Posredništvo pri prodaji - iščem opcije za prevzem del

Prostor za vpisovanje idej, poslovnih priložnosti ter izmenjavo idej. Oglasi niso poslovne priložnosti.
Tanja_1987
Prispevkov: 3
Pridružen: 21 Okt 2010, 23:07

Posredništvo pri prodaji - iščem opcije za prevzem del

OdgovorNapisal/-a Tanja_1987 » 21 Okt 2010, 23:19

Pozdravljeni!

Glede na to, da v današnjih časi opravljanje SAMO službe ni dovolj, se s partnerjem odločava, da bi začela s posredništvom pri prodaji. Pa me zanima nekaj malenkosti. :P

Želela bi dostavljati izdelke različnih proizvajalcev po trgovskih centrih in jih nalagati na police. Ali kdo ve, kako priti do takšnega posla? Lahko katerokoli znamko: Orbit, nesquik, Axe.....karkoli....

Če kdo ve za kakšno možnost, bi lepo prosila, če mi lahko posreduje. Delala bi prek s.p.


Hvala in lep pozdrav.
 

Broker
Pripravnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 20 Okt 2010, 14:37

Re: Posredništvo pri prodaji - iščem opcije za prevzem del

OdgovorNapisal/-a Broker » 22 Okt 2010, 09:56

Pozdravljena, Tanja.

Načeloma imajo večji proizvajalci svoje potnike, ki skrbijo in ali tudi dostavljajo robo. To pa zaradi preprostega razloga - ekonomičnosti in zaradi vseh povratnih informacij, ki jih od potnikov tudi dobijo.

Včasih je bilo pomembno, predvsem da roba v trgovino pride, sedaj pa so informacije s terena (torej info iz prve roke) za podjetja toliko bolj pomembna.

Kolikor imam izkušnje iz večjih centrov in z renomiranimi znamkami zahteva delo potnika full time job, kar pomeni da ob redni zaposlitvi nimaš dovolj časa za konkretno delo....

Veliko več možnosti imaš pri kozmetiki Avon in podobnih - princip dela tam (kolikor sem dobil info od znancev, ki so delal za njih) je tak, da dobiš neko število paketov, ki jih moraš razvoziti do strank (door2door), plačan pa si po številu paketov - kako dostaviš je tvoj problem...

Lep pozdrav,
Matej

Tanja_1987
Prispevkov: 3
Pridružen: 21 Okt 2010, 23:07

Re: Posredništvo pri prodaji - iščem opcije za prevzem del

OdgovorNapisal/-a Tanja_1987 » 22 Okt 2010, 11:53

LP

Hvala za več informacij. Me pa zanima, kako prideš do takšne vrste "posla"?

To bi delala oba s partnerjem, tako da bi bilo časa kar nekaj. :)

Če boste vedeli za kaj podobnega, mi prosim sporočite na ZS.


Hvala

Broker
Pripravnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 20 Okt 2010, 14:37

Re: Posredništvo pri prodaji - iščem opcije za prevzem del

OdgovorNapisal/-a Broker » 22 Okt 2010, 21:49

huh, kako prideš do tega...

najbolje je, da s partnerjem premislita:
1. koliko časa bi lahko temu namenila
2. v kakšnem obsegu bi to lahko počela (tudi kje, recimo samo po Mariboru, morda po Sloveniji)
3. kaj imata na voljo (če že podjetje ne ponuja) - npr imata avto na voljo vsak dan od 15-18ure

Potem na podlagi teh nekih okvirnih točk, preglejta kaj je v danem kraju in glede na vajine zmožnosti sploh na voljo - od znamk in ali podjetij, ki delujejo tam. Sam bi se tega lotil takole, da bi morda povprašal v neki povprečni trgovini (ne v Intersparu, ker vprasanje ce bo sploh kdo pri volji za pogovor - od pristojnih*) kdo jim vozi robo, ce morda potrebujejo pomoc ali vsaj kontakt dobavitelja in ga sama kontaktiras...

Skratka ze to, da si/sta to objavila na forumu pomeni, da sta resna in ne cakata kot 90% ostalih, da bi jih delo 'samo naslo'. Probajta dobiti cimvec informacij in pametne kontakte direktno 's terena'.

Zavedajta pa se, da podjetja (vecina) ne zaposluje novih delavcev v teh casih.... tudi ce bi delala preko s.p. zna biti neugodno zaradi situacije...

Drugace pa - vztrajajta in iscita!

Tanja_1987
Prispevkov: 3
Pridružen: 21 Okt 2010, 23:07

Re: Posredništvo pri prodaji - iščem opcije za prevzem del

OdgovorNapisal/-a Tanja_1987 » 22 Okt 2010, 22:01

Zelo lepo napisano....

Hvala za vzpodbudne besede, bova pa resnično drugi teden začela "na polno" in upam, da se bo kaj našlo. V kolikor urediva kaj konkretnega, javim...

Lep pozdrav
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov