Sodelovanje z glasbenikom

Prostor za vpisovanje idej, poslovnih priložnosti ter izmenjavo idej. Oglasi niso poslovne priložnosti.
Clicky
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 Dec 2014, 11:26

Sodelovanje z glasbenikom

OdgovorNapisal/-a Clicky » 17 Dec 2014, 11:40

Nekdo mi je na drugem forumu svetoval, da poskusim najti koga tukaj, na MP forumu, ker je bolj primren forum za takšne stvari in upam, da opazi sporočilo kdo, ki bi bil zainteresiran za sodelovanje oziroma pomoč. Namreč eden od slovenskih glasbenikov (poimensko tukaj ne želim pisati, lahko pa preko zasebnega sporočila sporočim za koga točno gre - ne gre za kakšnega zelo znanega glasbenika širši publiki) bi rad še v tem mesecu izdal svoj novi album, vendar se mu finančno verjetno ne bo izšlo za izvedbo celega projekta (večina je že pripravljenega, tudi celoten album je posnet in pripravljen), zato išče pokrovitelje oziroma partnerje, s katerim bi skupaj lahko kaj dosegel.

Za kakšno glasbo gre?
Žanr glabe je nekje Blues/Rock, nov album je v celoti avtorski (vokalno-inštrumentalne pesmi), sicer pa igra tudi razne priredbe znanih "evergreen rokerjev" (Jethro tull, Eric Clapton, Beatles, Steve Winwood,...). Velikokrat nastopa tudi skupaj z gosti (oziroma s svojim bendom).

Kaj lahko ponudi v zameno?
Če ima kdo kak svoj predlog lahko sporoči, sicer pa lahko omeni vaše ime/podjetje (lahko tudi logo) na ovitku in ostalih medijih (plakati, spletni strani,...), vam pošlje CDje (lahko jih uporabite za novoletna darila, ali pa prodate v svoji trgovini), lahko se organizira tudi kak koncert na vaši lokaciji (ali kot solo izvajalec, lahko tudi z bendom),... Pač odvisno od zneska in vaših potreb.

Kakšni so primerni prispevki?
V bistvu se ne želi delati nekih omejitev, želi se le neko pošteno sodelovanje (pa če gre za nekaj deset ali pa nekaj sto EUR prispevka).

Kje se lahko javim za sodelovanje oziroma dobim več informacij?
Zainteresirani mi lahko pošljete zasebno sporočilo (ali pa email na: predafno @ gmail.com) in vam pošljem bolj konkretne podatke (lahko tudi trenutno spletno stran z njegovo glasbo). Sporočite mi lahko koliko bi lahko prispevali in kaj bi radi v zameno. Kolikor imam do sedaj podatkov, bom lahko odpisal takoj, če bo kaj posebnega moram najprej prašati in ko dobim odgovor sporočim nazaj (lahko pa vas tudi le povežem med sabo in se dogovorite po telefonu).

Upam, da se nas zbere dovolj, da bo album do božiča izdan in da se morda sklene še kakšno tesnejše sodelovanje s kom od vas. :)
 

floralys
Prispevkov: 2
Pridružen: 17 Dec 2014, 21:42

Re: Sodelovanje z glasbenikom

OdgovorNapisal/-a floralys » 17 Dec 2014, 21:55

Finančna sredstva lahko dobite s pomočjo strani kot so:
-Gofundme
-Kickstarter (podjetja)
-IndieGoGo (se mi zdi da tudi za podjetja)
-Teespring (izdelate majico, ljudje kupijo in donirajo)
-Youcaring
-Crowdrise
-Causes
-GiveForward
-Patreon
-FirstGiving (za neprofitne organizacije)


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov