Iščem Partnerja (Švica, Nemčija)

Zaposlitveni oglasi niso iskanje poslovnega partnerja.
Sašo St. Gallen
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Dec 2016, 21:50

Iščem Partnerja (Švica, Nemčija)

OdgovorNapisal/-a Sašo St. Gallen » 18 Dec 2016, 22:23

Pozdravljeni vsi skupaj,

ta forum obiskujem že zelo dolgo. Sedaj pa sem se opogumil in tudi registriral.
Ker bi naše poslovanje radi razširili v Švico ali pogojno tudi v Nemčijo iščemo partnerja, kateri že ima izkušnje s poslovanjem s tema dvema državama oz. v teh dveh državah že posluje.

Nekaj znancev in kolegov že ima tam zaposlitev in tudi lepe zaslužke. Zaenkrat pa še ne poznamo nobenega s svojim podjetjem v Švici (točni pogoji za odprtje S.p. ali D.o.o nam še niso znani). Zato tudi iščemo partnerja z dobrim znanjem nemškega jezika.
Za Švico sm se odločili, ker je tam cena nekega produkta 900-1200chf v Sloveniji pa isti produkt lahko prodamo po ceni od 50-300€ (z dobrim marketingom mogoče do 500-600€).

Vem, da obstaja na FB skupina Slovenci v Švici ampak tam jih je 3/4 ljudi samo zato včlanjenih, da dobijo zastonj prevoz do Slovenije (in nazaj) ob vikendih in praznikih.

Nekaj stroškov že poznam, da so višji kot v Sloveniji. Vem pa, da so tudi zaslužki višji.

Tako da, če ima kdo kaj informacij se priporočam.

LP,
Sašo
 

MaBiz
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 07 Okt 2014, 13:53

Re: Iščem Partnerja (Švica, Nemčija)

OdgovorNapisal/-a MaBiz » 19 Dec 2016, 13:17

Pozdravljen Sašo,
če prav razumem že imate podjetje V SLO in tukaj tudi že prodajate ta"vaš izdelek".

Tako okvirno je težko svetovati, saj se ne ve za kakšen izdelek gre in kaj se vse za njegovo prodajo na tujem trgu potrebuje (vzdrževanje, trženje, podpora kupcem itd.) Zato je tudi težko napisati konkreten odgovor.
Tudi s slovenskim podjetjem lahko delate z Švico.

Glede podjetja v Švici pa kolikor so zadeve meni znane (imam sorodnike, ki so Švicarski državljani in imajo podjetje) je potreben solastnik/direktor, ki je švicarski državljan. Tako, da zadeva ni tako enostavna. Glede plač itd. pa verjetno veste koliko vas bi tam to stalo (v primeru poslovanja in zaposlenih tam) - da je tam zelo visok standard in rabite kar nekaj kapitala za začetek.

Tudi trženje, transport in ostale storitve, ki jih boste potrebovali so veliko dražje.

Tudi izdelek ne vemo, kakšen imate - saj za določene izdelke veljajo posebni standardi da jih sploh lahko začnete prodajati v Švici morate dobiti "nekakšno odobritev".

Glede omenjene skupine slovenci v švici, ste pravilno ugotovili da večina tam niti dobro ne vseh pozna zakonov in bolj ali manj nihče nima nekakšnih povezav s poslovnihm svetom. So tam da delajo, zaslužijo in se med prazniki s skupnim prevozom odpravijo proti Sloveniji.

SKratka vse tole sem napisal okvirno, ker ne vem za kakšno vrsto izdelka gre in kakšen način poslovanja želite.

LP!

Sašo St. Gallen
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Dec 2016, 21:50

Re: Iščem Partnerja (Švica, Nemčija)

OdgovorNapisal/-a Sašo St. Gallen » 06 Jan 2017, 19:58

Malo pozno odgovarjam (decembra smo imeli naval kupcev in veliko posla :) ).

Glede plač ne vem, kako izgleda njihova bruto-bruto plača.

Ko sem se zanimal za svojo plačo so mi ponudili 4200-5000chf plače.
Za izplačilo 5000chf plače bi moral zaslužiti koliko chf?

Ker je pogoj za ustanovitev gmbh solastništvo švicarskega državljana potem izgleda ne bo nič s podjetjem v švici.
Za švicarskega državljana se šteje tudi nekdo, ki ima C vizo/ delovno dovoljenje?


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov