni izposoje? Bi tobilo kakšen procent cene artikla ter za kakšno obdobje? Kako bi reševal če bi dobil vrnjeno poškodovano igračo, kakšen manjkajoči del?

Martin Manias
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 25 Apr 2010, 21:32
Kontakt:

Re: otroške igrače

OdgovorNapisal/-a Martin Manias » 14 Okt 2014, 21:38

Saaajs napisal/-a:Zdravo,

malo sem brskal po netu in opazil, da v tujini obstajajo podjetja, od katerih si lahko izposodiš igrače namesto da bi jih kupil (na primer za dva tedna). Meni se zdi to ful dobra ideja, ker kdor ma majhne otroke ve, da je vsaka igrača zanimiva nekaj dni potem pa gre v kot... za zmeraj.

Kako se kaj vam sliši taka ideja? Mislite, da bi se pri nas lahko prijel tak model poslovanja? Zaenkrat sem samo opazil da si v knjižnicah lahko izposojaš igrače, mogoče še kje. Zakaj mislite, da trgovine (na primer Pikapolonca) ne ponuja tega?

lp, Sašo


Mogoče bi bil največji strah staršev, ali je zadeva zadosti "razkužena", ker nebi vedeli kdo vse je imel igračo pred njimi ... lahko pa malce spremeniš model, na kakšne dražje pripomočke za majhne otroke ... en takšen primer iz prakse je www.smejko.si.
Trgovine pa ne ponujajo tega, verjetno zato, ker bi jim vzelo preveč dela in bi dobili premalo profita...
:)

Tristonas
Prispevkov: 1
Pridružen: 02 Jan 2024, 02:07

Re: otroške igrače

OdgovorNapisal/-a Tristonas » 02 Jan 2024, 02:11

Mi smo na začetku dosti hodili po vrtcih in jim posojali igrače na testiranje.

Potem smo odprli spletno trgovino https://www.kreativne-igrace.si/

kjer so igrače starosti primerne, ki se jih otrok ne naveliča, če jih dobi pravi čas.

Tako, da ful dobra ideja je, da jih ima ne preveč in prave ob pravem času :worship:

MikcLj
Prispevkov: 2
Pridružen: 25 Maj 2011, 10:17

Re: otroške igrače

OdgovorNapisal/-a MikcLj » 08 Jan 2024, 13:35

dobra ideja ;)
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov