Izvržba na napremičnino

darios
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 01 Jun 2007, 15:21

Izvržba na napremičnino

OdgovorNapisal/-a darios » 14 Dec 2014, 17:11

Pozdravljeni!

Sicer ne vem če to spada v to tematiko, če ne pol jo naj admin prestavi.

Skratka od mojih staršev gre hiša v naslednjih mesecih na dražbo. Banka se je odločila da se več ne želi pogajati z nami in da bodo dali v izterjavo tako da bo sledila držaba hiše. Marsičesa v zvezi s tem kreditom nisem vedo niti se mi ni sanjalo. Postopi in zaustavitve postokov že nekaj časa trajajo in sedaj je prišlo tako daleč da se več temu ne da izogniti in me zanima zelo preprosto.

Ali jaz kot SIN sodelujem na držabi in kupim to hišo ali gre za konflikt interesov. Ker je dolg do banke bistveno višji kot pa vrednost nepremičnine. Zadeva pa je povezana z izgubo službe matere in z propadlimi posli očeta v preteklosti in sedaj enostavno ne gre več.

Prosim za preprost odgovor ali kakšno rešitev.
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Izvržba na napremičnino

OdgovorNapisal/-a novinec » 14 Dec 2014, 21:32

Tu gre samo za en interes in to je striktno finančni !
Vsak, tudi ti lahko kupi to nepremičnino, tudi oče.
Rešitev je odvisna od več dejavnikov. Če boš že kupoval, ne kupuj na prvi dražbi, sploh hiše se težko prodajajo. Počakaj da izklicna cena pade. Lahko se zgodi, da cena pade na polovico pa še takrat ne bo kupcev. Scenarijev je več.

darios
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 01 Jun 2007, 15:21

Re: Izvržba na napremičnino

OdgovorNapisal/-a darios » 15 Dec 2014, 09:18

V bistvo sn edino jaz edini da lahko kupim hišo od staršov. Ker je bil kredit vzel oče, porok za hišo pa je bla mati. Mene samo zanima če lahko grem jaz hišo kupim da nebo konflikt interesov ker se z banko več ne da dogovarjati in se bi del tistega dolga potem banki odplačevalo.

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Izvržba na napremičnino

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 15 Dec 2014, 15:31

187. člen Zakona o izvršbi in zavarovanju:
(Kdo ne more biti kupec)
Kupec ne more biti dolžnik, sodnik, izvršitelj ali kdo drug, ki uradno sodeluje pri prodaji. Kupec tudi ne more biti nekdo, ki po zakonu ne more pridobiti nepremičnine, ki je predmet izvršbe.

Nikjer nisem zasledil, da potomec dolžnika ne more biti kupec nepremičnine, ki je v izvršbi.

darios
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 01 Jun 2007, 15:21

Re: Izvržba na napremičnino

OdgovorNapisal/-a darios » 15 Dec 2014, 19:35

enako sem jaz zasledil vendar mi je tale zadeva dvoumno napisana

"Kupec tudi ne more biti nekdo, ki po zakonu ne more pridobiti nepremičnine, ki je predmet izvršbe" sklepam iz tega da se tole mene ne drži ker nimam nobenih postopkov, dolgov, kazenskih ovadb, obsodb itd
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Izvržba na napremičnino

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 16 Dec 2014, 10:56

Slednje velja pri npr. kmetijskih zemljiščih. Nepremičnino, ki je kmetijsko zemljišče namreč po Zakonu o kmetijskih zemljiščih ne more kupiti nekdo, ki ne izpolnjuje pogojev za lastnika kmetijskega zemljišča...

mfisnar
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 31 Jan 2014, 19:47

Re: Izvržba na napremičnino

OdgovorNapisal/-a mfisnar » 27 Dec 2014, 11:45

kaj pa opcija, da se ti dogovoriš z banko za neko določeno ceno, recimo po prvi dražbi, ko gre cena na pol (ponavadi je tako). res pa je, da boš moral biti kreditno sposoben.
Lep pozdrav
Marko
FINDSOL d.o.o.
optimizacija podjetij, kadrov in procesov
office@findsol.si


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov