Posojilo, ne vračanje

tavartal
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 Sep 2016, 08:54

Posojilo, ne vračanje

OdgovorNapisal/-a tavartal » 26 Sep 2016, 09:01

Lep pozdrav vsem skupaj. Znašel sem se v zelo neprijetni situaciji in sem se odločil da pišem tukaj za kakršnokoli pomoč.

Torej pred približno pol leta sem "kolegu" posodil nekaj čez 5k EUR. Dogovorila sva se da mi vrača po 400 EUR na mesec dokler se posojilo pač ne odplača. Na začetku (prva 2 meseca) mi je vračal, potem pa nehal. Trenutno mi je dolžan še 5k EUR. Ker pa bi rad dobil svoj denar nazaj in stvari čim lepše izpeljal sem se odločil da vprašam tu za nasvet.

To bi bilo za enkrat vse se mi zdi, za kakršno koli pomoč bom zelo hvaležen.

L.p.
 

mfisnar
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 31 Jan 2014, 19:47

Re: Posojilo, ne vračanje

OdgovorNapisal/-a mfisnar » 26 Sep 2016, 14:15

če sta se dogovorila na "lepe oči" brez garancij in pogodb, potem lahko samo upaš, da boš dobil denar.
Lep pozdrav
Marko
FINDSOL d.o.o.
optimizacija podjetij, kadrov in procesov
office@findsol.si

tavartal
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 Sep 2016, 08:54

Re: Posojilo, ne vračanje

OdgovorNapisal/-a tavartal » 27 Sep 2016, 11:05

Hvala za odgovor. Dobil sem potencialno idejo, kako bi legalno lahko prišel do denarja in me zanima mnenje.

Torej lahko bi se z njim zmenil da mu posodim še 3k EUR, če podpiševa pogodbo pri notarju, v pogodbi pa bi nekje skril še tistih 5k EUR iz prej, če je kaj takega možno? Naprimer nek člen, kjer bi pisalo če se znesek 3k EUR ne vrne v enem obroku se znesek poveča na 8k (5k plus 3k).

To je samo ideja, zanima me če bi bilo kaj takega ali podobnega izvedljivo?

Ne me narobe razumeti, ne poskušam pretentati nikogar s tem, rad bi samo svoj denar nazaj.

Hvala, l.p.

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Posojilo, ne vračanje

OdgovorNapisal/-a novinec » 27 Sep 2016, 22:03

Ne bo šlo.
Gnjavi ga vsak dan.
Sicer pa je tako : če želiš izgubiti prijatelja mu posodi denar


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov